TIXIK.cz » Města » Sevilla

Ubytování Sevilla, hotely Sevilla

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sevilla: Hlídač pokojů
Sevilla Mapa Mapa hotelů Sevilla

Související témata

Satelitní mapa Sevilly, Tipy na výlety poblíž Sevilly, Penziony v Seville, Luxusní ubytování v Seville, Apartmány v Seville, Levné ubytování v Seville, Autopůjčovny v Seville, Sevilla - počasí, Sevilla: Fotografie

Doporučené hotely Sevilla


Zobrazit všechny »Sevilla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sevilla Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Seville, Plánovač výletů, Sevilla a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:56:10, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
možnosti outdoorových aktivit
zábavný noční život
dobré pivo
UNESCO
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
nebezpečí kapesních krádeží
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 37.3772, -5.9869
Nadmořská výška: 9 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:17

Sevilla: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:16
Sevilla je hlavní město Andalusie a hlavní kulturní centrum jižního Španělska . Zároveň jde o 4. největší město ve Španělsku. První zmínky o městě Sevilla pocházejí z 9. století př.n.l. Od té doby se tu vystřídali Féničané, Kartaginci, Římané, Vizigóti i Arabové. Zlatý věk zaživá město od roku 1492, od obejvu Ameriky Kryštofem Kolumbusem. Sevilla se totiž stala jediným přístavem ve Španělsku, odkud mohli vyplouvat lodě do Nového světa a jediným přístavem, kam mohou být dováženy suroviny z Ameriky. Proto tu na začátku 16. století byla vybudována univerzita (1505) a vyrostla zde i slavná katedrála , kde můžete nalézt ostatky Kryštofa Kolumba a Indický archív, kde jsou všechny obchodní smlouvy té doby s Amerikou. Bohužel roku 1649 posithla Sevillu epidemi moru, která zabila téměř polovinu populace města, což v té době bylo cca 60 000 mrtvých. Od té doby město upadá. Až na začátku 20. století získává Sevilla znovu vliv. V tomto století se tu také konala významná Ibero-americká světová výstava (1929) a Expo 92, které se tu konalo ku příležitosti 500. výročí objevení Ameriky.

Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Seville patří královský palác Alcázar , který byl původně maurskou pevností. Dále je to katedrála , věž Giralda a Indické archívy, které jsou společně s palácem zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO . Sevilla má ale mnohem více památek. Patří mezi ně ještě například vojenská strážnice Torre del Oro (tato stavba se objevuje ve hře Age of Empires II) , kostel sv. Jiří, kostel sv. Salvátora, Hospital de la Caridad ze 17. století, radnice ze 16. století a barokní kostel San Luis. Nejkrásnějším náměstím je náměstí Plaza de España. Za shlédnutí stojí i promenáda Alameda či čtvrť Santa Cruz, kde lidé v minulosti zdobili domy pestrými kachlem a umělecky kovanými mřížemi. Sevilla má také jednu s nejstarších univerzit ve Španělsku. Ta dnes sídlí v budově bývalé tabákové továrny.

Po městě Sevilla se dá nejlépe pohybovat metrem. Zatím tu slouží jedna linka. Ale v roce 2010 by měli příbýt rovnou další tři nové. Sevilla je také město svátků a tradic. Můžete si tu zajít na býči zápasy či si už známé tradiční svátky jako je např. Semana Santa.

V současnosti žije ve městě Sevilla cca 700 000 obyvatel.

Města a obce v okolí

SevillaValencina de la Concepción (9km)Santiponce (8km)Olivares (16km)Coria del Río (11km)Dos Hermanas (12km)Benacazón (19km)Sanlúcar la Mayor (19km)Mairena del Alcor (21km)

Webmap: 1 2 3