TIXIK.cz » Slavonice » Slavonické podzemí

Slavonické podzemí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Slavonické podzemí: Hlídač pokojů
 Slavonické podzemí Mapa Mapa hotelů Slavonické podzemí

Slavonické podzemí Slavonické podzemí

Související témata

Slavonické podzemí: Fotografie

Doporučené hotely Slavonické podzemí


Zobrazit všechny »


Slavonické podzemí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


 Slavonické podzemí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slavonické podzemí a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 05:04:00, Nadmořská výška: 517m

Slavonické podzemí je jednou z nejstaršch části města. Nachází se ve městě Slavonice v České republice. Podzemí je značně rozsáhlé a vzniklo zřejmě v 13. století při budování městské zástavby v gotickém slohu. Slavonické podzemí se rozkládá pod Dolním náměstí a současně i pod horním náměstím. Není ještě zcela probádané. Pravděpodbně bylo budováno postupně, tak jak byly potřeby obyvatelstva. Slavonické podzemí mělo řadu funkcí. K největšímu budování došlo v 16. století. Chodby jsou vytesány ručně bez použití střelného prachu. Jedna z funkcí podzemí bylo odvod spodních vod. Systém chodeb zůstal dlouhou dobu funkční, ale docházelo k postupnému zanášení chodeb. Při zanešení odvodňovacího systému, došlo ke stoupání spodních vod a k postupnému zaplavení nižších pater podzemí. V roce 1993 byly zahájeny průzkumné a sanační práce na Slavonické podzemí. Dnes je známo 1375 m chodeb, které se nacházejí v hloubce 4 až 7 m pod povrchem. Prohlídky Slavonické podzemí zajišťuje Slavonická stavební huť. K dispozici jsou dvě prohlídkové trasy. Otevřeno je červenec a srpen denně od 9:00 do 18:00 hod.

Informace a fakta

GPS: 48.9975, 15.3516
Nadmořská výška: 517 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:29:32

Slavonické podzemí: Recenze

Slavonické podzemí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Slavonice (0km)Dačice (11km)Kunžak (18km)Strmilov (21km)Telč (22km)Jindřichův Hradec (30km)Počátky (30km)Třešť (34km)Kamenice nad Lipou (39km)

Webmap: 1 2 3