TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski areál Luosto

Ski areál Luosto - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski areál Luosto: Hlídač pokojů
Ski areál Luosto Mapa Mapa hotelů Ski areál Luosto

Ski areál LuostoSki areál Luosto

Související témata

Ski areál Luosto: Fotografie

Doporučené hotely Ski areál Luosto


Zobrazit všechny »


Ski areál Luosto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski areál Luosto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování poblíž, Luxusní hotely poblíž, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski areál Luosto a doprava
Ski areál PyhäSki areály20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Luosto, Aktuální čas: 08:34:50, Adresa: Ellitsantie 3, 99555 Sodankylä, Finsko, WWW stránky:

Ski areál Luosto je lyžařské středisko na severu Finska. Nachází se v Laponsku, na území obce Sodankylä. Ski areál Luosto leží na 514 metrů vysoké hoře a vedle lyžování nabízí i mnoho jiných aktivit. Jsou zde svahy zaměřené speciálně pro rodiny. Leží se za polárním kruhem v národním parku Pyhä-Ski areál Luosto.

Vybavení střediska Ski areál Luosto

Ski areál Luosto nepatří k největším areálům, na finských stránkách můžeme najít, že se jedná o malý, intimní resort. Přesto je zde spousta možností. Hlavní atrakcí je sedm sjezdovek, mezi nimiž najdeme modré, červené i černé. Areál je zaměřen hlavně na začátečníky a rodiny, které chtějí naučit své potomky lyžovat, nicméně jeden svah je vytvořen pro zkušené lyžaře, kteří se nebojí adrenalinu. Ve Ski areál Luosto existuje i možnost lyžování mimo sjezdovku, to však pochopitelně záleží na momentálním počasí. Opomenuti nejsou ani snowboardisté. Milovníci bílé stopy si mohou užívat tratí po celé ploše národního parku užívat 170 kilometrů upravených tratí, z toho 40 km osvětlených. Po cestě nechybí mnoho možností občerstvení, takže se můžeme na chvíli zastavit a užívat si výhledy do krásné finské přírody. Jako v každém dobrém středisku, tak ani v Ski areál Luosto nechybí půjčovna příslušenství a lyžařská škola.

Jiné aktivity

Kromě lyžování můžeme v okolí areálu Ski areál Luosto zažít spoustu unikátních zážitků. Především to je sobí park a sobí farma, které se nacházejí v jeho blízkosti. Máme tak možnost pozorovat na vlastní oči tyto pro nás exotická zvířata. Vůbec zde můžeme potkat nám méně známá zvířata – třeba psy samojedy nebo husky. Dále to je sauna a ledové plavání. To je samozřejmě určeno jen těm nejotrlejším jedincům. Máme možnost podnikat výlety na sněžnicích nebo sněžných skútrech, které si můžeme vypůjčit přímo v areálu Ski areál Luosto. Dá se zde dokonce provozovat poměrně mladý sport, známý jako „snow karting“, což je v podstatě závodění ve specializovaných vozítkách na sněhu, které je u nás poměrně málo rozšířené.

Doprava

Do Ski areál Luosto jezdí pravidelné skibusy z měst Rovaniemi a Kemijärvi. Do prvně jmenovaného se dostaneme z Helsinek letadlem, do obou potom existuje vlakové spojení. Cesta z Rovaniemi do Ski areál Luosto trvá přibližně 90 minut.


Informace a fakta

GPS: 67.156, 26.9163
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:19

Ski areál Luosto: Recenze

Ski areál Luosto prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sodankylä (32km)