TIXIK.cz » Města » Segovia

Ubytování Segovia, hotely Segovia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Segovia: Hlídač pokojů
Segovia Mapa Mapa hotelů Segovia

SegoviaSegovia

Související témata

Satelitní mapa Segovie, Penziony v Segovii, Luxusní ubytování v Segovii, Apartmány v Segovii, Levné ubytování v Segovii, Segovia: Fotografie

Doporučené hotely Segovia


Zobrazit všechny »


Segovia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Segovia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Segovia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:36:59, Nadmořská výška: 1008m, Telefon: +34 921 41 98 00, WWW stránky:

Segovia je město, jehož Staré město a římský akvadukt jsou od roku 1985 zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Segovia leží v centrální části Španělska v nadmořské výšce okolo 1 000 m. n. m., necelých 100 km severně od Madridu . Segovia je hlavní město provincie Segovia v autonomní oblasti Kastilie a León. Má asi 56 000 obyvatel.

Přírodní a historické zajímavosti

Jméno Segovia pochází z dob keltského osídlení. V období, kdy Segovia spadá do správy Římanů, se stává důležitým strategickým a obchodním centrem. Nejvýraznější památka z této doby je akvadukt, který do města přiváděl vodu ze 17 km vzdálené řeky Rio Frío. Akvadukt Segovia pochází pravděpodobně z druhé poloviny 1. stol. a jeho větší část je skryta pod zemí. Poslední díl akvaduktu tvoří nepřehlédnutelná dvoupatrová, skoro 30 m vysoká kamenná stavba. Její oblouky se tyčí nad náměstím Azoguejo. Akvadukt je symbolem města Segovia a je i v městském znaku. Pod vládou Maurů se Segovia stává vojenským městem, které je obehnáno hradbami. V jeho blízkosti vzniká další ze zdejších zajímavostí, hrad Alcázar. V 10. stol. město Segovia opět obsadí křesťané a dochází k novému rozmachu města. Alcázar prochází různými přestavbami a stává sídlem králů. Po přestěhování dvora do Madridu je v Alcázaru zřízeno vězení. Roku 1764 zde vzniká první vojenská akademie ve Španělsku . Dnešní podobu získal El Alcázar de Segovia po romantizující přestavbě v 19. stol. Segovia se pyšní ještě dalším unikátem, patrně poslední velkou katedrálou vystavěnou v gotickém stylu. Pochází z 16. stol. a je zasvěcena Panně Marii. Katedrálu Segovia najdete na hlavním náměstí Plaza Mayor. Segovia je však plná mnoha dalších zajímavostí. Honosná šlechtická sídla, spousta kostelů, židovská čtvrť, městské hradby a další památky dotváří atmosféru města, jehož historické jádro je na seznamu UNESCO.

Turistické zajímavosti

Segovia je město plné historie a kultury. Její okolí je zmapováno do několika tras, jako např.: Od akvaduktu k Alkázaru, Věda a technologie, Vyhlídky na město a další. Sídlí zde univerzita, která se podílí na kulturním životě města pořádáním různých výstav a kurzů. Výstavní síň Univerzity Segovia je umístěna v klášteře Santa Cruz la Real. Další výstavní síně jsou např. Arte Y Decoratión Nélida či Montón de trigo Montón de paja. Ve městě je několik muzeí, jako je Museo de Segovia – regionální muzeum výtvarných umění, či Museo de Antonio Machado. V restauracích, kavárnách a cukrárnách města Segovia narazíte na mnoho místních specialit. Za ochutnání stojí pečené sele „el cochinillo“, Segovianský punč či zdejší vynikající vína. Segovia je oblíbeným cílem jednodenních výletů z Madridu .

Ubytování

Ve městě Segovia najdete ubytování snad všech možných kategorií. Od kempu, přes hostely, apartmány až po čtyřhvězdičkové hotely.

Doprava

Segovia má nejbližší letiště v Madridu . Vlakové spoje Madrid – Segovia jezdí několikrát denně a cesta zabere 1 h 45 min. Autobusy do města Segovia vyjíždí každou půlhodinu, trasu ujedete za 1h 15min. Autem do cíle dojedete přibližně za stejnou dobu.

Plusy

bohatá nabídka aktivit
skvělé jídlo
krásné scenérie
město mnoha kultur
dobrá dostupnost
UNESCO
hory v okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

textilní
IT


Informace a fakta

GPS: 40.9491, -4.1224
Nadmořská výška: 1008 m
Vzdálenost do hlavního města: Madrid, 93 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:25

Segovia: Recenze

Segovia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

SegoviaLa Lastrilla (2.7km)Madrona (7km)Torrecaballeros (10km)Rascafría (21km)Collado Hermoso (20km)Torre Val de San Pedro (25km)Navafría (28km)Carbonero el Mayor (23km)

Webmap: 1 2 3