TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski areál Pyhä

Ski areál Pyhä - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski areál Pyhä: Hlídač pokojů
Ski areál Pyhä Mapa Mapa hotelů Ski areál Pyhä

Ski areál PyhäSki areál Pyhä

Související témata

Ski areál Pyhä: Fotografie

Doporučené hotely Ski areál Pyhä


Zobrazit všechny »


Ski areál Pyhä: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski areál Pyhä Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování poblíž, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski areál Pyhä a doprava
Ski areál LuostoSki areály20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Pyhä, Aktuální čas: 21:59:06, Adresa: Kallunkuja 12, 98530 Pelkosenniemi, Finsko, WWW stránky:

Ski areál Pyhä je velké lyžařské středisko v severním Finsku, ležící na území obce Pyhätunturi v Laponsku. Areál se nachází za polárním kruhem, takže v průběhu celé zimy poskytuje vynikající sněhové podmínky. Sjezdovky leží na svazích hory Pyhätunturi. Ski areál Pyhä je jedním z nejrychleji rozvíjejících se lyžařských středisek v celém Finsku. Zajímavostí je, že Pyhä ve finštině znamená „svatý“. Společně s dalším střediskem Luosto leží areál Ski areál Pyhä v národním parku Pyhä-Luosto, což je zárukou nádherné krajiny v okolí.

Vybavení střediska Ski areál Pyhä

V areálu Ski areál Pyhä se nachází celkem čtrnáct sjezdovek, samozřejmostí jsou svahy všech náročností. Ve středisko jsou rozděleny na několik podoblastí, takže se zde setkáme s názvy jako „Rodinné svahy“ či „Severní svahy“. Jak už prvně zmiňované jméno napovídá, areál poskytuje velmi dobré podmínky pro rodiny s dětmi. Nechybí zde ani speciální svahy pro děti a začátečníky. Pochopitelně ale i zdatní lyžaři si zde přijdou na své, v Ski areál Pyhä najdeme i pět červených a čtyři černé sjezdovky. Nejdelší sjezdovka měří 1800 metrů. Dopravu na vrchol hory zajišťuje celkem osm vleků všech druhů – pomy, kotvy i sedačkové lanovky. Celková kapacita místních vleků dosahuje devíti tisíc osob za hodinu. Velkou vymožeností Ski areál Pyhä je tak zvaný PyhäExpress, nově vybudovaná lanovka pro šest lidí, která celou trasu až na vrchol zvládne za pouhé čtyři minuty. Nejvyšší bod střediska leží v nadmořské výšce 500 metrů, celkové převýšení činí 280 metrů. Samozřejmostí je, že na místních sjezdovkách čekají vynikající podmínky i na snowboardisty. V areálu Ski areál Pyhä se pochopitelně nachází i mnoho možností občerstvení, nechybí ani luxusní restaurace. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola.

Běžkařské tratě

Kromě sjezdovek se v okolí areálu Ski areál Pyhä mezi vrcholy Pyhä a Luosto nachází více než 150 kilometrů upravovaných běžeckých tratí, které procházejí národním parkem. Jejich reliéf zajišťuje velkou diverzitu náročností. Kromě sportovního požitku se můžeme kochat výhledy krásné přírody kolem nás, možnost odpočinku potom máme v některé z mnohých občerstvovacích stanic, které tratě lemují.

Jiné aktivity

Pokud nás omrzlí lyžování, můžeme si v areálu a národním parku vybrat ze široké škály dalších zajímavých aktivit spojených se zimou. Máme například možnost povozit se na psím nebo sobím spřežení a vžít se tak do kůže Santa Clause. Nedaleko se nachází i sobí farma, kde si rovněž můžeme tato zvířata prohlédnout.

Doprava

Nejbližší letiště se nachází ve městě Rovaniemi, kam létají pravidelné linky z Helsinek. Odtud potom jezdí v zimě skibusy, které nás dovezou až přímo do Ski areál Pyhä a nabízí navíc spojení i se střediskem Luosto. Cesta z Rovaniemi trvá zhruba devadesát minut. Nejbližší železniční zastávka se nachází ve městě Kemijärvi, odkud také existuje pravidelné autobusové spojení, trvající přiblině hodinu.


Informace a fakta

GPS: 67.0203, 27.2344
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:26

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : ski.pyha.fi/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby ve skiareálu: lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Večerní lyžování: Ano

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ski areál Pyhä: Recenze

Ski areál Pyhä prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pelkosenniemi (15km)Kemijärvi (35km)