TIXIK.cz » Šikmá věž Zabkowice Slaskie

Šikmá věž Zabkowice Slaskie, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Šikmá věž Zabkowice Slaskie: Hlídač pokojů
Šikmá věž Zabkowice Slaskie Mapa Mapa hotelů Šikmá věž Zabkowice Slaskie

Související témata

Šikmá věž Zabkowice Slaskie: Fotografie

Doporučené hotely Šikmá věž Zabkowice Slaskie


Zobrazit všechny »Šikmá věž Zabkowice Slaskie: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Šikmá věž Zabkowice Slaskie Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Šikmá věž Zabkowice Slaskie a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 05:52:41, Adresa: świętego Wojciecha, Ząbkowice Śląskie, Polsko, Telefon: +48 74 815 20 43, WWW stránky:

Šikmá věž Zabkowice Slaskie je unikátní středověká věž, která se nachází v Polsku , v městečku Zabkowice Slaskie.

Šikmá věž v Polsku

Šikmá věž Zabkowice Slaskie patří k jedné z nejzajímavějších atrakcí v celém Dolním Slezsku. Je vysoká 34 m a její současný odklon od svislého postavení je 2,14 m. Přesné datum stavby věže bohužel není kvůli nedostatku písemných pramenů známo. Někteří němečtí odborníci tvrdí, že jde o pozůstatek hradu, ze kterého se dochovala jen tato věž. Tuto teorii potvrzují i spodní části zdí (až 10 m) , které jsou postavené z kamenů a malty. Šikmá věž Zabkowice Slaskie také obsahuje extrémně široké zdi (více než 4 m) , což dokazuje nejspíše původní obranný charakter stavby. Podle zmíněných odborníků byla věž dostavěna nejspíše na počátku 15. století. Šikmá věž Zabkowice Slaskie se pak naklonila v roce 1598, a to pravděpodobně díky tektonickým pohybům v této oblasti. V roce 1858 zachvátil celé město požár. Po něm měla být věž zbořena, ale naštěstí se ji nakonec podařilo zachránit. Původní kovové kopule však byla nahrazena současným cihlovými zakončením.

Praktické informace

Šikmá věž Zabkowice Slaskie je v současnosti přístupná veřejnosti. Klíč si můžete vyzvednout v Ząbkowickiej Izbie Pamiątek, v ulici Krzywej 1. Věž také každých 15 minut zvoní.


Informace a fakta

GPS: 50.5886, 16.8092
Nadmořská výška: 285 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:39:31

Šikmá věž Zabkowice Slaskie: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-10-03 07:33:19
na věž se vybírá vstup, 4 zloté za dospělou osobu, mladež 2 zl. Ve zmíněném domě je místnost, tzv. kabinet dr. Frankensteina, město se dříve jmenovalo Frankenstein, údajná inpirace ke slavnému románu pochází odtud, kdysi tu řádila banda hrobníků, kteří znesvěcovali hroby a připravili o život přes 2 tisíce lidí

Města a obce v okolí

Stříbrná hora (10km)Niemcza (14km)Jugów (22km)Dzierżoniów (19km)Pieszyce (21km)Kladsko (20km)Polanica-Zdrój (29km)Trzebieszowice (27km)Jugowice (33km)

Webmap: 1 2 3