TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski areál Salla

Ski areál Salla - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski areál Salla: Hlídač pokojů
Ski areál Salla Mapa Mapa hotelů Ski areál Salla

Ski areál SallaSki areál Salla

Související témata

Ski areál Salla: Fotografie

Doporučené hotely Ski areál Salla


Zobrazit všechny »


Ski areál Salla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski areál Salla Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování poblíž, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski areál Salla a doprava
SallaSki areály9km
RukaSki areály68km
Ski areál RukaSki areály68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Salla, Aktuální čas: 15:05:37, Adresa: Revontulentie 7, 98900 Salla, Finsko, WWW stránky:

Ski areál Salla je lyžařský areál ležící v severním Finsku na území stejnojmenné obce Salla. Díky jeho poloze za polárním kruhem se tady v průběhu celé zimy setkáme s vynikajícími sněhovými podmínkami. Areál Ski areál Salla leží na svazích hory Sallatunturi. Při návštěvě areálu se octneme přímo v srdci laponských hor, kde můžeme obdivovat typickou místní drsnou krajinu. To dává okolí areálu nádech divočiny, jaký bychom jinde hledali jen těžko. To dokazuje také to, že středisko leží v přírodní rezervaci Värriö. Další reklamou pro areál Ski areál Salla je to, že od finské lyžařské federace získal titul lyžařské středisko roku 2009. Lyžování zde má již více než sedmdesátiletou tradici.

Vybavení střediska Ski areál Salla

V areálu Ski areál Salla se nachází celkem patnáct sjezdovek, z toho jedenáct osvětlených. Setkáme se zde se svahy všech náročností. Najdeme zde několik modrých, červených i černých sjezdovek, zabaví se zde tudíž jak zkušení lyžaři, tak i úplní začátečníci. Výjimkou nejsou ani speciální dětské svahy, proto je areál často vyhledáván celými rodinami. Celkové převýšení střediska je 230 metrů, nejdelší trať dosahuje délky 1300 metrů. Atraktivní atrakcí v areálu jsou i svahy uzpůsobené na free ride, které jsou často navštěvovány milovníky tohoto adrenalinového sportu. Nechybí zde ani snowpark s mnoha zajímavými atrakcemi. Ve středisku Ski areál Salla se nachází vynikající podmínky i pro snowboardisty, kteří si rádi užívají například v právě zmiňovaném snowparku. Dopravu zpět na vrchol zajišťuje pět rychlých, moderních vleků. Při cestě nahoru můžeme obdivovat krásnou okolní přírodu, typickou pro tuto oblast. Když nám přeje počasí, dohlédneme až do Ruska, jehož hranice se nacházejí jen několik kilometrů na východ od areálu Ski areál Salla. Stejný výhled se potom pochopitelně naskýtá na vrcholu hory Sallatunturi. Ve středisku se pochopitelně setkáme s velkým počtem občerstvovacích zařízení, najdeme zde i luxusní restaurace, které nabízí typické místní pokrmy, jako například různé druhy ryb, či dokonce sobí maso. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola.

Běžkařské tratě

V okolí areálu Ski areál Salla leží celkem 147 km běžeckých tratí, z nichž 42 km je osvětlených. Tratě procházejí přírodní rezervací Värriö, takže máme jedinečnou možnost poznat na běžkách blíže laponskou krajinu. Tratě pochopitelně lemuje několik příjemných stánků s občerstvením.

Jiné aktivity

Okolí areálu Ski areál Salla nabízí mnoho rozmanitých možností, hlavní roli pochopitelně hraje příroda a rezervace Värriö. Další atrakcí jsou pozůstatky na tak zvanou Zimní válku, ve které bojovali Finové v polovině dvacátého století proti Rusům. V neposlední řadě zde můžeme potkat typické severské živočichy, jako třeba soby.

Doprava

Nejbližší letiště se nachází v Kuusamu, odkud jezdí do areálu Ski areál Salla pravidelné autobusové linky. Kuusamo je dobře letecky spojeno s Helsinkami. Vlakem se dostaneme do nedalekého Kemijärvi, odkud zajišťuje dopravu rovněž autobus.


Informace a fakta

GPS: 66.7616, 28.7868
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:33

Ski areál Salla: Recenze

Ski areál Salla prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Salla (10km)