TIXIK.cz » Města » Egypt » Janub Sina » Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh - hotely

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sharm El Sheikh: Hlídač pokojů
Sharm El Sheikh Mapa Mapa hotelů Sharm El Sheikh

Sharm El SheikhSharm El Sheikh

Související témata

Největší města v Egyptu, Satelitní mapa Egypta, Sharm El Sheikh - satelitní mapa, Sharm El Sheikh - počasí, Sharm El Sheikh: Fotografie

Doporučené hotely Sharm El Sheikh


Zobrazit všechny »


Sharm El Sheikh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sharm El Sheikh Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sharm El Sheikh a doprava, Bankomaty
Hadaba BeachPláže1km
Tower BayZátoky3km
Wind BeachPláže6km
Naama Bay BeachPláže6km
Naama BayZátoky7km
Coral BayZátoky10km
Sharm El Sheikh Golf ResortGolf12km
Movenpick Jolie Ville Golf ResortGolf12km
Národní park Rás MuhammadNárodní parky13km
Shark's Bay BeachPláže14km
Shark's BayZátoky14km
Montazah BeachPláže15km
Sharm el-Sheikh International AirportLetiště16km
Mezinárodní letiště Sharm El SheikhLetiště16km
Rehana BeachPláže22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:20:05

Sharm El Sheikh je další vyhledávané egyptské turistické letovisko. Město leží na Sinajském poloostrově v ústí zátoky Aqaba. Sharm El Sheikh je známé pod zjednodušeným názvem Sharm. V městě se konala řada mezinárodních mírových konferencí a proto je Sharm El Sheikh nazýván jako Město míru. Původně zde stávala v zátoce rybářská osada. Vznikla na strategickém místě a postupně se rozrostla počátkem 20. století na námořní základnu egyptského námořnictva. V roce 1956 město Sharm El Sheikh v průběhu válečného konfliktu obsadil Izrael. V roce 1957 bylo město v rámci mírových dohod vráceno zpět Egyptu. Znovu se Sharm El Sheikh dostal do rukou Izraele po skončení Šestidenní války a na základě mírové smlouvy z roku 1979 byl v roce 1982 opět vrácen Egyptu. Sharm El Sheikh je dnes nejvyhledávanější letovisko v Egyptě. Nabízí rozlehlé pláže, průhledné moře s korálovými útesy, luxusní hotely, sportovní aktivity a konferenční centrum. V letovisku najdete zajímavou nabídku vodních sportů. Největší zájem je o potápění. Nejluxusnější hotely jsou v Sharm El Sheikh soustředěny kolem zátoky Naama Bay. Zátoka tvoří centrum letoviska. Nedaleko bylo vybudováno 18 jamkové golfové hřiště a řada tenisových kurtů. Jižně od Sharm El Sheikh je Sinajský národní park Ras Mohamed, který tvoří nejkrásnější korálové útesy Rudého moře. Nejznámější jsou útesy Yolanda a Žraločí útesy. Sharm El Sheikh je také lázeňským městem. Vyvěrají tu sirné prameny s léčivými účinky na revma a kožní choroby.

Informace a fakta

GPS: 27.857, 34.2993
Nadmořská výška: 36 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:18:21

Sharm El Sheikh: Recenze

Zobrazit recenze:
 25.8.2010 16:59:23
all-inclusive znamená, že máš jídlo a pití zdarma. Ovšem alkohol, který podávají, je pouze místní značky (pivo, víno, whisky atd.) takže žádnou tullamorku nebo hainekena se tam nedočkáš. Ale každopádně all-inclusive v Egyptě doporučuji, pít a jíst se to dá a kupovat to tam každý den nevyjde zrovna levně!!!
 14.7.2009 15:14:49
Ono je třeba si poměrně důkladně přečíst, co to vůbec all-inclusive znamená. Některé cestovky totiž mají také něco na způsob ,,super all-inclusive", kde teprve můžete konzumovat úplně všechno. super all se ale týká především alkoholu, kde můžete kromě obyčejného all-inclusive navíc pít i nápoje, které nejsou domácí. Řečí lidu to znamená, že dostanete večer u baru i něco jiného, než místní víno značky bolehlav.
 Aura: 50Recenze: 113.7.2009 22:57:39
Služby dokonalé, personál profesionální. Škoda, že "all" inclusive se netýkal all. Ale to je vychcanost cestovky a moje nezkušenost. Jako turistickou destinaci to doporučuji. Dávejte si pozor na komáry, taky malé překvapení. Stačí raid na pokoj před spaním. Krém s vysokým faktorem funguje. Ani já se nespálil. Ceny v obchodech jsou vysoké, "turistické".

Města a obce v okolí

Šarm aš-Šajch (3.8km)

Webmap: 1 2 3