TIXIK.cz » Regiony » Severní Maďarsko

Severní Maďarsko - ubytování a dovolená v Severním Maďarsku, turistický rozcestník

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Severní Maďarsko: Hlídač pokojů
Severní Maďarsko Mapa Mapa hotelů Severní Maďarsko

Severní MaďarskoSeverní Maďarsko

Související témata

Severní Maďarsko: Fotografie

Doporučené hotely Severní Maďarsko


Zobrazit všechny »


Severní Maďarsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Severní Maďarsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Severní Maďarsko a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 00:31:33

Severní Maďarsko je kraj vína, termálů, starých hradů, romantických zřícenin a nádherné přírody. Ve světě se tato oblast proslavila především vínem. Vinařská oblast Tokaj-hegyalja je natolik unikátní, že byla zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Severním Maďarskem procházejí četné vinařské stezky, například Tokajská, nebo kolem vinařských obcí Tállya, Bükkalja, regionem Eger či Mátraalja.

Pohoří s příroda severního Maďarska

Převážně rovinaté Maďarsko překvapí na svém severu nádhernými přírodními partiemi. Nacházejí se zde nádherná pohoří Börzsöny, Mátra, Cserehát, Zemplínské vrchy a Tokajské vrchy, národní park Aggtelek s krasovými jeskyněmi, pohoří Bükk s národním parkem, a okrajově oblast zasahuje do Plišských vrchů a k jezeru Tisza.

Hrady, zámky a termály

Po vínu je Maďarsko proslavené nejvíce termálními prameny. Najdete tu například lázně Sárospatak, Barlang- és Gyógyfürdő v Miskolctapolci, Lázně Bogács, lázně Mofeta, termální lázně Zsóry v Mezőkövesdu, Egerské termální lázně, nebo koupaliště Salvus. V Sárospataku nejsou jen termály, ale stojí zde i hrad Rákócziů. Stojí zde i hrad Boldogkő, romantické zříceniny Füzér a Regéc, hrad Szerencs, celkově přes 50 původních středověkých sídel a pevností.

Zjaímavá ěsta a obce severního Maďarska

Přehled by byl dlouhý, a tak z nejzajímavějších vybereme vesničku Pácin, kde je renesanční zámek, nádehrnou folklórní vesničku Hollókő, vesničku Kazár s přírodním úkazem erodované krajiny, městečko Tokaj na soutoku řek Bodrogu a Tisy, města Vác, Hatvan, Eger, Miskolc, Sárospatak nebo Tiszaújváros.


Informace a fakta

GPS: 48.0561, 20.4428
Nadmořská výška: 209 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-22 16:44:27

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, jízda na koni, rybaření, golf, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Severní Maďarsko: Recenze

Města a obce v okolí

Szilvásvárad (7km)Felsőtárkány (9km)Szarvaskő (11km)Lillafüred (14km)Noszvaj (14km)Bogács (18km)Eger (18km)Miškovec (26km)Egerszalók (23km)Mátraderecske (29km)Kazincbarcika (26km)Demjén (26km)Verpelét (28km)Mezőkövesd (29km)Domoszló (35km)

Webmap: 1 2 3