TIXIK.cz » Ostrovy » Nizozemsko » Zeeland » Schouwen-Duiveland

Schouwen-Duiveland - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Schouwen-Duiveland: Hlídač pokojů
Schouwen-Duiveland Mapa Mapa hotelů Schouwen-Duiveland

Schouwen-DuivelandSchouwen-Duiveland

Související témata

Schouwen-Duiveland: Fotografie

Doporučené hotely Schouwen-Duiveland


Zobrazit všechny »


Schouwen-Duiveland: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Schouwen-Duiveland Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Schouwen-Duiveland a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Walcheren IslandOstrovy26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 18:59:18

Schouwen-Duiveland je ostrov a název oblasti v Nizozemsku. Schouwen-Duiveland je nejsevernější z ostrovů provincie Zeeland. Oblast Schouwen-Duiveland je pojmenovaná po ostrově. Ten vznikl spojením jména původního ostrova Shouwen a poldrů Duiveland a Dreischor. Mezi největší sídla na Schouwen-Duiveland patří Zierikzee, Renesse, Burgh-Haamstede, Brouwerhaven, Serooskerke, Scharendijke, Bruinisse nebo Nieuwekerk. S pevninou je Schouwen-Duiveland spojen hrázemi přes sousední ostrovy. Dvě hráze vedou na Noord-Beveland a další dvě na ostrov Goree-Overflakkee. Celý Schouwen-Duiveland je oblíbené turistické místo, nachází se tu známá přímořská letoviska jako je například Renesse a Burgh-Haamstede a mnoho dalších zajímavých míst. Schouwen-Duiveland se nazývá také „Koruna Zeelandu“ a to nejen protože je to geograficky nejsevernější místo, ale zejména pro jeho krásu.

Zajímavá místa Schouwen-Duiveland

Plompe toren je věž, kterou najdete při jízdě po pobřežní cestě z vesnice Serooskerke do Westenschowen. Tato věž, je pozůstatkem zatopené vesnice Koudekerke, zůstala zachována po velikých záplavách, které odnesly značnou část země spolu s asi 12 vesnicemi De Shelphoek, zbytek bývalého přístavu v blízkosti vesnice Serooskerke. Přístav se používal při výstavbě Oosterschelde, nyní se opět pomalu mění v krajinu s dunami a hnízdícími ptáky. Prunjepolder najdete mezi vesnicemi Serookerke a Zierikzee. Je to nejnižší místo Schouwen, naleznete tu mělké rokle, slané mokřady i pastviny. Prunjepolder je součástí přírodní rezervace vodouše rudonohého a dalších vodních ptáků. Kakkersweel, je rybník za hrází kanálu spojeného s mořem. Po opravě hráze a dalších terénních úpravách rybník ztratil svoji funkci a slouží jako zastávka pro migrující ptáky a nachází se tu přírodní rezervace. Naleznete jej mezi vesnicemi Kerkweve a Noordgouwe. Grevelingenmeer je jezero, nacházející se poblíž vesnice Sirjansland, které vzniklo v roce 1971. Původně mělo být sladkovodní, ale nakonec zůstalo slané, voda ze severního moře může proudit dovnitř. Má průzračnou vodu a bohatou floru a faunu a veliký význam pro vodní ptactvo a pro ryby, které potřebují v různých fázích svého života odlišné prostředí. Muraltmuurtjes se nachází se u vesnice Scharendijke, jsou to hráze vybudované mezi lety 1906 – 1935 a jsou pojmenovány po inženýrovi Muraltovi. Většina z nich zmizela po katastrofálních povodních v roce 1953. Oosterscheldekering – bariera, u vesnice Westenschouwen, která byla vystavěna v roce 1986 za použití nových materiálů a moderních technologií, může se pohybovat nahoru a dolů a tím, chrání oblast před nebezpečně vysokým přílivem. Transferium je moderní a luxusní bezplatné parkoviště, kde lze zanechat auto, když chcete navštívit pláže. Je to národní modelový projekt. Najdete jej v Renesse. Do provozu bylo uvedeno v roce 1997.

Příroda

Pobyt v Schouwen-Duiveland není vázaný na sezonu. Region nabízí mnoho příležitostí ke strávení krásné dovolené po celý rok. Krajina se mění během roku a od sezony k sezoně během roku. Harmonie mezi sluncem, větrem, mraky nad krajinou a mořem propůjčuje Schouwen-Duiveland známé a nezaměnitelné „Zeelandské světlo“. Schouwen-Duiveland má krásné oslnivé pláže a kolem nich panenskou přírodou. Na ostrově se nachází dunová oblast s nejrozsáhlejším lesem Zeelandu. Navíc tato oblast je jedním z míst, kde je nejvíce slunečního svitu. Vnitrozemí Schouwen-Duiveland je tvořeno živými městečky a typickými vesnicemi, z nichž některé jsou prý ta nejkrásnější místa v Nizozemsku. Venkov je stále klidné a tiché místo tak , jako to bylo po staletí předtím. Protože ostrov Schouwen-Duiveland byl po mnoho let izolovaný od ostatních míst, má svoji vlastní identitu a svéráz. Harmonie mezi krajinou, větrem a vodou po staletí dává přírodě Schouwen-Duiveland extrémně rozmanitý charakter. Úžasné přírodní rezervace, nespočet zálivů, pramenů, hrází, bahnitých mělčin, slaných močálů a dunové formace jsou unikátní kombinací, kterou stojí za to vidět. Schouwen-Duiveland nabízí mnoho příležitostí pro zábavu a rekreaci, na strávení dlouhé dovolené nebo jen osvěžujícího jednodenního výletu. Kromě aktivního odpočinku a obdivování přírodních krás přírody, můžete objevovat i jedinečnou kuchyni Schouwen-Duiveland. Nejlepší restaurace se pyšní tím, že vaří z potravin místní produkce, protože právě to dělá kuchyni Schouwen-Duiveland výjmečnou. Schouwen-Duiveland má uchvacující atmosféru, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Informace a fakta

GPS: 51.6913, 3.9249
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:50

Schouwen-Duiveland: Recenze

Schouwen-Duiveland prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Noordgouwe (1km)Zonnemaire (3km)Brouwershaven (4.1km)Zierikzee (4.1km)Serooskerke (8km)Scharendijke (8km)Ellemeet (9km)Noordwelle (10km)Bruinisse (12km)

Webmap: 1 2 3