TIXIK.cz » Města » Rumunsko » Sibiu » Sibiu

Sibiu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sibiu: Hlídač pokojů
Sibiu Mapa Mapa hotelů Sibiu

SibiuSibiu

Související témata

Největší města v Rumunsku, Satelitní mapa Rumunska, Satelitní mapa Sibiu, Tipy na výlety poblíž Sibiu, Penziony v Sibiu, Luxusní ubytování v Sibiu, Autopůjčovny v Sibiu, Levné ubytování v Sibiu, Apartmány v Sibiu, Sibiu: Fotografie

Doporučené hotely Sibiu


Zobrazit všechny »


Sibiu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sibiu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Sibiu, Plánovač výletů, Sibiu a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Gh. BaritiuPamátníky0.1km
Orthodox CathedralKatedrály0.2km
Soldatul RomanPamátníky0.3km
Holy Trinity CathedralKatedrály0.2km
Ballet TheatreDivadla0.3km
Bustul lui Fr. SchillerPamátníky0.4km
Brukenthal National MuseumMuzea0.4km
Brukenthal MuseumMuzea0.4km
History MuseumMuzea0.5km
Evangelická katedrála Panny Marie Katedrály0.6km
Železný most ve městě SibiuMosty0.6km
Liars' BridgeMosty0.7km
Museum of Hunting Arms & TrophiesMuzea0.6km
Pharmaceutical MuseumMuzea0.7km
Monument Nicholaus OlahusPamátníky0.8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:46:15, Nadmořská výška: 432m, WWW stránky:

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 45.7927, 24.1486
Nadmořská výška: 432 m
Počet obyvatel: 200 000
Rok založení města: 1191
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Sibiu
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 18:28:45

Sibiu: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 62024.8.2011 10:15:24
Sibiu je historické město, ležící v Transylvánii v Rumunsku . V letech 1692 až 1791 bylo hlavním městem Transylvánie a stalo se důležitým centrem hospodářství, kultury a náboženství. V roce 2007 bylo Sibiu prohlášeno hlavním evropským městem kultury.

Nástin historického vývoje města

První písemné informace o existenci města pocházejí z roku 1191. Pod názvem Cibinium je zmíněno ve vatikánském dokumentu, souvisejícím s německou kolonizací Transylvánie. Ve 14. století už bylo Sibiu městem s rozvinutými řemesly a obchodem. Žila zde jedna z největších německých komunit v Transylvánii. Po bitvě u Moháče, kdy Osmanská říše pronikla na území Maďarska , bylo Sibiu několikrát obsazeno vojsky znepřátelených armád. Po porážce Osmanských vojsk, na konci 17. století, se Transylvánie stala součástí habsburské říše a Sibiu jejím správním centrem. Roku 1671 tady byla objevena ložiska metanu. Ve druhé polovině 19. století a na počátku 20. století došlo k velkému hospodářskému a sociálnímu rozvoji města. V roce 1860 se Sibiu stalo sídlem metropolity rumunské pravoslavné církve. Po první světové válce a rozpadu habsburské říše se město stalo součástí Rumunska . Po druhé světové válce nastaly deportace německého obyvatelstva do SSSR a 2800 obyvatel města bylo odvlečeno. Mnoho z nich se už nikdy nevrátilo. Komunistický režim, zavedený po druhé světové válce, se zhroutil v prosinci 1989, kdy v Sibiu došlo, jako i v dalších rumunských městech, ke krvavému povstání. Při protikomunistických demonstracích zahynulo 89 lidí a stovky dalších byly zraněny. Postupně došlo znovu k rozvoji města a k jeho integraci s evropskou ekonomikou a kulturou.

Významná místa v Sibiu

Mezi hlavní atraktivity města patří evangelická katedrála , Dolní Město, Horní Město, kde se nachází většina zajímavostí, Piaţa Mare (Velké náměstí) , palác Brukenthal, Malé náměstí. Ve městě se nachází také několik historických domů jako například Dům umění, Modrý dům, Lucemburský dům. Historii regionu je možné lépe poznat v místních muzeích. Jsou to Národní muzeum Brukenthal, Národní muzejní komplex Astra a v blízkosti nádraží je to muzeum parních lokomotiv, které vystavuje přibližně 40 exponátů.

Kulturní akce

Sibiu patří k nejkulturnějším městům v Rumunsku. Jsou zde 3 divadla a filharmonie. V Sibiu se koná na konci května tradiční prestižní divadelní festival, dále festival Artmania, jazzový festival, filmový festival Astra film, Open Air Music Festival a další.

Informace o městě

Sibiu je v současnosti patnáctým největším městem v Rumunsku. Žije zde přibližně 155000 obyvatel. U města je moderní mezinárodní letiště s přímými leteckými spoji do Německa a Rakouska .

Města a obce v okolí

SibiuNucet (18km)Sibiel (19km)Avrig (19km)Voineasa (44km)Biertan (48km)Bazna (47km)

Webmap: 1 2 3