TIXIK.cz » Města » Skudeneshavn

Skudeneshavn, Norsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Skudeneshavn: Hlídač pokojů
Skudeneshavn Mapa Mapa hotelů Skudeneshavn

SkudeneshavnSkudeneshavn

Související témata

Skudeneshavn - satelitní mapa, Skudeneshavn: Fotografie

Doporučené hotely Skudeneshavn


Zobrazit všechny »


Skudeneshavn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Skudeneshavn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Skudeneshavn a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:43:41, WWW stránky:

Skudeneshavn je krásné městečko na jihozápadě Norska , kde se nachází více než 200 dřevěných domků. Díky tomu bývá často označováno jako jedno z nejzachovalejších původních měst v Evropě . Nachází se v jižním cípu ostrova Karmøy, zhruba 40 km na jih od města Haugesund a 45 km na severozápad od Stavangeru . Administrativně spadá Skudeneshavn do regionu Rogaland .

Starý Skudeneshavn

Skudeneshavn je zajímavý díky své historické části. Ta je tvořena více než 130 pro Norsko typickými dřevěnými domky. Zachovalé přístavní domky vytvářejí malebnou atmosféru města a již z dálky poznáte jejich bílý nátěr, který je typický pro většinu historických čtvrtí v Norsku . Stará čtvrť města Skudeneshavn byla postavena kolem roku 1800 v době, kdy tehdejší osada vzkvétala díky lovu sleďů a mořeplavbě.

Další památky

Na nábřeží přístavu Skudeneshavn se nachází muzeum Mælandsgården, kde si můžete prohlédnout předměty, nábytek a další exponáty dokumentující vývoj zemědělství a mořeplavby v této oblasti.

Praktické informace

Vstupné činí 40 norských korun pro dospělé, 10 korun pro děti. Muzeum je otevřené od poloviny května do poloviny srpna, denně od 11.00 do 17.00 hodin (v neděli od 12.00 do 18.00 hodin) .

Kultura

Skudeneshavn je rovněž město kultury. Každý rok se zde koná tzv. Festival mořeplavby (Skudefestivalen) . Slavnosti pravidelně začínají na konci června nebo na začátku července a trvají čtyři dny (od čtvrtka do neděle) . Festival je ozdoben přehlídkou velkého počtu lodí všech druhů z celého západního Norska . Oslavy jsou doplněny koncerty, průvody a trhy přímo na náměstí městečka Skudeneshavn.

Doprava

Skudeneshavn je dobře dostupný ze severněji položeného města Haugesund po silnici č. 47. Z Bergenu do Haugesundu se dostanete po silnici E39. Doprava autem ze Stavangeru je velmi zdlouhavá, protože musíte nejprve objet celý ostrov Karmøy. Skudeneshavn má však se Stavangerem lodní spojení (přístav Mekjarvik) , které je podstatně rychlejší


Informace a fakta

GPS: 59.15, 5.2571
Nadmořská výška: 3 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:13:44

Skudeneshavn: Recenze

Skudeneshavn prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

SkudeneshavnKopervik (15km)Randaberg (27km)Haugesund (29km)Sola (37km)Bryne (52km)

Webmap: 1 2 3