TIXIK.cz » Města » Sinemorec

Sinemorec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sinemorec: Hlídač pokojů
Sinemorec Mapa Mapa hotelů Sinemorec

Související témata

Apartmány v Sinemorci, Satelitní mapa Sinemorce, Sinemorec: Fotografie

Doporučené hotely Sinemorec


Zobrazit všechny »Sinemorec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sinemorec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sinemorec a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:32:15

Sinemorec je malá vesnička v nejjižnější části bulharského pobřeží. Nachází se v blízkosti hranic s Tureckem , asi 100 km od Burgasu . V současnosti tam žije přibližně 400 obyvatel. Sinemorec nabízí nádhernou přírodu, krásné pláže a možnost aktivního vyžití v okolí. Jedná se o klidné letovisko, ve kterém si staví svá letní sídla a vily bulharská smetánka.

O letovisku

Sinemorec je obklopen na jedné straně mořem a na druhé straně krásným pohořím Strandža. Celá oblast je chráněnou krajinou oblastí, která patří k nejzachovalejším v celém Bulharsku . V Sinemoreci jsou k dispozici dvě pláže - severní je menší a klidnější, jižní pláž je větší a otevřenější. Obě pláže jsou vhodné pro děti, jelikož mají pozvolný vstup do moře. I přesto, že tam zatím ještě není tolik turistů, nabízí letovisko kvalitní ubytování, restaurace, bary a vinárny, ve kterých můžete ochutnat ty nejlepší bulharská vína. Ubytování je většinou možné v apartmánech, ale je tam i několik hotelů. K těm nejvyhlášenějším patří hotel Filadelfie, Sinyata Akula a Domingo.

Další zajímavosti

Sinemorec ještě není tak zničen výstavbou prázdninových resortů. V minulosti totiž byla obec v hraničním pásmu, a tak tam nebyl turistům vstup povolen. Bulharsko bylo ve Varšavské smlouvě a Turecko v NATO. Proto tam dodnes můžete najít různé vojenské stavby a bunkry. Jeden z bunkrů, který byl přestavěn na obytný dům, si můžete prohlédnout přímo na útesu.

Doprava

Sinemorec je nejlépe dostupný letecky. Letiště v Burgasu je vzdáleno přibližně 95 km. Do letoviska se dá dostat i autobusem, ale nejedná se o přímou linku. Sinemorec je spojen autobusovou linkou s městem Ahtopol , kam jezdí autobus několikrát denně.

Plusy

klid
pobyty u moře
mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 42.0622, 27.9786
Nadmořská výška: 31 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 02:13:39

Sinemorec: Recenze

Sinemorec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

SinemorecAchtopol (5km)Varvara (9km)Rezovo (10km)Tsarevo (16km)Velika (21km)Lozenec (22km)Kiten (26km)Primorsko (29km)