TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski Hetan Hiihtomaa

Ski Hetan Hiihtomaa, Finsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski Hetan Hiihtomaa: Hlídač pokojů
Ski Hetan Hiihtomaa Mapa Mapa hotelů Ski Hetan Hiihtomaa

Ski Hetan HiihtomaaSki Hetan Hiihtomaa

Související témata

Ski Hetan Hiihtomaa: Fotografie

Doporučené hotely Ski Hetan Hiihtomaa


Zobrazit všechny »


Ski Hetan Hiihtomaa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski Hetan Hiihtomaa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony poblíž, Nejlevnější ubytování poblíž, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski Hetan Hiihtomaa a doprava, Čerpací stanice, benzinky
PallasSki areály30km
Ski areál OlosSki areály53km
OlosSki areály63km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Hetan Hiihtomaa, Aktuální čas: 02:30:56, Adresa: Hankatie 20, 99400 Enontekiö, Finsko, WWW stránky:

Ski Hetan Hiihtomaa je nejsevernější finské lyžařské středisko. Nachází se v Laponsku, v působnosti obce Enontekiö. Leží nedaleko vesničky Hetta, podle které se jmenuje. Ski Hetan Hiihtomaa znamená doslova přeloženo „lyžařská země Hetta“.

Lyžování za polárním kruhem

Díky tomu, že se středisko nachází za severním polárním kruhem, napadá v něm sníh velmi brzy a vydrží naopak dlouho do jara. Proto je Ski Hetan Hiihtomaa oblíbeným turistickým cílem právě na začátku a konci lyžařské sezóny.

Vybavení střediska Ski Hetan Hiihtomaa

Ve středisku se nachází dvě červené a čtyři modré tratě. Ski Hetan Hiihtomaa nepatří k největším lyžařským centrům, ale zato nabízí vyžití pro celou rodinu, nejen pro pokročilé lyžaře. Najdeme zde například bobovou dráhu, nebo spíše svah, pro děti. Nechybí ani snowboardové tratě. Pokud preferujeme jízdu v bíle stopě, přijdeme si zde také na své – v Ski Hetan Hiihtomaa se nachází 120 km upravených běžkařských tratí, v nichž 10 km je osvětlených. Mapa ski areálu Ski Hetan Hiihtomaa . Mezi zázemí střediska patří půjčovna lyžařského a snowboardového příslušenství, kavárna a na vrcholu areálu ohniště s nádhernými výhledy do okolí.

Lákavé Laponsko

Není to však jen areál Ski Hetan Hiihtomaa, který přitahuje turisty do této oblasti. Je to také nedotčená příroda, která je naprosto unikátní a nenajdeme ji jinde, než v Laponsku. Můžeme si ji užít jak z běžek, tak při klasickém pěším výletu. Pokud tedy chceme spojit sportovní aktivity s relaxem a výborným odpočinkem, potom je okolí obce Enontekiö skvělou volbou.

Doprava

Jednou z mála stinných stránek na areálu je jeho obtížná dopravní dostupnost. V období od února do května létají jednou týdně v sobotu do Enontekiö letadla z hlavního města Helsinek (alespoň to platilo v roce 2010) , jindy se musíme spolehnout na autobus. Nedaleko se však nachází i jiná střediska jako Pallas a Olos, proto, když už v oblasti jednou jsme, stojí za zvážení i jejich návštěva.


Informace a fakta

GPS: 68.3888, 23.5746
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:19

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.hettahiihtomaa.fi

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby ve skiareálu: lyžařská škola

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ski Hetan Hiihtomaa: Recenze

Ski Hetan Hiihtomaa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Muonio (47km)