TIXIK.cz » Muzea » Liberec » Severočeské muzeum Liberec

Severočeské muzeum Liberec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Severočeské muzeum Liberec: Hlídač pokojů
Severočeské muzeum Liberec Mapa Mapa hotelů Severočeské muzeum Liberec

Severočeské muzeum LiberecSeveročeské muzeum Liberec

Související témata

Severočeské muzeum Liberec: Fotografie

Doporučené hotely Severočeské muzeum Liberec


Zobrazit všechny »


Severočeské muzeum Liberec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Severočeské muzeum Liberec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Severočeské muzeum Liberec a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 02:35:17, Nadmořská výška: 382m, Adresa: Masarykova 437/11, Liberec, Česká republika, Telefon: +420 485 246 111, WWW stránky:

Severočeské muzeum Liberec je nejstarší umělecko - průmyslové muzeum typu v České republice. Uchovává bohaté sbírky exponátů z nejrůznějších oborů lidské činnosti, které pocházejí z Evropy a Asie. Severočeské muzeum Liberec bylo založeno v roce 1873. S ohledem na regionální průmysl dominovaly expozicím obory jako sklo a textil. Díky darům a systematickým nákupům plnilo Severočeské muzeum Liberec sbírkové fondy velmi rychle. Na konci 19. století proto získalo vlastní budovu, aby se nemuselo dále stěhovat. Budova byla postavena v letech 1897-1898 podle návrhu profesora Ohmanna z Prahy. Významné rozšíření sbírky přišlo v roce 1904. Z pozůstalosti štědrého mecenáše, kterým byl baron Heinrich Liebieg získalo Severočeské muzeum Liberec přibližně 2 500 uměleckých děl. Tento významný liberecký průmyslník se tak zásadně podílel na založení dnešní významné sbírky. Po II. světové válce Severočeské muzeum Liberec získalo regionální sbírky ze zrušeného Vlastivědného muzea a Přírodovědného muzea v Liberci. V současnosti má Severočeské muzeum Liberec bohatou knihovnu a přírodovědecké, historické a uměleckohistorické oddělení. Celkový počet exponátů je přibližně 700 000 kusů. Severočeské muzeum Liberec organizuje v průběhu roku kolem 20 výstav. Otvírací doba: denně mimo pondělí 9:00 - 17:00 hodin Knihovna: pro prezenční studium úterý - čtvrtek 13:00 - 16:00 hodin Vstupné: dospělí: 50,- Kč studenti, žáci: 20,- Kč důchodci: 20,- Kč děti do 6 let, ZTP, ZTPP: zdarma rodinné: 120,- Kč

Informace a fakta

GPS: 50.7747, 15.0686
Nadmořská výška: 382 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:08:28

Severočeské muzeum Liberec: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 20:19:36
Severočeské muzeum sídlí v Liberci. Samotná budova muzea má unikátní historickou hodnotu a bylo založeno v 19.století. probíhají zde různé výstavy jsou tu i stálé expozice a to třeba i ze soukromých fondů Liebiegovy rodiny, která muzeum podporovala nemalou finanční částkou. Sám Liebieg je znám založením textilní výroby v Liberci a fabrikou textilana, která byla bohužel před několika lety zbourána. Je tady i výstava flašinetů a strunných nástrojů, na které si můžeme vyzkoušet a zahrát
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-30 15:46:07
U této opravdu nádherné budova jsem původně myslel že to je bývalý zámek. Docela jsem byl překvapen že od začátku měl objekt sloužit jako muzeum. Přivítal bych větší prostor pro novinky. Většina muzea je vyhrazena stálým expozicím, které člověk uvidí jednou a čím mohou upoutat ve většině podruhé, nebo potřetí. Zajímavé jsou určitě časově omezené výstavy, o které zase člověk díky životnímu frmolu ani neví že se pořádají. Nedalo by se zasílat mailem upozornění pro zájemce co se aktuálně děje? Přeci jen člověka moc nenapadne běžně jít a sledovat novinky přímo na stránkách muzea. Díky.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 20:53:41
Liberecké museum vlastní mnoho vzácných exponátů které určitě stojí za to vidět ;) takže při návštěvě liberce neváhejte a navštivte i muzeum, které je kousek o ZOOlogické zahrady ;)
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-26 23:31:42
Severočeské muezum jsme navštívila několikrát. Pocházím totiž odtud. Muzeum je rozděleno do několika expozic. V přízení je většinou stálá expozice. Ve druhém patře jsou pak dočasné výstavy. Mě osobně nejvíce zaujala velká hrací skříň, ketrá stojí dole v přízemí. Jednou nám jí i průvodkyně pustila. V muzeu se konají také koncerty. V nedávné době prošlo muezum rekonstrukcí depozitáře. K muzeum se dostanete jak autem, tak i městskou hromadnou dopravou. Stanice tramvaje je přímo u muzea.”

Města a obce v okolí

Liberec (1.1km)Bedřichov (5km)Janov nad Nisou (7km)Chrastava (8km)Kryštofovo Údolí (10km)Šimonovice (8km)Jablonec nad Nisou (9km)Rádlo (9km)Lučany nad Nisou (12km)

Webmap: 1 2 3