TIXIK.cz » Města » Maďarsko » Borsod-Abaúj-Zemplén » Sárospatak

Sárospatak - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sárospatak: Hlídač pokojů
Sárospatak Mapa Mapa hotelů Sárospatak

Související témata

Největší města v Maďarsku, Satelitní mapa Maďarska, Satelitní mapa Sárospataku, Sárospatak - počasí, Sárospatak: Fotografie

Doporučené hotely Sárospatak


Zobrazit všechny »Sárospatak: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sárospatak Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sárospatak a doprava, Bankomaty
Hrad RákocziHrady a zámky0.3km
Termální lázně Sárospatak Koupání2km
Tokajský regionRegiony15km
Hrad Velký KamenecHrady a zámky18km
Zemplínské vrchyKopce17km
Zámek PácinHrady a zámky19km
Szuha ValleyÚdolí17km
Muzeum TokajMuzea24km
St. Catherine ChapelKaple26km
TiszaKempy25km
Spori SportKempy25km
Tarcal Vezér térFontány27km
Hrad FüzériHrady a zámky26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:28:20, Telefon: +36 47 513 240, WWW stránky:

Sárospatak je malebné maďarské městečko s historickým centrem. Nachází se v centru Tokajského regionu, v údolí řeky Bodrog, přibližně 35 km od města Tokaj . Na chráněné náhorní plošině na úpatí Tokajských vrchů. Žije zde přibližně 18 000 obyvatel.

Historické památky

Sárospatak je oblíbeným turistickým místem. Nachází se zde množství historických památek, vyhlášené termální lázně a město leží v proslulé vinařské oblasti Tokaj Hegyalja. Dominantou města je hrad Rákóczi . Sárospatak je považován za jedno z nejkrásnějších měst Maďarska. V roce 2002 bylo 5000 arů místních vinic zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Historie

Oblast okolo města Sárospatak byla osídlena již ve starověku. V roce 1201 získalo městečko statut města a stalo se významným místem na obchodní stezce z Polska. Do stavu svobodného královského města byl Sárospatak jmenován králem Zikmundem. V roce 1460 získalo právo pořádat trhy. Město bylo také prvním místem v Maďarsku, ze kterého se začala šířit reformace. Vznikla zde jedna z nejvýznamnějších vysokých škol Maďarska, na které působil řadu let učitel národů Jan Ámos Komenský. Sárospatak získávalo postupně pověst významného kulturního centra celé oblasti.

Hrad Rákoczi

Nejznámější historickou památkou města Sárospatak je hrad Rákóczi, který dal postavit Ondřej II. Uherský. Později se stal majetkem rodiny Rákóczi. Sárospatak zažilo nebývalý rozkvět od roku 1630, kdy byl György Rákóczi zvolen knížetem Sedmihradska.

Zajímavosti města Sárospatak

Dnešní město Sárospatak je pro svoji kulturní tradici i současnost označováno jako Athény na břehu řeky Bogrod. V historickém centru se dochovaly gotické i renesanční budovy. Hradní kostel s dřevěným oltářem je nejcennější gotickou památkou Maďarska. Kalvinistická kolej z 16. století byla uznávaným vzdělávacím centrem, kde studovalo mnoho významných osobností. V centru města Sárospatak najdete množství moderních budov, obchodů, restaurací a multifunkčních zařízení. Místní termální lázně Sárospatak Végardó, obklopené upraveným parkem jsou doplněny veřejným koupalištěm s plaveckým bazénem a dětským brouzdalištěm. Z přístavu na řece Bodrog pravidelně vyplouvají lodě na výlety do města Tokaj , především za účelem návštěvy proslulého Tokajského muzea .

Město vína, lázní a kultury

Sárospatak je především městem vína, lázní a kultury. V prastarých sklepech lze ochutnat vína z historických vinařských oblastí. Podél břehu řeky Bodrog přes chráněnou oblast náhorní plošiny Tokaje vedou turistické stezky. Okolí města Sárospatak přímo vybízí k oblíbeným výletům na koních do krásné přírody Tokajských vrchů.


Informace a fakta

GPS: 48.3181, 21.5684
Nadmořská výška: 118 m
Nejbližší letiště: Letiště Budapest Liszt Ferenc, 198 km
Nejbližší hranice: Slovensko, 13 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 23:51:22

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.sarospatak.hu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, možnosti koupání, rovinaté okolí, blízko do větších měst, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Sárospatak: Recenze

Sárospatak prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

SárospatakTolcsva (10km)Sátoraljaújhely (11km)Erdőbénye (17km)Tállya (27km)Tokaj (25km)Tarcal (27km)Nyíregyháza (42km)

Webmap: 1 2 3