TIXIK.cz » Vodní nádrž Slezská Harta

Vodní nádrž Slezská Harta, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Slezská Harta: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Slezská Harta Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Slezská Harta

Související témata

Vodní nádrž Slezská Harta: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Slezská Harta


Zobrazit všechny »Vodní nádrž Slezská Harta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Slezská Harta Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Slezská Harta a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 01:06:10, Nadmořská výška: 493m, WWW stránky:

Vodní nádrž Slezská Harta je údolní nádrž v Česku . Jedná se o 9. největší přehradu v zemi. Nachází se v Moravskoslezském kraji, na řece Moravici, u osady Vodní nádrž Slezská Harta.

O přehradě

Vodní nádrž Slezská Harta se začala stavět v roce 1987. Dokončena byla v roce 1997. Již o rok dříve se ale začala napouštět. "Díky" katastrofickým povodním na Moravě v roce 1997 byla naplněna vodou již v roce 1998. Součástí díla Vodní nádrž Slezská Harta je malá vodní elektrárna, vybavená dvěma Francisovými turbínami o výkonu 0,39 a 2,75 MW. Přehrada slouží pro výrobu energie, jako havarijní protipovodňová ochrana, pro chov ryb, sportovní rybolov i rekreaci. Zajímavostí je, že se tu natáčel velkofilm Johanka z Arku.

Základní údaje

Vodní nádrž Slezská Harta zaujímá rozlohu 8,7 km2. Je 13 km dlouhá a maximálně 1,7 km široká. Celkový objem nádrže je 218,7 milionů m3 vody. Maximální hloubka je 80 m. Hráz je sypaná a je 540 m dlouhá a 64,8 m vysoká.


Informace a fakta

GPS: 49.9037, 17.5314
Nadmořská výška: 493 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:19

Vodní nádrž Slezská Harta: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-07 22:45:28
Na Slezské Hartě si můžete půjčit jachtu a vyrazit na plavbu po přehradě, tedy pokud to umíte. Nebo můžete jít do jachtařské školy k panu Svobodovi (kotví plachetnice na Nové Pláni). Šest hodin výcviku, a když budete šikovní, můžete si druhý den půjčit jeho jachtu a vyrazit už bez instruktora. Pozor na vítr, je zrádný, hlavně ten západní.
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-07 22:42:32
Slezská Harta je sice vyhlášeným rájem rybářů, ale chytat můžete jenom na povolenku, samozřejmě. Takže kapra, štiku, okouna, candáta, sumce - pokud jste členem ČRS a MRS s platnou povolenkou. Vlastník státního rybářského lístku může koupit povolenku i pro nečleny, ale jenom na pevně stanovenou dobu. Jinak rybu můžete "ulovit" v Pstruhařství Tylov u Rýmařova nebo v Rybářské baště ve Vrbně.
 2011-03-08 12:42:05
Rekreační ubytování v soukromí u Slezské Harty s kapacitou 7 lůžek a 3 přistýlek je vhodným místem pro relaxaci i odreagování. Slezská Harta a její okolí potěší milovníky rybaření, vodních sportů, turistiky-cykloturistiky, návštěvy historických památek a mnoha jiných oddechových vyžití. Ubytování je především vhodné pro rodiny s dětmi, ale také i pro samotné páry.

Pohodlí ubytování Vám jistě zpříjemní večerní posezení u krbu se sklenkou vína nebo romantickou večeří připravenou z Vámi čerstvě ulovené ryby v přehradní nádrži Slezská Harta. Můžete také zhlédnout zajímavý film a nebo si třeba s dětmi zahrát nějakou stolní hru.
Příjemně zakončit den můžete pěnovou koupelí v rohové vaně s výhledem na hvězdy a dopřát si tak příjemnou relaxaci, kterou může umocnit třeba masáž od Vašeho partnera. Příjemný odpočinek Vám dopřejí dřevem obložené pokoje s pohodlnými postelemi.

Města a obce v okolí

Bruntál (11km)Rýmařov (18km)Malá Morávka (20km)Opava (27km)Karlova Studánka (25km)Krnov (24km)Karlovice (23km)Vernířovice (32km)Uničov (33km)

Webmap: 1 2 3