TIXIK.cz » Města » Španělsko » Kantábrie » Santillana del Mar

Santillana del Mar - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santillana del Mar: Hlídač pokojů
Santillana del Mar Mapa Mapa hotelů Santillana del Mar

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Penziony v Santillanu del Mar, Luxusní ubytování v Santillanu del Mar, Apartmány v Santillanu del Mar, Levné ubytování v Santillanu del Mar, Satelitní mapa Santillany del Mar, Santillana del Mar: Fotografie

Doporučené hotely Santillana del Mar


Zobrazit všechny »Santillana del Mar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santillana del Mar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Santillana del Mar a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Cueva del AguaJeskyně2km
Cueva del ChaparralJeskyně2km
Cueva RubanaJeskyně1km
Cueva de EstalactitasJeskyně2km
AltamiraJeskyně2km
Cueva de los VisonesJeskyně2km
Cueva del CaminoJeskyně2km
Entrada de los bloquesJeskyně2km
Torca del Prado JarreroJeskyně3km
Cueva de la Venta del CucoJeskyně2km
Sima del AvellanoJeskyně3km
Torca de las EstacasJeskyně2km
Torca del Prado del SelJeskyně3km
Cueva de la RaposaJeskyně2km
Torca del Canal PereladaJeskyně3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:53:08, WWW stránky:

Santillana del Mar je historické městečko ve Španělsku . Nachází se v severní části země, v Kantábrii, u pobřeží Kantaberského moře (Biskajského zálivu) , cca 35 km západně od Santanderu . V současnosti zde žije okolo 4000 obyvatel. Santillana del Mar je vyhledávaná turisty hlavně díky slavné jeskyně Altamira , která se nachází v katastru obce.

Doprava

Santillana del Mar je nejlépe dostupná autem nebo autobusem. Autem se sem dostanete po silnici č. CA-131. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Santanderu (Aeropuerto de Santander) . Ze Santanderu jezdí do obce Santillana del Mar několik přímých autobusů denně. Ty odjíždějí z autobusového nádraží. V červenci a srpnu vyjíždí první autobus v 8:30 hod.

O městečku Santillana del Mar

Santillana del Mar je malebné městečko, které je typické svými okrovými kamennými budovami. Nejrušnějším místem je místní pěší ulice, které vede od příjezdové cesty až k románskému kostelu a pak končí z ničeho nic mezi polemi. Santillana del Mar má dvě hlavní náměstí a to Mayor a Las Arenas. Obě náměstí a přilehlé okolí je lemováno krásnými domy z 15. - 18. století, které jsou vyzdobeny různobarevenými erby. Nejkrásnějším z nich je dům Casa de los Hombrones. Zajímavostí je, že většina domů patří původním rodinám. Mezi další zajímavosti v městečku Santillana del Mar patří románský kolegiátní kostel z 12. století, který je zasvěcený svaté Julianě. Součástí kostela je také románský klášter, který je unikátní ukázkou podobné architektury ve Španělsku. Zajímavý je i klášter Convento de Regina Coeli ze 17. století, který se nachází u vjezdu do obce. Prohlédnout si tu můžete sbírky malovaných dřevořezeb a dalšího sakrálního umění. Za shlédnutí stojí také malá, ale velmi pěkná zoologická zahrada, která se nachází asi 1 km od Santillany, směrem na Torrelavegu . Oblíbené je v Santillana del Mar i Museo de la Tortura, kde jsou vystaveny mučící nástroje.

Jeskyně Altamira

Jeskyně Altamira je největším lákadlem, kvůli ní sem hlavně turisté jezdí. Jedná se o pravěkou jeskyni, která je významná díky svým malbám. Ty totiž dokazují vyspělost výtvarného umění z mladší doby paleolitu. Jsou tu vyobrazeny bizoni, býci, divočáci a další zvířata. Zdejší malby vytvářel někdo velmi zkušený, jelikož za jejich provedení by se nemusel ani dnes stydět některý z výtvarníků. Malby byly objeveny ve skoro neporušeném stavu v 70. letech 19. století. Bohužel v 50. a 60. letech 20. století se začaly malby ničit. Aby dech návštěvníků nenapomáhal ještě k většímu poškození, je vstup do jeskyně víceméně zakázán. Pokud jste ale vědec nebo vědkyně s významným vědeckým cílem, můžete požádat o povolení vstupu do jeskyně. Na povolení se ale čeká až 3 roky a úspěch vyřízení není vůbec jistý. Pokud sem dorazíte, tak ale nemusíte litovat. Hned u jeskyně se nachází muzeum (Museo Altamira) , kde je k vidění věrná reprodukce maleb z jeskyně. Muzeum je otevřeno po celý rok. V letních měsících je otevřeno od pondělí do soboty od 9:30 do 19:30 a v neděli od 9:30 do 17 hodin. V zimních měsících je otevřeno denně od 9:30 do 17 hodin. Vstupné stojí cca 2,5 EURa. V létě tu počítejte s velkým davem turistů jak u jeskyní, tak v celé obci Santillana del Mar. Pokud by jste se chtěli podívat do nějáké té jeskyně, můžete se vydat do nedalekého jeskynního komplexu Puente Viesgo, kde si můžete prohlédnout dvě krásné jeskyně.

Turistické služby

Santillana del Mar disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Nechybí tu ani kemp s kvalitním zázemím a bazénem. Samozřejmostí je celá řada restaurací a barů, které se nacházejí snad na každém rohu. Mezi nejoblíbenější podniky patří restaurace La Viga, bar El Jardín a kavárna Concana. Během letní sezóny počítejte s tím, že jsou tu poměrně hodně vysoké ceny. Mimo sezónu o něco klesají hlavně ceny za ubytování. Přes léto je také vhodné si včas dopředu zarezervovat ubytování.

Historie

Oblast dnešní obce byla osídlena již v pravěku. Základy současné obci Santillana del Mar dali mniši, kteří sem před 1200 lety přinesli ostatky svaté Juliany a založili tu klášter.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
UNESCO
pobyty u moře
rovinaté okolí
rodiště významných osobností
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho
přetížená doprava
špatné parkování

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
zdravotní turistiku
romantiku

Aktivity

rybaření
surfování

Služby

pekárna
banka
kemp
autoopravna


Informace a fakta

GPS: 43.389, -4.1088
Nadmořská výška: 84 m
Nejbližší letiště: Letiště Santander, 23 km
Pobřeží: Biskajský záliv, 3,5 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:15:27

Santillana del Mar: Recenze

Santillana del Mar prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Santillana del MarOreña (2.3km)Vispieres (1.9km)Queveda (3.3km)Ubiarco (2.5km)Cerrazo (2.9km)Viveda (4.4km)Hinojedo (4.8km)Ongayo (4.6km)

Webmap: 1 2 3