TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Saský palác

Saský palác - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saský palác: Hlídač pokojů
Saský palác Mapa Mapa hotelů Saský palác

Saský palácSaský palác

Související témata

Saský palác: Fotografie

Doporučené hotely Saský palác


Zobrazit všechny »


Saský palác: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saský palác Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saský palác a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Teatr Kamienica0.9km
Hula Kula0.9km
Kubického podloubí0.8km
Varšavské ghetto1km
Klub Medyk2km
Hřbitov Powązkowski3km
Hrad Ujazdów3km
Hala Torwar3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 05:17:49

Saský palác byl barokní palác ve Varšavě , v hlavním městě Polska . Stával na náměstí maršála Jozefa Pilsudskiho.

Pohled do historie Saského paláce

Původní zámek se začal stavět v roce 1666 a byl majetkem rodiny Morsztyn. V 18. století byl zámek podstatně zvětšen a přestavěn králem Augustem II. Silným. Ten chtěl z Varšavy vytvořit město moderní evropské úrovně s honosnými zámky, širokými bulváry a úchvatnými zahradami. Saský palác měl dosáhnout slávy zámku ve Versailles . V roce 1816 královská rodina o palác přišla a byla zde zřízena škola. Na začátku 19. století v jednom křídle paláce vyrůstal slavný hudební skladatel Fryderyk Chopin. Po první světové válce byl Saský palác sídlem polského generálního štábu. V roce 1925 byl v pasáži paláce odhalen pomník neznámému vojínovi, který zahynul při obraně Varšavy . Téměř celou 2. světovou válku přečkal palác bez poškození. Bohužel, v prosinci 1944 byl zámek odstřelen německými vojáky. Téměř nic z něj nezůstalo. Jediné, co odolalo zničení, je krátký úsek pasáže s památníkem neznámého vojína. Dnes toto torzo tvoří vstupní bránu do Saské zahrady .

Současnost Saského paláce

Rekonstrukce paláce se plánovala mnoho let. V roce 2006 se započaly archeologické práce, které odhalily staré sklepy, základy budov a mnoho vzácných předmětů. Tyto předměty budou vystaveny v muzeu, které bude v novém paláci. Archeologické práce měly být prvním krokem k znovupostavení paláce. Bohužel, tato stavba je velice nákladná a v roce 2007 byly veškeré práce zastaveny. Myšlenka na obnovení Saského paláce je stále živá a Poláci doufají, že jednoho dne bude tato bývalá chlouba Varšavy opět postavena.


Informace a fakta

GPS: 52.241, 21.0113
Nadmořská výška: 112 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:46

Saský palác: Recenze

Saský palác prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (2.4km)Stare Babice (12km)Raszyn (11km)Konotopa (13km)Pustelnik (13km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (19km)Otrębusy (21km)Obory (20km)

Webmap: 1 2 3