TIXIK.cz » Města » Siem Reap

Siem Reap - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Siem Reap: Hlídač pokojů
Siem Reap Mapa Mapa hotelů Siem Reap

Související témata

Satelitní mapa Kambodže, Satelitní mapa Siem Reapu, Siem Reap: Fotografie

Doporučené hotely Siem Reap


Zobrazit všechny »Siem Reap: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Siem Reap Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Siem Reapu, Plánovač výletů, Siem Reap a doprava, Bankomaty
Angkor UniversityUniverzity4km
Zábavní park Cambodia Cultural VillageZábavní parky4km
Killing Fields MemorialPamátníky3km
Preah Norodom Sihanouk-Angkor MuseumMuzea3km
Angkor Golf ResortGolf5km
Golfový klub jezero Siem ReapGolf7km
Samdech Ov High SchoolŠkoly6km
Seang Nam Sandan Primary SchoolŠkoly7km
Angkor6km
Angkor WatPamátníky6km
Thai Syou Primary SchoolŠkoly8km
Mezinárodní letiště AngkorLetiště7km
LoleiNáboženství13km
Preah Ko13km
Chey Primary SchoolŠkoly10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:33:13, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 13.3599, 103.8584
Nadmořská výška: 25 m
Počet obyvatel: 200 000
Rok založení města: 802
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Angkor
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:17:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.siemreap-town.gov.kh/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Siem Reap: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47012.11.2010 14:49:57
Siem Reap je hlavní město stejnojmenné provincie Siem Reap v Kambodže . Nachází se v severozápadní části země, na březích největšího jihoasijského jezera, Tonle Sap . V současnosti zde žije cca 90 000 obyvatel. Některé zdroje však uvádějí až 130 000 lidí. Což je možné, jelikož se zde těžko určují hranice města a neprobíhá tu žádné sčítání lidu. Siem Reap láká návštěvníky na své památky a kvalitní zázemí.

Doprava

Siem Reap je nejlépe dostupné letecky. Mezinárodní letiště Siem Reap - Angkor International Airport se nachází cca 10 km od města. Z letiště se do Siem Reap dostanete pomocí taxíku či transferu. Využít ale můžete také mezinárodní letiště v Bangkoku anebo v hlavním kambodžském městě Phnompenh . Z hlavního města se sem dostanete buď autobusem či lodí. Tato cesta je dlouhá cca 320 km a trvá šest hodin jak lodí, tak i autobusem. Z Bangkoku se sem dostanete také autobusem a to přes hraniční přechod Poi Pet. Až do města pak vede nově vybudovaná asfaltová silnice. Skrz město Siem Reap prochází od východu k západu národní silnice č. 6. Nejlepší dopravním prostředkem po městě je pak motorka.

Historie

Siem Reap je nejrychleji se rozrůstající se město v Kambodži. Ale ještě na začátku 20. století byl Siem Reap jen shlukem malých vesnic. V roce 1907 pak navštívilo znovuobjevený Angkor Wat cca dvě stovky turistů během tří měsíců. Oblast dnešního města ale byla osídlena již ve strověku. Dnes navštěvuje město Siem Reap, chrámový komplex Angkor Wat a další chrámy více než dva miliony turistů ročně a jejich počet údajně každý rok stoupá o 20 procent. Zajímavostí je název města. Samotný název znamená v překladu doslovně „porážka Thajska“. Místo tak bylo pojmenováno jako připomínka dávné vítězné bitvy Khmerů s thajskou armádou.

Historické památky

Siem Reap je velmi rušné město, které nabízí kvalitní zázemí a památky. Nejrušnější část města se rozkládá kolem Phsar Chhas, což je vlastně takový Starý trh, a kolem přilehlé ulice Siwatha Blvd. Dalším velmi rušným místem je Angkor Night Market, jenž byl otevřen na jaře 2007 a je jediným nočním trhem v Kambodži, který je postaven v tradičním venkovském stylu. Centrum města Siem Reap je vybudováno v klasickém koloniálním stylu. Najdete zde ale také značný vliv čínské architektury.

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Siem Reap a jeho okolí patří samozřejmě chrámový komplex Angkor Wat , který je jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. Rozlehlý areál patří k nejvyhledávanějším cílům. Víceméně většina návštěvníků sem jeden jen kvůli němu. Mezi další zajímavosti ale patří např. kopie typické kambodžské vesnice Cambodia Cultural Village , Válečné muzeum a mnoho dalších chrámů. Vyhledávané je také královská rezidence s přilehlou nádhernou zahradou. Oblíbené jsou i muzea Cambodia Landmine Museum a Angkor National Museum.

Turistické služby a zábava

Siem Reap nabízí také velmi širokou nabídku kvalitního i levného ubytování, restaurace, bary i tržnice. K dispozici jsou jak pětihvězdičkové hotely, tak i možnost levného ubytování. Většina menších zařízení jsou soustředěna kolem Starého trhu (Old Market area) . Ty nejluxusnější hotely se nacházejí podél národní silnice č. 6, od mezinárodního letiště Siem Reap - Angkor International Airport na okraj města. Střední úroveň ubytování a příjemné restaurace nalezente podél Sivatha a v oblasti Phsar Leu. Za noc pak v kvalitním hotelu můžete ve městě Siem Reap dát i 3000 USD. Ubytování v menších hotelech a guesthousech stojí od 5 do 30 USD.

Noční život ve městě Siem Reap se odehrává převážně v uličkách kolem Pub Street a v Angkor Night Market. Pub Street není oficiální název (většina ulic v Siem Reapu nemá název) , ale spontánně vzniklá přezdívka. Jak samotný název napovídá, je to díky značné koncentraci restaurací a barů nejen v samotné ulici, ale také v malebných úzkých uličkách kolem. Ulice Pub Street se rozkládá v těsném sousedství Starého trhu (Old Market area) . V Siem Reapu bohužel ale neexistuje kino, divadlo či jiná zábava. Jedinou výjimkou je několik málo restaurací a hotelů, které večer nabízejí místní tradiční taneční představení Apsaras.

I proto ve městě Siem Reap vznikl Angkor Night Market, což je jak již bylo zmíněno jediné noční tržiště v celé Kambodže. Bylo vybudováno ve venkovském stylu v roce 2007. Tržiště slouží lidem, kteří nechtějí jen sedět a popíjet v hospodě. Ti zde mohou nakoupit suvenýry v tradičním kambodžském prostředí. Výhodou je, že si zde stánky pronajalo mnoho NGO (nevýdělečných organizací) , které podporují rozvoj původních kambodžských řemesel. Proto zde lze objevit řadu zcela originálních rukodělných výrobků. Pokud se ve zdejším vedru neobejdete bez pití, navštivte úžasný Island bar, který je zasazený do tropické zahrady a kde je přeci jen o poznání chladněji než v rozpálených ulicích.

Golf

Na své si tu také přijdou milovníci golfu. K dispozici jsou tu hned tři golfová hřiště - Siem Reap Lake Golf Club , Phokeethra Country Club a Angkor Golf Resort .

Města a obce v okolí

Siem Reap