TIXIK.cz » Olomouc » Sbírkové skleníky Olomouc

Sbírkové skleníky Olomouc - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sbírkové skleníky Olomouc: Hlídač pokojů
Sbírkové skleníky Olomouc Mapa Mapa hotelů Sbírkové skleníky Olomouc

Související témata

Sbírkové skleníky Olomouc: Fotografie

Doporučené hotely Sbírkové skleníky Olomouc


Zobrazit všechny »Sbírkové skleníky Olomouc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sbírkové skleníky Olomouc Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sbírkové skleníky Olomouc a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 22:46:27, Adresa: Smetanovy sady 915, 779 00 Olomouc, Česká republika, WWW stránky:

Sbírkové skleníky Olomouc patří k největším v České republice . Nacházejí se v Olomuckém kraji, ve městě Olomouc , ve Smetanových sadech a jsou součástí Výstaviště Flora Olomouc .

Jedny z největších a nejvýznamnějších skleníků v Česku

Sbírkové skleníky Olomouc jsou tvořeny palmovým, kaktusovým, tropickým a subtropickým skleníkem. Nejstarším a největším je palmový skleník, který byl postavený v letech 1927 - 1930. Má rozměry 72,5 m na délku, 20 m na šířku a 12 m na výšku. Je tak jedním z největších skleníků v Česku. Roste v něm více než 70 kusů různých druhů palem. V kaktusovém skleníku naleznete více než 3000 kusů kaktusů a sukulentů ve více než 700 druzích. Tropický skleník je typický svou rozmanitostí druhů a hýřícími barvami. Shlédnout v něm můžete např. rostliny z jihovýchodní Asie či Amazonie. Krásné jsou bazény s velkými lekníny. Subtropický skleník je pak domovem subtropických ovocných stromů, na nichž rostou citrony, grepy, pomeranče či mandarinky. Příjemnou vůní vás také přivítá levandule.

Praktické informace

Sbírkové skleníky Olomouc jsou otevřeny od února do listopadu. V únoru a listopadu jsou otevřeny pouze o víkendech od 9:30 do 16 hodin. V březnu jsou otevřeny denně mimo pondělky od 9:30 do 16 hodin. Od dubna do října jsou pak otevřeny denně mimo pondělky od 9:30 do 18 hodin. Vstupné stojí 50 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti (6-15 let) a seniory. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Rodinné vstupné stojí 100 Kč (2 dospělí + až 4 děti) . Za fotoaparát zaplatíte 20 Kč.


Informace a fakta

GPS: 49.5869, 17.2498
Nadmořská výška: 213 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:03

Sbírkové skleníky Olomouc: Recenze

Sbírkové skleníky Olomouc prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Olomouc (0.9km)Slatinice (11km)Tršice (14km)Kostelec na Hané (16km)Prostějov (16km)Přerov (21km)Plumlov (22km)Lipník nad Bečvou (26km)Uničov (22km)

Webmap: 1 2 3