TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski areál Ukkohalla

Ski areál Ukkohalla - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski areál Ukkohalla: Hlídač pokojů
Ski areál Ukkohalla Mapa Mapa hotelů Ski areál Ukkohalla

Ski areál UkkohallaSki areál Ukkohalla

Související témata

Ski areál Ukkohalla: Fotografie

Doporučené hotely Ski areál Ukkohalla


Zobrazit všechny »


Ski areál Ukkohalla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski areál Ukkohalla Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski areál Ukkohalla a doprava
Ski areál PaljakkaSki areály15km
SaukkovaaraSki areály28km
VuokattiSki areály66km
Vuokatti Ski ResortSki areály67km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Ukkohalla, Aktuální čas: 15:55:47, Adresa: Vihtakuja 1, 89400 Hyrynsalmi, Finsko, WWW stránky:

Ski areál Ukkohalla je lyžařské středisko na pomezí středního a severního Finska . Nachází se na území obce Hyrynsalmi v regionu Kainuu. Celá oblast se nachází nedaleko od hranic s Ruskem . Stejně jako ve všech finských střediscích najdeme i v areálu Ski areál Ukkohalla po celou lyžařskou sezónu vynikající sněhové podmínky. Pokrývka zde často vydrží až do počátku května. Kromě lyžování, sjezdového i běžeckého, nabízí středisko a jeho okolí mnohé další aktivity rozmanitého charakteru. V okolí se navíc nachází krásná krajina, typická pro místní oblast.

Vybavení střediska Ski areál Ukkohalla

V areálu Ski areál Ukkohalla najdeme celkem patnáct sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Nacházejí se modré, červené i černé sjezdové trati. Středisko je výborně připraveno i na návštěvu rodin s dětmi. Najdete v něm totiž speciální svahy pro děti, stejně jako jejich vlastní menší vlek. Středisko Ski areál Ukkohalla je rovněž rájem pro snowboardisty. Milovníci adrenalinu zcela jistě ocení možnosti zábavy v některém z místních snow parků. Kompletní převýšení areálu Ski areál Ukkohalla dosahuje 170 metrů, nejdelší místní sjezdovka měří 1400 metrů. Z celkového počtu patnácti je šest svahů osvětlených. Přepravu na vrchol zajišťuje pět vleků, ve středisku nalezneme i jeden dětský vlek. V areálu Ski areál Ukkohalla rovněž najdeme vynikající možnosti ubytování. Můžeme se zabydlet jak v luxusním hotelu, tak i malebných chatkách typického finského stylu. Najdeme zde i kvalitní restauraci. Ani v tomto areálu pochopitelně nechybí lyžařská škola pro děti a půjčovna lyžařského vybavení.

Běžkařské tratě

Ve středisku Ski areál Ukkohalla a především v jeho okolí jsou rovněž vynikající podmínky pro běžkaře. Celková délka upravovaných tratí obklopujících areál dosahuje 160 kilometrů. Přibližně osm kilometrů tratí je osvětlených, takže jezdit můžete bez problémů v noci. Reliéf tras je celkem různorodý. Každý lyžař má možnost vybrat si zde úsek odpovídající jeho schopnostem. Samozřejmostí je, že tratě jsou uzpůsobeny jak pro klasický způsob jízdy, tak i pro bruslařský. V okolí areálu si také můžeme z běžek užívat kouzelnou finskou přírodu. Tratě jsou navíc lemovány mnoha příjemnými místy, stanicemi s občerstvením, ale třeba také zastávkami s ohništěm.

Jiné aktivity

Pro mnohé nadšence můžou být velkým lákadlem bohaté příležitosti pro výlety na sněžnicích, pro které je okolní krajina jako stvořená. Sníh zde drží velmi dlouho, takže sněžnic si často můžeme užívat až do jara. Velmi častou atrakcí v zasněžených finských končinách jsou sobí farmy, nebo máte možnost projet se na sněžných skútrech.

Doprava

K areálu Ski areál Ukkohalla se nejblíže nachází letiště ve městě Kajaani , vzdálené zhruba hodinu jízdy. To je spojeno pravidelnými lety s městem Helsinky . Z okolních měst lze do střediska dojet autobusem.


Informace a fakta

GPS: 64.7398, 28.2496
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:44:28

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.ukkohalla.fi/en

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby ve skiareálu: půjčovna sportovního vybavení

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ski areál Ukkohalla: Recenze

Ski areál Ukkohalla prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí