TIXIK.cz » Města » Řecko » Severní Egeis » Skala Eressou

Skala Eressou, Řecko - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Skala Eressou: Hlídač pokojů
Skala Eressou Mapa Mapa hotelů Skala Eressou

Skala EressouSkala Eressou

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Skala Eressou: Fotografie

Doporučené hotely Skala Eressou


Zobrazit všechny »


Skala Eressou: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Skala Eressou Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Skala Eressou a doprava
Klášter PithariKláštery5km
Tsichliondas BayZátoky7km
Podharas beachPláže8km
Severní EgeisRegiony12km
Lesbosský kamenný lesSkály9km
Pláž SigriPláže11km
Muzeum SigriMuzea11km
Klášter IpsilouNáboženství11km
Egejské ostrovyRegiony17km
Pláž NifidaPláže18km
Faneromeni beachPláže13km
Klášter PerivolisKláštery14km
monument of libertyPamátníky23km
Pláž KamposPláže17km
Pláž GavathasPláže17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:09:45

Skala Eressou je oblíbené turistické letovisko na západní straně ostrova Lesbos v Řecku . Atmosféra a vzhled této vesničky s počtem asi 1500 stálých obyvatel je ovlivněna hned několika faktory. Tím prvním je vulkanická povaha západní části ostrova, která se projevuje tmavým pískem na pláži. Ano, Skala Eressou má nádhernou, dlouhou pláž s tmavým pískem. Tato pláž je zařazena v seznamu Blue Flag, což pláži dodává punc kvality i oficiálně. Další, co ovlivňuje atmosféru Skala Eressou je fakt, že se zde údajně narodila proslulá básnířka řecké historie, Sapfo (která také údajně zemřela na ostrově Lefkada skokem z Mysu Doukatos . Na počest básnířky Sapfó se do Skala Eressou každoročně sjíždí lezbičky z celého světa na festival ,,Women Together", který se koná v létě. Skala Eressou také nabízí vše, co turisté potřebují ke spokojené dovolené. Sehnat ubytování lze přímo u pláže, do restaurace na výborné řecké jídlo nemusíte chodit také nikam daleko. Pokud navíc milujete písečné pláže, je Skala Eressou ta pravá volba.

Informace a fakta

GPS: 39.1353, 25.9313
Nadmořská výška: 9 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:53:26

Skala Eressou: Recenze

Zobrazit recenze:
 2.7.2012 14:15:16
Skala Eressou je historická vesnička na ostrově Lesbos v Řecku . Leží asi 46 km od města Kalloní . Skala Eressou je ukázka klasické řecké vesnice, ve které se jakoby kdysi dávno zastavil čas.

Pohledy do historie

V době antiky bylo Skala Eressou důležitou křižovatkou obchodních cest. Samozřejmou součástí tehdejší doby byly městské hradby, které se zčásti dochovaly až do dneška. V současné době je Skala Eressou poklidným místem, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je například Ouzo, které se vyrábí přímo na ostrově Lesbos.

Turistické zajímavosti

Skala Eressou je hlavně spojeno se Skala Skala Eressou, což je místo, které je označováno jako jedno z nejhezčích v Řecku , a to díky krásné písečné pláži a nádherně čistému moři. Pláž je dlouhá více než 3km a chlubí se titulem Blue Flag, což ji oficiálně řadí mezi kvalitní pláže. Přímo u u pláže naleznete řecké restaurace. Automobilem se dostanete pouze několik set metrů od pláže, dále je provoz uzavřen a atmosféře Skala Eressou to určitě jen prospívá. V blízkém přístavu si můžete od místních rybářů koupit čerstvé ryby. Místní obyvatelé se totiž kromě turistiky živí především zemědělstvím a rybolovem.

Města a obce v okolí

Sígri (11km)Skala Kalloni (26km)Vatera (27km)Anaxos (28km)

Webmap: 1 2 3