TIXIK.cz » Města » Nepál » Sauraha

Sauraha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sauraha: Hlídač pokojů
Sauraha Mapa Mapa hotelů Sauraha

Související témata

Sauraha: Fotografie

Doporučené hotely Sauraha


Zobrazit všechny »Sauraha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sauraha Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sauraha a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:53:25, Adresa: Sauraha 44200, Nepál

Sauraha je malá obec v Nepálu . I přesto jde o jedno z nejnavštěvovanějších míst v této zemi. Nachází se v jihocentrální části země, v districtu Chitwan. V současnosti zde žije okolo 3000 lidí.

Sloní safari

Sauraha je po celém světě vyhlášena svým festivalem slonů. Ten se tu koná každoročně od roku 2004. Za slony jsem ale turisté jezdí i mimo konání festivalu. Tisíce turistů si sem každý rok přijíždějí užít safari na slonech. Obec Sauraha je jinak také jednou z hlavních vstupních bran do národního parku Chitwan , který byl prvním národním parkem v zemi. Od roku 1984 je díky bohaté fauně i flóře zapsán na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO . Park je také útočištěm např. jednorohých asijských nosorožců a bengálských tygrů. Nejlepší je podle mnohých navštívit obec Sauraha v období od listopadu do dubna. Mezi největší atrakce v obci patří chovatelské centrum slonů, krokodýlí centrum a Tharu Cultural Museum.

Festival slonů – soutěž krásy

Festival slonů se v obci Sauraha koná již od roku 2004 vždy v prosinci. Jedná o skutečně velký festival, která se pořádá na oslavu slonů. Tyto zvířata jsou totiž pro zemi velmi důležitá. Během sloního festivalu probíhá řada doprovodných akcí, včetně soutěže krásy mezi slony. Program soutěže zahrnuje např. i skutečné sloní fotbalové utkání či běh na 300 m. Sloní krásu jinak dotvářejí malůvky na jejich kůži a také různě barevné oblečení.

Aktivity

Mezi nejoblíbenější aktivity v okolí obce patří samozřejmě výlety do národního parku Chitwan a projížďky na slonech. Do džungle se můžete vydat buď pěšky, džípem či na slonovi. Vyrazit můžete také pozorovat přírodu na loďce.

Turistické služby

Sauraha disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Mezi oblíbené ubytovací objekty patří hotel Jungle Sunset, Sauraha Resort, Chitwan Resthouse, hotel Rhino, hotel Riverside, Chitwan Gaida Lodge a Jungle Wild Life Camp. Dobře najíst se můžete v restauraci Kc, v restauraci Hotel Park Side, v restauraci Hungery Eye nebo v Jungle Pubu. Tradiční nepálské jídlo, ale horší kvalitu, nabízejí podniky Hamro, Samjhana a Madipure. Na konci obce Sauraha, naproti návštěvnickému centru, je pak kvalitní restaurace Park View. Zde vaří asi nejlepší jídlo v obci. Sauraha jinak také nabízí řadu obchodů, hlavně se suvenýry. Typickým místním výrobkem jsou barevné košíky vyrobené z rýžové slámy. K dispozici je tu jinak i internetová kavárna.

Doprava

Sauraha je nejlépe dostupná letecky. Nejbližší letiště se nachází v 15 km vzdáleném Bharatpuru , kam denně létají letadla např. z měst Pokhara a Káthmándú . Z letiště se do obce dostanete buď autobusem či taxíkem. Existují tu víceméně tři typy autobusů. První je velmi obyčejný, nepohodlný a je samozřejmě nejlevnější. Druhý typ je dražší, jedná se o přímý turistický autobus, který využívají hlavně turisté. Třetí typ je nejpohodlnější a nabízí i klimatizaci. Samozřejmě je tím pádem nejdražší.


Informace a fakta

GPS: 27.5765, 84.4934
Nadmořská výška: 189 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:47:58

Sauraha: Recenze

Sauraha prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sauraha (0.2km)