TIXIK.cz » Města » Senj

Senj - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Senj: Hlídač pokojů
Senj Mapa Mapa hotelů Senj

SenjSenj

Související témata

Penziony v Senji, Apartmány v Senji, Satelitní mapa Senje, Senj: Fotografie

Doporučené hotely Senj


Zobrazit všechny »


Senj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Senj Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Senj a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:12:56, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
pobyty u moře
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 44.9899, 14.9013
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:16

Senj: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-08-24 10:10:46
Senj je jedno z nejstarších městeček na pobřeží Chorvatska . Nachází na jadranské magistrále asi 80 km jihovýchodně od Rijeky .

Pohled do historie a památky

Díky své chráněné poloze v závěru zátoky Senjska draga byl Senj už od antických dob významným strategickým a obchodním bodem. Od klidných dob za nadvlády Římanů se městečko přehouplo do bouřlivých válek středověku. Městečko Senj tehdy ovládali houževnatí uskoci, uprchlíci před tureckými nájezdy, a zároveň si na něj dělali nárok Habsburkové, Benátčané a Turci. Uskoky se jim však nikdy nepodařilo vypudit násilím, až v roce 1615 mírovou cestou. Z těchto dob pocházejí nejkrásnější památky městečka Senj. Z původního mohutného opevnění se zachovala část hradeb a věží. Největším lákadlem je majestátní uskocký hrad Nehaj z 16. století, který se tyčí na pahorku nad městem. Uvnitř se v současnosti nachází muzeum přibližující historii uskoků. Senj je dále znám díky náměstí Trg Marka Balena, které na vás dýchne středověkou atmosférou. Na něm stojí pozoruhodná klasicistní kašna a goticko-renesanční frankopanský hrad se zvonicí. Nejstarší budovou městečka Senj je barokně přestavěná katedrála Panny Marie. Městské muzeum se nachází v paláci Vukasovičů v blízkosti přístavu.

Další zajímavosti

Senj je východisko významné historické cesty vedoucí z pobřeží do vnitrozemských hor. Jmenuje se Josefinská cesta a překonává průsmyk Vratnik ve výšce 698 m. Jako přímořské letovisko je Senj zatím opomíjen. Návštěvníci architektonických památek budou však příjemným klimatem a čistým mořem mile překvapeni. Díky bóře, která vane z hor, má městečko Senj v létě příjemné podnebí. V zimě však patří k nejchladnějším místům na Jadranu. Pláže jsou většinou kamenité. Návštěvníkům se však odmění pěkným výhledem na okolní ostrovy, a na pevnosti tvořící dominanty pahorků kolem města Senj. Milovníci kultury ocení Mezinárodní Senjský karneval konající se v průběhu srpna, jež navštíví velký počet umělců nejen z Chorvatska .

Města a obce v okolí

Senj (0km)Sveti Juraj (7km)Baška (12km)Stara Baška (17km)Klenovica (13km)Punat (22km)Vrbnik (20km)Novi Vinodolski (18km)Krk (26km)

Webmap: 1 2 3