TIXIK.cz » Města » Šibenik

Šibenik - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Šibenik: Hlídač pokojů
Šibenik Mapa Mapa hotelů Šibenik

Související témata

Satelitní mapa Šibeniku, Penziony v Šibeniku, Apartmány v Šibeniku, Luxusní ubytování v Šibeniku, Šibenik - počasí, Šibenik: Fotografie

Doporučené hotely Šibenik


Zobrazit všechny »Šibenik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Šibenik Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Šibenik a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:00:07, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
mírné klima

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

námořní


Informace a fakta

GPS: 43.7349, 15.8943
Nadmořská výška: 18 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:14

Šibenik: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 10:15:24
Šibenik je nevelké, zato o to malebnější, turistické město, nacházející se v Chorvatsku , mezi městy Zadar a Trogir . Leží v ústí řeky Krky do Jaderského moře. Šibenik obývá přibližně 52 000 obyvatel.

Мěsto a jeho historie

Historie města sahá do roku 1066, kdy se o něm objevila první písemná zmínka. Šibenik byl založen Chorvaty. V roce 1298 získal status města, které odolalo nájezdům Benátčanů a později i ohrožování Osmanskou říší. V 17. století tady byly vybudovány hradby a pevnost. Po 1. světové válce patřil Šibenik Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Následně připadl Jugoslávskému království. Za 2. světové války byl Šibenik okupován Itálií. Od roku 1992 patří město samostatnému Chorvatsku.

Hlavní architektonická památka


K dominantě města patří katedrála sv. Jakuba , postavená na přelomu 15. – 16. století. Stavba této úchvatné památky trvala více než 100 let. Chrám upoutá svými harmonickými proporcemi, lehkostí a mistrným zpracováním soch, na kterém se podíleli italští umělci. Katedrála je od roku 2000 zařazena na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Do chrámu můžete zavítat bezplatně od května do října, mimo tyto měsíce musíte využít dobu, kdy se tu koná mše.

Další památky


V Šibeniku nesmíte minout radnici, postavenou v renezančním stylu, která upoutá svým netradičním architektonickým řešením. Kostel sv. Barbory byl postaven roku 1461 a dnes si v něm můžete prohlédnout kolekci církevního umění. Mezi další památky tohoto města se řadí Biskupský palác z 15. století, kostel sv. Mikuláše z 18. století a Knížecí palác, ve kterém se v současné době nachází městské muzeum.

Národní parky


Severně od města Šibenik se nalézají dva národní parky, a to Krka a Plitvická jezera .

Města a obce v okolí

ŠibenikSrima (7km)Prvić Luka (8km)Lozovac (7km)Brodarica (7km)Vodice (9km)Tribunj (12km)Skradin (10km)Jezera (21km)

Webmap: 1 2 3