TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski areál Suomu

Ski areál Suomu, Finsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski areál Suomu: Hlídač pokojů
Ski areál Suomu Mapa Mapa hotelů Ski areál Suomu

Související témata

Ski areál Suomu: Fotografie

Doporučené hotely Ski areál Suomu


Zobrazit všechny »Ski areál Suomu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski areál Suomu Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski areál Suomu a doprava
Suomu Ski ResortSki areály1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Suomu, Aktuální čas: 13:21:21, Adresa: Kielastie 6, 98720 Kemijärvi, Finsko, WWW stránky:

Ski areál Suomu je lyžařské středisko ležící v severním Finsku, v laponském regionu, konkrétně na území obce Suomutunturi. Stejně jako mnoho dalších areálů se nachází za polárním kruhem, takže tradičně a spolehlivě poskytuje vynikající sněhové podmínky. Areál se nachází na svazích 409 metrů vysoké hory Suomutunturi. Středisko Ski areál Suomu je jedno z nejstarších v celém Finsku, lyžovalo se v něm už od roku 1965. Kromě lyžování nabízí areál a jeho okolí i jiné aktivity, milovníci přírody jistě ocení typickou laponskou krajinu, kterou můžeme obdivovat nejlépe při výletu na běžkách.

Vybavení střediska Ski areál Suomu

Celkový počet sjezdovek v areálu Ski areál Suomu je třináct. Pochopitelně zde najdeme tratě všech úrovní, což ze střediska činí velmi oblíbenou destinaci pro rodiny s dětmi. Jižní a východní strana střediska je uzpůsobena spíše pro začátečníky, nachází se zde převážně modré sjezdovky a svahy pro děti se speciálními vleky. Severní část naopak nabízí převážně červené a černé tratě pro zdatnější lyžaře, kteří zde navíc mohou své schopnosti trénovat na mnoha atrakcích, mezi které patří například různé skokánky. Ty jsou velmi oblíbené i mezi snowboardisty, pro které se ostatně v celém středisku Ski areál Suomu naskýtají skvělé podmínky. Často se zde můžeme setkat i s lidmi praktikujícími tak zvaný telemark, což je poměrně mladý a moderní způsob lyžování. Z toho všeho vyplývá, že areál Ski areál Suomu nabízí výborné možnosti všem, bez rozdílu věku, schopností či vybavení. Dobrou reklamou pro středisko je to, že ho jako tréninkové centrum často využívají různé národní reprezentace. Celkové převýšení střediska je 240 metrů, nejdelší trať měří 1700 metrů. Přepravu zpět na vrchol zajišťují čtyři moderní vleky. Přímo v areálu Ski areál Suomu najdeme dobré možnosti ubytování, jimž vévodí hotel Suomu, který v roce 2008 prošel rekonstrukcí. Občerstvení zajišťuje vedle luxusních restaurací i několik skromnějších stánků. Zajímavou atmosféru nabízí restaurace Kota, která sídlí v v budově tvaru indiánského tee-pee a kde je jídlo připravováno na ohni přímo před našima očima. Samozřejmostí ve středisku je lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení.

Běžkařské tratě

Celková délka běžeckých tratí v okolí areálu Ski areál Suomu přesahuje sedmdesát kilometrů, z toho sedmnáct je osvětlených, takže si na nich můžeme užívat i v noci. Většina ze stezek je uzpůsobena jak pro klasický způsob běhu, tak i pro bruslení. Během výletu můžeme obdivovat krásy typické laponské krajiny, cesty nás zavedou na mnoho zajímavých míst. Reliéf tras je přijatelný pro všechny. Pokud se vydáme na delší výlet, máme možnost strávit noc v jedné z mnoha výletních budek, které tratě lemují. Kolem tras pochopitelně nechybí různé příležitosti pro občerstvení.

Jiné aktivity

Vedle vynikajících podmínek pro lyžování nabízí okolí střediska Ski areál Suomu i mnohé další zajímavé aktivity. Tradiční pro laponské končiny, ale neobvyklé za hranicemi tohoto regionu, jsou sobí safari. Můžeme se zde rovněž svézt na sobím nebo psím spřežení. Milovníci vyspělejší techniky ocení možnost cestovat sněžným skútrem. V neposlední řadě je Laponsko rájem pro rybaření v zamrzlých jezerech.

Doprava

Areál Ski areál Suomu se nachází blízko dvou letišť, a to sice v Rovaniemi a Kuusamu, která jsou pravidelně spojena s Helsinkami. Z hotelu Suomu vyjíždí speciální autobus, který dováží hosty z letišť do areálu. Existují však i hromadné autobusy, které spojují středisko s letišti. Nejbližší vlaková zastávka je ve městě Kemijärvi, odkud rovněž jezdí autobusová linka.

Vhodné pro

rodina s dětmi
snowboardista
začátečník

Typ vleku

kotva


Informace a fakta

GPS: 66.5535, 28.0131
Nejvyšší stanoviště lanovky: 410 m
Nejdelší sjezdovka (m): 1700 m
Umělé zasněžování: Ano
Počet vleků: 5
Běžecké trati (km): 13 km
Celkový počet sjezdovek: 8
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.suomu.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby ve skiareálu: lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Večerní lyžování: Ano

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ski areál Suomu: Recenze

Ski areál Suomu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí