TIXIK.cz » Muzea » Skanzen Krňovice

Skanzen Krňovice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Skanzen Krňovice: Hlídač pokojů
Skanzen Krňovice Mapa Mapa hotelů Skanzen Krňovice

Související témata

Skanzen Krňovice: Fotografie

Doporučené hotely Skanzen Krňovice


Zobrazit všechny »Skanzen Krňovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Skanzen Krňovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Skanzen Krňovice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 16:29:04, Adresa: Krňovice 33, Třebechovice pod Orebem, Telefon: +420 495 591 633, WWW stránky:

Skanzen Krňovice je soubor lidové architektury složený z původních roubených stavení. Nachází se u Třebechovic pod Orebem , v České republice . Skanzen, umístěný v krásném prostředí přírodního parku Orlice, představuje architektonické a technické památky regionu.

Historie myšlenky

Skanzen Krňovice je jedinou památkou lidové architektury na Královéhradecku. Shromažďuje stavby právě z tohoto regionu, a také z Orlických hor a Podkrkonoší. Některé stavby sem byly převezeny, jiné vznikly jako repliky. První myšlenka založit podobné muzeum se objevila již v roce 1998. Nakonec se s první stavbou začalo až roku 2002. Od tohoto data již mohli turisté skanzen navštěvovat a sledovat, jak celá expozice vzniká. První dokončenou stavbou byla zvonice.

Výlet do dávných dob

Návštěvníci si mohou každou roubenku prohlédnout jak zvenčí, tak zevnitř. Můžete zavítat do kovárny, školy z 18. století, sušárny ovoce nebo stodoly a celé řady dalších staveb. Většinu předmětů, které sloužily k zajištění obživy a usnadnění života, je možno si vyzkoušet. Seznámíte se s rozmanitou zemědělskou technikou a historickým nářadím. Zjistíte, jak se pěstoval a zpracovával len a mlelo obilí. Krajinu dotvářejí původní odrůdy ovocných stromů.

Akce

Skanzen Krňovice pořádá během roku množství akcí, které mají přiblížit život na vsi v dřívějších dobách. V měsíci srpnu se koná Hospodaření na vsi, v prosinci můžete zažít Vánoce ve Skanzenu, slaví se tu i Den Země.


Informace a fakta

GPS: 50.1903, 15.982
Nadmořská výška: 239 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:48:13

Skanzen Krňovice: Recenze

Zobrazit recenze:
 2011-08-27 21:07:54, http://www.krnovice.cz/
Velice pěkně uspořádaný skanzen.Pěkně vybavené objekty.Pořád se něco staví a přidává , proto dávám 9.

Města a obce v okolí

Hradec Králové (11km)Opočno (13km)Kostelec nad Orlicí (18km)Dobruška (17km)Rychnov nad Kněžnou (22km)Jaroměř (18km)Vamberk (23km)Nové Město nad Metují (21km)Velichovky (21km)

Webmap: 1 2 3