TIXIK.cz » Řecko » Jónské ostrovy » Lefkada » Scorpios

Scorpios - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Scorpios: Hlídač pokojů
Scorpios Mapa Mapa hotelů Scorpios

ScorpiosScorpios

Související témata

Scorpios: Fotografie

Doporučené hotely Scorpios


Zobrazit všechny »


Scorpios: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Scorpios Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Scorpios a doprava
Mys Doukátos23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 13:04:06

Ostrov Scorpios leží cca 1km východně od turisticky známeho ostrova Lefkada v Řecku . Scorpios je soukromý ostrov, který v 60. letech 20. století koupil jeden z nejbohatších lidí světa - Aristotle Onassis. Až do smrti známého obchodníka nebyl přístup na ostrov Scorpios povolen, po jeho smrti ale řecká vláda umožnila turististům přístup alespoň na některá turisticky atraktivní místa ostrova. Na ostrově Scorpios dodnes žijí potomci rodiny, kromě krásné pláže je zde k vidění také Onassisova vila a heliport pro přistání vrtulníků.

Informace a fakta

GPS: 38.6932, 20.7456
Nadmořská výška: 16 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:25:47

Scorpios: Recenze

Zobrazit recenze:
 1.9.2010 21:17:17
Na Lefkadě všichni o Skorpiosu mluví poměrně dost tajemně. Po menším přůzkumu na internetu se mi podařilo zjistit, kdo je tajemná rodina Onassise. Pán se jmenoval Aristoteles Onassis a měl velmi pestrý život. Začínal jako odstěhovalec do USA, kam údajně odešel s pár dolary v kapse. Život ho dostal do Argentiny, odkud začal prodávat vlastní značku tabáku. Později se k tabákovému průmyslu přidala vlastní flotila lodí, resp. tankerů, díky které znásobil své bohatství i během 2. světové války při obchodech s USA. Z prvního manželství, které skončilo rozvodem, vznikl syn Alexandros Onassis, který zemřel při leteckém neštěstí, a dcera Christina. Za svůj ohromný majetek si mimo jiné pořídil právě ostrov Skorpios, který můžete vidět při pohledu z Nidri na moře. Na ostrově je pohřben Onassis i spolu se svým synem. Na ostrov je vstup zakázán, je hlídán soukromou ochrankou, aby Onassiova rodina měla klid. Nicméně část ostrova je z lodi přístupná pro turisty, kde se můžou alespoň vykoupat.
 Aura: 57Recenze: 7631.1.2012 22:39:51
Scorpios je soukromí ostrov miliardáře onasise. Takže se na něj nedostanete, ale při vodním výletu se pluje kolem něj, takže můžete okouknout co tam je a není. Při nedovoleném vstupu na něj si připravte velký balík a nervy s místní policií.

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3