TIXIK.cz » Města » Sigtuna

Sigtuna - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sigtuna: Hlídač pokojů
Sigtuna Mapa Mapa hotelů Sigtuna

Související témata

Satelitní mapa Sigtuny, Sigtuna: Fotografie

Doporučené hotely Sigtuna


Zobrazit všechny »Sigtuna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sigtuna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sigtuna a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:52:07, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobré pivo

Vhodné pro

shopping
plavby
umění
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 59.6167, 17.7167
Nadmořská výška: 27 m
Vzdálenost do hlavního města: Stockholm, 51 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:03:43

Sigtuna: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:09:49
Sigtuna je nádherné starobylé město ve Švédsku . Nachází se v jižní části země, na břehu jezera Mälaren , přibližně 45 km od Stockholmu . V současnosti tam žije okolo 8000 obyvatel. Město má dlouhou historii, jelikož toto místo bylo osídleno již ve vikingských dobách.

O městě

Sigtuna je starobylé město, ale jeho středověký původ je až na několik historických pamětihodností zakryt pod moderními fasádami. Město založil v roce 980 samotný král Erik Segersällem. Velmi záhy se tato vesnice proměnila v nejvýznamnější švédské město. I díky tomu tam najdete nejstarší ulici ve Švédsku - Stora gatan. Ta byla vytyčena již v době založení města. V současnosti je skrytá pod 3 m vysokým nánosem novějších vrstev. Sigtuna má také tři polorozbořené kostely pocházející z 12. století.

Historické památky

Nejvýznamnější kostely St. Per a St. Olof naleznete na samotné Stora gatan. Západní a centrální věže kostela St. Per jsou velmi dobře zachované. Odborníci se domnívají, že šlo o katedrálu, která sloužila do té doby, než byla místní diecéze přestěhována do nedaleké Uppsaly . O něco dál stojí kostel St. Olof, který pochází také z 12. století. Je typický neobvykle silnými stěnami a krátkou hlavní lodí, z čehož lze usuzovat, že kostel nebyl nikdy dokončen. Třetí z tamních kostelů - St. Lars - se během staletí takřka rozpadl a zbyla z něj jen hromada kamení a sutin, které si můžete prohlédnout v ulici Prästgatan. O něco dál můžete na ulici Olofsgatan navštívit stále funkční kostel Mariakyrkan z poloviny 13. století. Je postaven z červených cihel a má bohatě zdobený interiér. Kostel Mariakyrkan je otevřen denně od 9 do 16 hodin. Vstup do něj je zdarma. Po městě Sigtuna a okolí naleznete také velké množství runových kamenů. Dodnes jich tam bylo nalezeno více než 150. Ten, kdo by se chtěl dozvědět více o historii tohoto místa a tamních vykopávkách, může navštívit muzeum Sigtuna, které je otevřeno po celý rok.

Turistické služby

Další informace o městě a jeho okolí vám dají v místním informačním centru, které se nachází na Stora gatan 33. Ubytovat se můžete například v hotelu Stora Brännbo , hotelu 1909 Sigtuna Stads , hotelu Kristina Konferens , hotelu Sigtunahöjden a v hostelu na Manfred Björkquists allé 12. Dobře se najíst a napít můžete ve městě Sigtuna ve stylové kavárně Tant Brun, která je vyhlášená svým domácím pečivem. Švédské speciality si můžete dát v restauraci Amandas Krog. Za návštěvu rozhodně stojí dřevěná plovoucí restaurace Båthuset, kde si můžete dát vynikající ryby nebo hovězí steak. Dobré pivo a whisky vám nabídnou v baru The Conner Pub.

Doprava

Sigtuna je nejlépe dostupná ze Stockholmu , kde nasednete na vlak SJ nebo pendeltåg, který směřuje do Märsta, odkud můžete pokračovat autobusy č. 570 nebo č. 575. Tento úsek už je ale krátký. Celkově vám cesta z hlavního města zabere asi hodinu. V letních měsících se do města Sigtuna můžete dostat také lodí, která vyplouvá ze Stockholmu vždy ve středu nebo sobotu. Cesta trvá 3 hodiny a vyjde vás na 600 SEK (pouze jedním směrem, v ceně je ale oběd na palubě lodi) . Autem se tam dostanete po dálnici E4 a pak po silnici č. 263.

Města a obce v okolí

SigtunaMärsta (8km)Bålsta (12km)Bro (12km)Knivsta (13km)Järfälla (23km)Vallentuna (23km)Uppsala (27km)Adelsö (28km)

Webmap: 1 2 3