TIXIK.cz » Severní most ve Varšavě

Severní most ve Varšavě - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Severní most ve Varšavě: Hlídač pokojů
Severní most ve Varšavě Mapa Mapa hotelů Severní most ve Varšavě

Severní most ve VaršavěSeverní most ve Varšavě

Související témata

Severní most ve Varšavě: Fotografie

Doporučené hotely Severní most ve Varšavě


Zobrazit všechny »


Severní most ve Varšavě: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Severní most ve Varšavě Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Severní most ve Varšavě a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hřbitov Powązkowski7km
Varšavské ghetto7km
Kubického podloubí8km
Teatr Kamienica8km
Hula Kula9km
Klub Medyk10km
Hala Torwar11km
Hrad Ujazdów11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mosty, Aktuální čas: 16:00:24

Severní most ve Varšavě je moderní most v Polsku . Nachází se v hlavním městě Varšavě . Stavba mostu byla započata v roce 2009. Hotova by měla být až v průběhu roku 2011. Most se klene přes nádhernou řeku Vislu a zlepšuje komunikaci s městskou částí Białołęki z Bielan. V budoucnu to bude nejrušnější most ve Varšavě. Je to už osmý silniční most ve Varšavě, a také významná architektonická stavba.

Stavba

Most měří na šířku asi 650 metrů, na západním břehu je most prodloužen do ulice. Je to druhý most ve Varšavě, po mostě Świętokrzyskim, který sestupuje na úroveň pozemní komunikace. Směrem na Bialolece probíhá silnice na povrchu země, podobně jako na Bielanech, kde trať běží pod Wisłostradou. Wisłostrada je několik ulic ve Varšavě, ležících podél levého břehu Visly. Varšavská Wisłostrada je dlouhá 21 kilometrů a byla budována 39 měsíců. Na Bielanech je postavena nejsložitější křižovatka ve Varšavě. Jejím cílem je propojit pět hlavních městských tříd a čtyři tramvajové trasy. Na konci května roku 2009 byly zahájeny přípravné práce v podobě demolic, na podzim se začalo s výkopy základů pilířů a vyrovnáváním úrovní pozemků. Náročné práce si vyžadují nové a nové finance, nicméně stavba by měla být brzy dokončena. Podle Jacka Wojciechowicze by měla být stavba hotova do konce roku 2011, neboť v dubnu tohoto roku došlo ke klíčovému momentu, kdy se obě křídla mostu setkala a spojila. Informovala o tom Gazeta Polska.

Zajímavost

Starostka Varšavy Hanna Gronkiewicz-Waltz prohlásila, že se pokusí prosadit nový název mostu. Měl by nést jméno Jana Pavla II.


Informace a fakta

GPS: 52.3078, 20.9502
Nadmořská výška: 72 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:35

Severní most ve Varšavě: Recenze

Severní most ve Varšavě prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dziekanów Leśny (8km)Stare Babice (10km)Pustelnik (12km)Varšava (11km)Legionowo (12km)Konotopa (14km)Nieporęt (16km)Czosnów (18km)Wieliszew (16km)

Webmap: 1 2 3