TIXIK.cz » Města » Scunthorpe

Scunthorpe - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Scunthorpe: Hlídač pokojů
Scunthorpe Mapa Mapa hotelů Scunthorpe

ScunthorpeScunthorpe

Související témata

Satelitní mapa Scunthorpe, Scunthorpe: Fotografie

Doporučené hotely Scunthorpe


Zobrazit všechny »


Scunthorpe: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Scunthorpe Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Scunthorpe a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:51:28, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
kvalitní veřejná doprava
dobrá dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
umění
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

strojírenský
automobilový
letecký
potravinářský
finanční
hudební
biotechnologický
IT
olejářský


Informace a fakta

GPS: 53.5833, -0.65
Nadmořská výška: 41 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:48:27

Scunthorpe: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 12011-08-24 09:05:14
Scunthorpe je město v oblasti Lincolnshire ve Velké Británii . Leží asi 240 km na sever od Londýna a asi 35 km na severovýchod od Doncasteru . Scunthorpe vznikl v 19. století spojením pěti vesnic, když se začal v oblasti rozmáhat ocelářský průmysl. Město je sice ovlivněno rozvojem průmyslu, ale nabízí i mnoho památek, poklidných parků a malebných zahrad. V současné době (2011) má okolo 62 000 obyvatel.

Pohled od historie

Archeologické vykopávky dokazují, že oblast byla osídlena již v době bronzové. Od 1. století oblast spravovali Římané. Ti museli velice často čelit útokům Anglosasů a Vikingů, jak z moře, tak pevniny, proto se žádné jejich stavby do dnešních dnů nedochovaly. Ve středověku zde bylo několik ojedinělých vesniček s velice nízkým počtem obyvatel. Místní obyvatelé se živili zemědělstvím a rybolovem. Vše se změnilo, když v roce 1859 byla poblíž objevena železná ruda. Vidina práce, i když velice namáhavé, přilákala do Scunthorpe a přilehlých vesniček mnoho nových obyvatel. V chudé neobydlené oblasti postupně vyrůstalo prosperující město. Obě světové války ve 20. století paradoxně přispěly k ještě většímu rozvoji města.
V roce 2002 navštívila Scunthorpe královna Alžběta II. Bylo to právě zde, kde si úplně poprvé na veřejnosti sundala boty, aby vešla do mešity.

Turistické cíle v Scunthorpe

Pokud se chcete dozvědět více o historii města a okolí, zavítejte do muzea North Lincolnshire Museum & Art Gallery. Muzeum vystavuje sbírky spojené s touto oblastí. Můžete obdivovat archeologické nebo geologické artefakty, které jsou doplněny mnoha fotografiemi. Velká část exhibice je připravena interaktivně, což určitě zaujme nejen děti. Nejstarší budovou ve městě je kostel sv Vavřince (St. Lawrence’s Church) , který byl postaven ve 12. století. Muzeum umění The 20-21 Visual Arts Centre je otevřené k návštěvě v kostele sv. Jana Evangelisty.

Rekreační středisko

Asi 10 km od města se nachází rekreační středisko 7 Lakes Country Park. Můžete si zde pronajmout obytný domek a užívat si nádhernou poklidnou atmosféru okolí. Středisko nabízí mnoho různorodých vodních sportů a aktivit. Do okolí pak můžete vyrazit na vyjížďky na kolech.

Města a obce v okolí

ScunthorpeBrigg (11km)Epworth (13km)Winteringham (12km)Kirton in Lindsey (13km)Barnetby le Wold (16km)Haxey (16km)North Ferriby (18km)Kirmington (21km)

Webmap: 1 2 3