TIXIK.cz » Pisa » Šikmá věž v Pise

Šikmá věž v Pise - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Šikmá věž v Pise: Hlídač pokojů
Šikmá věž v Pise Mapa Mapa hotelů Šikmá věž v Pise

Související témata

Šikmá věž v Pise: Fotografie

Doporučené hotely Šikmá věž v Pise


Zobrazit všechny »Šikmá věž v Pise: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Šikmá věž v Pise Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Šikmá věž v Pise a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 01:59:36, WWW stránky:

Šikmá věž v Pise je nejslavnější zvonice světa. Nachází se v Itálii . Stojí ve městě Pisa , na Katedrálním náměstí (Piazza del Duomo) známém též jako Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli) . Toto náměstí je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO . Věž z bílého mramoru, původně zvonice sousední katedrály, je 56 metrů vysoká. Šikmá věž v Pise je známá hlavně díky tomu, že je poměrně hodně vychýlená z osy.

Proč "šikmá"?

Stavba byla zahájena v roce 1173 a prakticky hned se začala naklánět. Hlavním důvodem byly mělce uložené základy v měkké hornině. Zajímavé je, že se v té době nakláněla na opačnou stranu. Stavitelé se rozhodli náklon vyrovnat tím, že do země k základům přidají kameny a větve. Záměr se jim podařil, ale při stavbě třetího patra v roce 1185 se věž opět naklonila. A tak byly práce přerušeny. O 90 let později byla věž zvýšena o další poschodí. Nový architekt se vychýlení snažil vyrovnat tím, že další patra stavěl mírně nakloněná na druhou stranu, aby změnil těžiště věže. To se povedlo, věž se nakláněla pomaleji. Plán postavit nejvyšší zvonici své doby však nevyšel. V roce 1350 bylo 6. patro zakončeno stolicí pro zavěšení zvonů. Šikmá věž v Pise se ve 20. století vychýlila o více než 5 metrů z osy a v roce 1990 byla z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřena. Byly zahájeny záchranné práce, do země byla pro zpevnění základů zapuštěna železná lana. Poté byla speciálně odsáta část měkkého jílovitého podloží. Sklon se podařilo snížit. Nyní je Šikmá věž v Pise vychýlena o necelé 3 metry a byla opět otevřena pro veřejnost.


Informace a fakta

GPS: 43.723, 10.3966
Nadmořská výška: 8 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:29:14

Šikmá věž v Pise: Recenze

Šikmá věž v Pise prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pisa (0.6km)San Giuliano Terme (6km)Metato (6km)Vecchiano (7km)Calci (10km)Santa Maria del Giudice (8km)Marina di Pisa (11km)Cascina (13km)Tirrenia (14km)

Webmap: 1 2 3