TIXIK.cz » Města » Rakousko » Okres Neunkirchen » Semmering

Ubytování Semmering, hotely Semmering

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Semmering: Hlídač pokojů
Semmering Mapa Mapa hotelů Semmering

Související témata

Největší města v Rakousku, Satelitní mapa Rakouska, Satelitní mapa Semmeringu, Semmering - počasí, Semmering: Fotografie

Doporučené hotely Semmering


Zobrazit všechny »Semmering: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Semmering Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Semmering a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Semmeringská železniceHistorické železnice0.8km
Horské chaty1km
Happy-liftVleky, lanovky1km
Roter BergKopce2km
Ski areál SemmeringSki areály2km
EselsteinKopce2km
4-er Sportbahn Blauer BlitzVleky, lanovky2km
Ski Schottwien - Maria SchutzSki areály3km
Blick nach KlammVyhlídky7km
Historisches MuseumMuzea6km
StuhleckbahnVleky, lanovky6km
Wartenstein CastleHrady a zámky7km
EichbergVlaková nádraží7km
Promibahn KaltenbachVleky, lanovky6km
FamilienliftVleky, lanovky7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:30:00, Nadmořská výška: 1000m, WWW stránky:

Semmering je oblíbená lazeňská obec v Rakousku . Nachází se v východní části země, ve spolkové zemi Niederösterreich, v nadmořské výšce okolo 1000 m, cca 70 km od Vídně . V současnosti zde žije asi 750 obyvatel. Semmering láká návštěvníky na krásnou přírodu a širokou nabídku aktivit v jakémkoliv ročním období.

Doprava

Semmering je nejlépe dostupný vlakem nebo autem. Autem se sem dostanete po dálnici S6. Zvolit ale také můžete vedlejší silnici vedoucí severozápadně o Semmeringu do Höllentalu přes Breitenstein. Tato silnice se kroutí mezi kopci a nabízí malebnou scenérii, která vás jistě zaujme. Minimálně jednou denně zde staví vlak jedoucí na trase Vídeň (Südbahnhof) - Graz .

O Semmeringu

Semmering se rozkládá na jižním svahu nad průsmykem Semmering. Obec nedisponuje typickým centrem. Rozkládá se kolem hlavní ulice Hochstrasse, která vytváří oblouk za vlakovým nádražím. Na nádraží můžete navštívit informační centrum, kde vám poskytnou nejen brožurky o obci Semmering, ale také o Semmeringské železnici. Hlavní turistická kancelář se nachází ale v blízkosti místní banky, v ulici Passhöhe 248. Semmering nabízí malebné scenérie a čistý vzduch. Díky své krátké vzdálenosti od Vídně , jde o oblíbenou alpskou oblast Vídeňanů.

Semmeringbahn

Semmering je slavný díky zdejší Semmeringské železnici. Jedná se o skoro 42 km dlouhou železniční trať, která vede z Gloggnitz přes Semmering do města Mürzzuschlag . Tato trať je považována za první evropskou horskou železnicí s normálním rozchodem a za první skutečnou horskou železnici na světě. I proto je oblíbeným cílem turistů, kteří si vychutnávají malebou krajinu okolo tratě, která je protkána také řadou tunelů a viaduktů. I proto je tzv. horská dráha Semmering zapsána od roku 1998 na Seznamu světového dědictví UNESCO .

Aktivity

Semmering nabízí celou řadu aktivit a to jak v zimě, tak v létě. V každém ročním období je hlavním cílem turistů nad měste se tyčí hora Hirschenkogel, která měří 1340 m n.m. Na její vrchol vozí moderní lanovka v zimě lyžaře, pro které tu jsou k dispozici kvalitní sjezdovky a v létě turisty, kteří se odutd vydávají na pěší stezky vedoucí do okolí. V zimě je tu k dispozici 24 km sjezdových tratí. Za skipas dáte cca 29 EUR. Je možné si však zakoupit regionální lyžařské jednodenní skipasy za 31 EUR. Mapy lyžařských sjezdovek a letních turistických tras si můžete vyzvednout v již zmíněných informačních centrech. V létě jsou hojně vyhledávané dvě poměrně jednoduché turstické trasy vedoucí podél malebné Semmeringské železnice. Jedna měří 17 km a vede až do Mürzzuschlagu ve Štýrsku. Odtud vás zpátky doveze vlak. Druhá trasa vede do cca 10 km vzdáleného Breitensteinu a dále do Klammu, který je vzdálený necelých 15 km. V Klammu se však cesta dál rozděluje do Payerbacheru a do Gloggnitzu . Vybrat si však můžete z celé řady dalších zajímavých tras nejen pro pěší, ale i pro cyklisty. Na své si zde přijdou také golfisté, kteří si mohou zahrát na poměrně dost příkrém hřišti. Pokud by jste si chtěli zaplavat v bazéně nebo si zacvičit ve fitness centru, vydejte se do místního hotelu Panhans, který je otevřený nejen pro v něm ubytované.

Turistické služby

Samozřejmostí v obci Semmering je dostatek kvalitního ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Většina ubytovacích objektů má i své stravovací zařízení. Velká část restaurací, hotelů a penzionů se nachází na hlavní ulici Hochstrasse.


Informace a fakta

GPS: 47.6462, 15.8258
Nadmořská výška: 1000 m
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Vídeň, 76 km
Vzdálenost do hlavního města: Vídeň, 75 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:29:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.semmering.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, UNESCO, blízko turistické stezky, rovinaté okolí, blízko do větších měst, hodně výletů, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: pekárna, banka, bar, kostel, doktor, čerpací stanice, nemocnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Semmering: Recenze

Semmering prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

SemmeringSteinhaus am Semmering (3.9km)Spital am Semmering (7km)Reichenau (6km)Prigglitz (10km)Mürzzuschlag (12km)Kaiserbrunn (10km)Kirchberg am Wechsel (13km)Langenwang (18km)