TIXIK.cz » Města » Portugalsko » Setúbal » Setúbal

Setúbal - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Setúbal: Hlídač pokojů
Setúbal Mapa Mapa hotelů Setúbal

Související témata

Největší města v Portugalsku, Satelitní mapa Portugalska, Satelitní mapa Setúbalu, Penziony v Setúbalu, Luxusní ubytování v Setúbalu, Apartmány v Setúbalu, Setúbal: Fotografie

Doporučené hotely Setúbal


Zobrazit všechny »Setúbal: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Setúbal Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Setúbalu, Plánovač výletů, Setúbal a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
São JuliãoNáboženství0.1km
Museu de SetúbalMuzea0.2km
Monastery of Jesus of SetúbalKláštery0.2km
Museu De Arqueologia E EtnografiaMuzea0.4km
Archealogical MuseumMuzea0.4km
Museu do Trabalho Michel GiacomettiMuzea0.6km
Ježíšův chrámArchitektura0.6km
Setubal MarinaPřístavy0.6km
Nossa Senhora da AnunciadaNáboženství0.8km
Setubal PortPřístavy2km
Pláž AlbarquelPláže3km
Parque da ComendaParky4km
TróiaPřístavy3km
Tróia GolfGolf4km
Pláž TroiaPláže4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:20:56, Telefon: +351 265 541 500, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 38.5247, -8.8929
Nadmořská výška: 9 m
Nejbližší letiště: Letiště Lisbon Portela, 48 km
Vzdálenost do hlavního města: Lisabon, 50 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:18:39

Setúbal: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:10:48
Setúbal je třetí největší město v Portugalsku . Nachází se ve střední části země, v provincii Estremadura, v blízkosti ústí řeky Sado. V současnosti zde žije asi 90 000 obyvatel. Setúbal láká návštěvníky hlavně na památky a krásy okolní přírody.

Doprava

Setúbal je nejlépe dostupný letecky, nebo autem. Nejbližší letiště se nachází v Lisabonu , který je vzdálen přibližně 35 km. Z letiště se do města dostanete pomocí taxíku, vypůjčeného auta, autobusu, či vlaku. Setúbal je díky dálnicím A12/IP1, A1 a E1/IP1 snadno dostupný i autem.

Setúbal nabízí krásné památky, vynikající rybí restaurace i bohaté noční vyžití. Na své si tu přijdou i milovníci nakupování. K dispozici jsou zde také krásné pláže. Ty se rozkládají hlavně na poloostrově Troia. Mezi nejvýznamnější památky ve městě Setúbal patří Ježíšův chrám (Igreja de Jesús) , který je zároveň nejcennější stavbou manuelistického slohu v Portugalsku, kostel São Julião a pevnost São Felipe. V Setúbalu je i mnoho muzeí. K těm nejnavštěvovanějším patří Museu do trabalho Michel Giacometti, které představuje tradiční zemědělské náčiní z celého Portugalska včetně kompletně dochovaného obchodu s potravinami z roku 1920. Museu de Arquelogica e Etnografia vystavuje různé artefakty, které souvisí se zdejší historií, sahající až do římských dob. Mezi další muzea patří Museu da Cidade a Galeria da Pintura Quinhentista. Všechny muzea nabízejí vstup zdarma. Hlavním náměstím Setúbalu je Praça do Bocage. Nejlepší restaurace naleznete na západním konci ulice Avenida Luísa Todi. Zde je soustředěna i noční zábava. Samozřejmostí je široká nabídka kvalitního ubytování. Nejoblíbenější je údajně hotel Estalagem Do Sado.

Kulturní akce v Setúbalu

Setúbal během roku hostí mnoho oslav a festivalů. Nejvýznamnější je svátek města, který se koná 15. září. V tento den, v roce 1860, totiž král Pedro V. udělil Setúbalu statut města.

Sportovní aktivity

Okolí Setúbalu nabízí krásná golfová hřiště. Je ideální i pro cykloturistiku a pěší túry. Vyhledávaný je také přírodní park (Parque Natural da Arrábida) , kde jsou k dispozici méně pro turisticky známé pláže. Oblíbené jsou výlety lodí po řece Sado. Více o aktivitách se dozvíte v městském informačním centru, které se nachází blízko vlakového nádraží.

Města a obce v okolí

SetúbalSesimbra (20km)Comporta (19km)Montijo (21km)Alcochete (26km)Lisabon (34km)Alcácer do Sal (37km)Vendas Novas (42km)Carcavelos (42km)

Webmap: 1 2 3