TIXIK.cz » Hrady a zámky » Švédsko » Uppsala » Skokloster

Skokloster - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Skokloster: Hlídač pokojů
Skokloster Mapa Mapa hotelů Skokloster

Související témata

Skokloster: Fotografie

Doporučené hotely Skokloster


Zobrazit všechny »Skokloster: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Skokloster Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Skokloster a doprava
Skokloster CastleHrady a zámky0.1km
Hrad SjööHrady a zámky7km
Hrad VenngarnHrady a zámky8km
Hrad WikHrady a zámky10km
Hrad NorHrady a zámky11km
Steninge CastleHrady a zámky15km
Palác SteningeHrady a zámky15km
Hrad EkolsundHrady a zámky15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 08:47:20, Adresa: Skoklostervägen 100, 746 96 Skokloster, Švédsko, Telefon: +46 18 34 43 00, WWW stránky:

Skokloster je pozoruhodný hrad ve Švédsku . Nachází se v jižní části země, cca hodinu jízdy od historického města Sigtuna .

Historie hradu Skokloster

Hrad Skokloster je typickou ukázkou velkolepého baroka. Pochází ze 17. století. Jeho stavba začala v roce 1654 díky vysoce postavenému švédskému šlechtici Carlovi Gustavovi Wrangelovi. Stavba hradu Skokloster trvala 14 let, ale ještě po dalších šesti letech po dokončení chyběl interiér. Dokonce dodnes jsou některé části interiéru v rozpracovaném stavu.

Interiér a exteriér hradu Skokloster

I přesto můžete na hradě Skokloster vidět velkolepou směs štukové stropní výzdoby, bohatě zlacené stěny, nádherné tapisérie, zajímavé krby i elegantní nábytek, který údajně svou cenu převyšuje zařízení většiny paláců v celém Švédsku. Mezi nejcennější části patří extravagantní ložnice v prvním patře, do které se dostanete po schodech z vzácného vápence z ostrova Öland. Stěny pak pokrývají holandské tapisérie ze 17. století a každého jistě zaujme i sekretář vykládaný želvovinou. Zvenčí vás hrad Skokloster zaujme kombinací bílých cihel, kamene a mramoru. Jedná se o typickou ukázku velkolepého barokního stylu.

Praktické informace

Hrad Skokloster je pro veřejnost otevřen od května do konce září. Od 1.května do 14.června je otevřeno jen o víkendu od 12 do 16 hodin. Od 15.června o 31.srpna je otevřeno denně od 11 do 17 hodin. Od 1.září do 30.září je otevřeno jen o víkendu od 12 do 16 hodin. Vstupné stojí 70 SEK. S průvodcem prohlídka stojí 100 SEK. Děti do 18 let mají vstup zdarma. Hrad Skokloster je nejlépe dostupný autobusem či lodí z Uppsaly . Loď staví dokonce u hradu. Dostat se sem můžete také autobusem s města Sigtuna . Pokud by jste se zde chtěli najíst či se případně ubytovat, tak to není problém. K dispozici je tu výborná zámecká restaurace a ubytovat se můžete v Skokloster Wärdshus .

Sloh

baroko


Informace a fakta

GPS: 59.7031, 17.6213
Nadmořská výška: 24 m
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:40

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.skoklostersslott.se

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie, hotel

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Skokloster: Recenze

Skokloster prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Knivsta (10km)Sigtuna (11km)Märsta (16km)Bålsta (16km)Uppsala (17km)Bro (21km)Järfälla (34km)Adelsö (36km)Stallarholmen (44km)

Webmap: 1 2 3