TIXIK.cz » Hrady a zámky » Rakousko » Vorarlberg » Okres Feldkirch » Feldkirch » Schattenburg

Schattenburg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Schattenburg: Hlídač pokojů
Schattenburg Mapa Mapa hotelů Schattenburg

Související témata

Schattenburg: Fotografie

Doporučené hotely Schattenburg


Zobrazit všechny »Schattenburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Schattenburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Schattenburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Zámek AmbergHrady a zámky2km
Burgruine SigbergHrady a zámky2km
Schwarzenhorn RuinsHrady a zámky6km
Wälsch-Ramschwag RuinsHrady a zámky9km
Altmontfort RuinsHrady a zámky10km
Neu-Montfort Castle ruinHrady a zámky11km
Werdenberg CastleHrady a zámky13km
Knížecí hrad VaduzHrady a zámky12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 12:23:14, Nadmořská výška: 478m, Adresa: Schattenburgtunnel, 6800 Feldkirch, Rakousko, Telefon: +43 5522 71982, WWW stránky:

Schattenburg je hrad v Rakousku . Jedná se o jeden z nejlépe dochovaných hradů z období vrcholného středověku ve střední Evropě. Nachází se ve Vorarlbersku, nad městem Feldkirch .

O hradu Schattenburg

Schattenburg je bývalé sídlo hrabat Montfortů. Hrad byl postaveny kolem roku 1200 hrabětem Hugem I. Montfortem, který byl zakladatelem města Feldkirch. V té době šlo ale spíše o pevnost o rozměrech 16 x 12 m a výšce 21 m. V 15. století byl Schattenburg poničen během bojů a tak byl poté rozšířen a přestavěn. V 16. století byla zdejší kaple vyzdobena freskami, které jsou dnes velmi cenné. v druhé polovině 17. století začal význam hradu Schattenburg upadat. V letech 1799, 1806 a 1812 dokonce proběhly aukce na koupi hradu. Bohužel však neúspěšně. A tak hrozilo jeho zrušení. To se naštěstí nestalo. Hrad sloužil do roku 1825 jako vězení. Poté tu byly kasárny a nakonec i chudobinec.

Muzeum Schattenburg

V roce 1912 pak byla založena společnost na záchranu hradu a jeho okolí. Od roku 1916 pak sídlí v hradu Schattenburg regionální muzeum. Jedná se údajně o největší regionální muzeum v celém Rakousku. V současnosti zdejší muzeum představuje expozice církevního umění, oděvů a zbroje. Místní sbírka zbraní je dokonce jednou z nejvýznamnějších historických sbírek zbraní v celém Rakousku. V areálu hradu Schattenburg sídlí také dnes velmi oblíbená a turisty vyhledávaná restaurace.

Praktické informace

Hrad Schattenburg je otevřen od května do října od 9 do 12 a od 13:30 do 18 hodin. Od ledna do dubna je otevřeno od 13 do 16 hodin. V listopadu a prosinci je zavřeno. Vstupné stojí 3 EURa pro dospělé a 1 EURo pro děti.


Informace a fakta

GPS: 47.2364, 9.5996
Nadmořská výška: 478 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:49

Schattenburg: Recenze

Schattenburg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Feldkirch (0.2km)Göfis (2.4km)Rankweil (5km)Schlins (8km)Röthis (7km)Nenzing (10km)Viktorsberg (9km)Oberriet (10km)Götzis (11km)

Webmap: 1 2 3