TIXIK.cz » Muzea » Polsko » Lublinsko » Skanzen Lublin

Skanzen Lublin - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Skanzen Lublin: Hlídač pokojů
Skanzen Lublin Mapa Mapa hotelů Skanzen Lublin

Skanzen LublinSkanzen Lublin

Související témata

Skanzen Lublin: Fotografie

Doporučené hotely Skanzen Lublin


Zobrazit všechny »


Skanzen Lublin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Skanzen Lublin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Skanzen Lublin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Lublin Country MuseumMuzea0.4km
Muzeum Archidiecezjalne Sztuki ReligijnejMuzea3km
Izba DrukarstwaMuzea5km
Lublinské muzeumMuzea5km
Majdanek State MuseumMuzea8km
Muzeum KowalstwaMuzea18km
Muzea21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 15:10:47, Adresa: al. Warszawska 96, Lublin, 20-824, Telefon: +48 81 533 85 13, WWW stránky:

Skanzen Lublin je muzeum historické architektury a lidové tvorby. Nachází se v Lublinu , který je jedním z nejvýznamnějších měst v Polsku . Skanzen Lublin je umístěn na severozápadním okraji města v ulici Aleja Warszawska 96.

Základní informace

Historie muzea sahá do roku 1960. Svým návštěvníkům nabízí skanzen ukázku architektonicky zajímavých a propracovaných historických budov. Prezentuje rozsáhlou expozici rostlin, typických pro tento kraj, výstavu věnovanou židovské kultuře, a také rozsáhlou sbírku zvířat, přítomných od nepaměti v tomto regionu.

Historické zajímavosti

Skanzen Lublin přijal do své sbírky první objekt v roce 1979. Byl to holandský větrný mlýn Zygmunts z roku 1918. V průběhu dalších let přibývaly postupně další objekty, např. kovárna z roku 1915 nebo dřevěná kaple z roku 1979.

Expozice

Návštěvníci skanzenu mohou obdivovat zručnost a důmysl našich předků. Najdete zde domy i stodoly, a můžete se podívat, jak v minulosti vypadala škola, hospoda, farma, kaple anebo statek. Výstava věnovaná židovské kultuře uchovává ve své sbírce například ukázku staré židovské kuchyně, železného nářadí nebo holičského vybavení. V areálu Skanzen Lublin najdete také bohatou sbírku rostlin a stromů. Můžete zde vidět například jedle, javory, habry, topoly, magnolie, jalovce, a také více než 100 dalších druhů stromů, keřů a horských rostlin. Oblíbenou atrakcí je i pozorování zvířat při práci, například při orbě nebo vláčení. K vidění jsou zde koně, ovce, krávy a další domácí zvířata. Pořádá se zde mnoho dočasných výstav, zaměřených na lidové umění.

Praktické informace

Skanzen Lublin je otevřen návštěvníkům po celý rok od 9 do 15, 17 nebo 18 hodin. V období leden-březen je nutno si návštěvu předem telefonicky rezervovat na telefonním čísle: 81 533-85-1381 533-85-13. Cena vstupného je 8 zł (dospělí) a 4 zł (zlevněné vstupné) . Prohlídku je možné absolvovat s průvodcem.


Informace a fakta

GPS: 51.261, 22.5055
Nadmořská výška: 202 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:54

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.skansen.lublin.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Skanzen Lublin: Recenze

Skanzen Lublin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lublin (4.4km)Zemborzyce Dolne (8km)Bogucin (13km)Nałęczów (20km)Niedrzwica Duża (18km)Poniatowa (32km)Stara Jedlanka (41km)

Webmap: 1 2 3