TIXIK.cz » Ski areály » Finsko » Ski areál Iso-syöte

Ski areál Iso-syöte - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ski areál Iso-syöte: Hlídač pokojů
Ski areál Iso-syöte Mapa Mapa hotelů Ski areál Iso-syöte

Ski areál Iso-syöteSki areál Iso-syöte

Související témata

Ski areál Iso-syöte: Fotografie

Doporučené hotely Ski areál Iso-syöte


Zobrazit všechny »


Ski areál Iso-syöte: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ski areál Iso-syöte Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování poblíž, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ski areál Iso-syöte a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Lyžařský areál Iso-syöte, Aktuální čas: 12:29:12, Adresa: Isosyötteentie 218, 93280 Pudasjärvi, Finsko, WWW stránky:

Ski areál Iso-syöte je lyžařské středisko, které se nachází 140 km severovýchodně od města Oulu, konkrétně na území obce Pudasjärvi. Sousedí s národním parkem Syöte. Ski areál Iso-syöte leží ve stejnojmenném horském pásu, který tvoří nejjižnější hory Finska. Je to pohoří, kde v celé zemi napadá nejvíce sněhu.

Vybavení areálu Ski areál Iso-syöte

Ski areál Iso-syöte jednoznačně patří k největším finským lyžařským areálům. Celkem tady najdeme šestnáct tratí, z nichž některé jsou uzpůsobeny specielně dětem, jiné zase pro snowboardisty, kteří si mohou své schopnosti vyzkoušet na mnoha překážkách. V Ski areál Iso-syöte nechybí dokonce ani jedna trať pro freeride. Zabaví se zde jak začátečníci, kteří mohou své umění pilovat na modrých tratích, tak i zkušení jezdci, pro které jsou připraveny svahy černé. Přepravu zajišťuje devět vleků. Mnoho lyžařů považuje Ski areál Iso-syöte za nejvšestrannější areál v celém Finsku. Milovníci bílé stopy také nezůstanou zkráceni o zážitek. V celém areálu Ski areál Iso-syöte leží dohromady přes 120 km upravených běžkařských stop. Podél nich najdeme mnohé možnosti občerstvení a můžeme si užívat výhledy na národní park Syöte. V Ski areál Iso-syöte pochopitelně nechybí půjčovna příslušenství, existuje zde možnost přihlásit děti do lyžařské školy.

Možnosti pro děti

Pro děti je v Ski areál Iso-syöte navíc připravena unikátní možnost vyžití, a to sice sněhový svět Lasten Lunimaa. Mají zde možnost vyzkoušet spoustu zajímavých aktivit, hrát si se stejně starými vrstevníky a dokonce mohou zlepšit i své lyžařské schopnosti pod dohledem zkušených instruktorů.

Národní park Syöte

V blízkosti Ski areál Iso-syöte se nachází menší středisko Pikku-Syöte, kde ale převažují modré tratě (ve finštině znamená iso „velký“, pikku „malý“) . Jak už bylo řečeno, areál leží v národním parku Syöte, vyhledávaném pro svou jedinečnou přírodu.

Doprava

Doprava na místo je celkem přívětivá, Ski areál Iso-syöte se nachází do dvou hodin jízdy autem od třech měst s letištěm – Kuusamo, Oulu, Rvaniemi. Z nich existuje i vlakové spojení. V zimě jezdí do areálu ski-bus z Oulu.


Informace a fakta

GPS: 65.6235, 27.6114
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:19

Ski areál Iso-syöte: Recenze

Ski areál Iso-syöte prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí