TIXIK.cz » Portugalsko » Porto » Sé do Porto

Sé do Porto - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sé do Porto: Hlídač pokojů
Sé do Porto Mapa Mapa hotelů Sé do Porto

Související témata

Sé do Porto: Fotografie

Doporučené hotely Sé do Porto


Zobrazit všechny »Sé do Porto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sé do Porto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sé do Porto a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 01:34:56, Adresa: R. da Bainharia 28, Porto, Portugalskoskosko, Porto, 4050-573 Porto, Telefon: +351 222 087 780, WWW stránky: ,

Sé do Porto je opevněná katedrála v Portu , v Portugalsku . Nachází se v historickém centru města a je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších románských památek v Portugalsku .

Základní fakta

Katedrála Sé do Porto byla postavena ve 12. století a v 17. a 18. století prošla velkými stavebními úpravami. Hlavní průčelí je dodnes zdobené románskou růžicí ze 13. století. Po stranách jsou dvě čtverhranné věže s kupolemi a k průčelí byl později přistaven i současný barokní portál. Na severní straně jsou pak barokní lodžie z roku 1736. Katedrála Sé do Porto má nádherný interiér, který byl přestavěn v barokním stylu. V hlavní lodi je mramorová křtitelnice, kterou nesou dvě postavy a na které je bronzový reliéf Ježíšova křtu. V kapli Nejsvětější Svátosti je zajímavý oltář z cizelovaného stříbra ze 17. století. Katedrála Sé do Porto má i svoji křížovou chodbu ze 14. století. Její stěny jsou zdobeny kachlíky z 18. století, které zobrazují náměty ze života P. Marie a z Ovidiových proměn.


Informace a fakta

GPS: 41.1429, -8.6114
Nadmořská výška: 72 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:37:23

Sé do Porto: Recenze

Sé do Porto prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Porto (0.7km)Espinho (15km)Paredes (24km)Penafiel (28km)Esmoriz (20km)Fajozes (22km)Trofa (23km)Várzea (24km)Santo Tirso (25km)

Webmap: 1 2 3