TIXIK.cz » Města » Chorvatsko » Licko-Senjska » Senj

Senj - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Senj: Hlídač pokojů
Senj Mapa Mapa hotelů Senj

SenjSenj

Související témata

Penziony v Senji, Apartmány v Senji, Satelitní mapa Senje, Senj: Fotografie

Doporučené hotely Senj


Zobrazit všechny »


Senj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Senj Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Senj a doprava
Senj BayZátoky0.4km
Nehaj FortressPevnosti0.4km
Pláž Senj MartinaPláže1km
Pláž Camp UjcaPláže3km
Camp UjčaKempy3km
Pláž BunicaPláže4km
Vela LukaZátoky7km
Pláž SibinjPláže6km
Zátoka VrezenicaZátoky10km
Uvala VrezenicaZátoky10km
StražicaKopce11km
ZakamKopce12km
Baska BeachPláže12km
Uvala KitaZátoky11km
Baska Glagolitic PathPamátníky14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:56:27, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
pobyty u moře
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 44.9899, 14.9013
Nejbližší letiště: Letiště Rijeka, 51 km
Pobřeží: Jaderské moře,Jadran
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:38:16

Senj: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1924.8.2011 10:10:46
Senj je jedno z nejstarších městeček na pobřeží Chorvatska . Nachází na jadranské magistrále asi 80 km jihovýchodně od Rijeky .

Pohled do historie a památky

Díky své chráněné poloze v závěru zátoky Senjska draga byl Senj už od antických dob významným strategickým a obchodním bodem. Od klidných dob za nadvlády Římanů se městečko přehouplo do bouřlivých válek středověku. Městečko Senj tehdy ovládali houževnatí uskoci, uprchlíci před tureckými nájezdy, a zároveň si na něj dělali nárok Habsburkové, Benátčané a Turci. Uskoky se jim však nikdy nepodařilo vypudit násilím, až v roce 1615 mírovou cestou. Z těchto dob pocházejí nejkrásnější památky městečka Senj. Z původního mohutného opevnění se zachovala část hradeb a věží. Největším lákadlem je majestátní uskocký hrad Nehaj z 16. století, který se tyčí na pahorku nad městem. Uvnitř se v současnosti nachází muzeum přibližující historii uskoků. Senj je dále znám díky náměstí Trg Marka Balena, které na vás dýchne středověkou atmosférou. Na něm stojí pozoruhodná klasicistní kašna a goticko-renesanční frankopanský hrad se zvonicí. Nejstarší budovou městečka Senj je barokně přestavěná katedrála Panny Marie. Městské muzeum se nachází v paláci Vukasovičů v blízkosti přístavu.

Další zajímavosti

Senj je východisko významné historické cesty vedoucí z pobřeží do vnitrozemských hor. Jmenuje se Josefinská cesta a překonává průsmyk Vratnik ve výšce 698 m. Jako přímořské letovisko je Senj zatím opomíjen. Návštěvníci architektonických památek budou však příjemným klimatem a čistým mořem mile překvapeni. Díky bóře, která vane z hor, má městečko Senj v létě příjemné podnebí. V zimě však patří k nejchladnějším místům na Jadranu. Pláže jsou většinou kamenité. Návštěvníkům se však odmění pěkným výhledem na okolní ostrovy, a na pevnosti tvořící dominanty pahorků kolem města Senj. Milovníci kultury ocení Mezinárodní Senjský karneval konající se v průběhu srpna, jež navštíví velký počet umělců nejen z Chorvatska .

Města a obce v okolí

Senj (0km)Sveti Juraj (7km)Baška (12km)Stara Baška (17km)Klenovica (13km)Punat (22km)Vrbnik (20km)Novi Vinodolski (18km)Krk (26km)

Webmap: 1 2 3