TIXIK.cz » Města » Santander

Ubytování Santander, hotely Santander

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santander: Hlídač pokojů
Santander Mapa Mapa hotelů Santander

Související témata

Satelitní mapa Santanderu, Tipy na výlety poblíž Santanderu, Penziony v Santanderu, Luxusní ubytování v Santanderu, Apartmány v Santanderu, Levné ubytování v Santanderu, Autopůjčovny v Santanderu, Santander - počasí, Santander: Fotografie

Doporučené hotely Santander


Zobrazit všechny »Santander: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santander Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Santanderu, Plánovač výletů, Santander a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:46:52, Telefon: +34 942 20 06 00, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.4651, -3.8085
Nadmořská výška: 35 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:28

Santander: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:28:48
Santander je historické přístavní město ve Španělsku . Nachází se v severní části země, v Kantábrii, u Biskajského zálivu. V současné době má okolo 185 000 obyvatel. Santander láká návštěvníky na své krásné pláže a bohaté kulturní vyžití.

Turistické zajímavosti

Santander je velmi příjemné město. Bohužel dnes nemůže návštěvníkům nabídnout mnoho historických památek, protože v roce 1941 byla většina středověkých staveb zničena velkým požárem. Ze zbytků starého města bylo v okolí kostela vystavěno nové centrum s obchody a několika muzei. Nejznámější památkou ve městě je katedrála. Oblíbené muzeum v Santander u je Museo Municipal de Bellas Artes s expozicí Goyových obrazů i moderních soch a mozaiek. Vstup je zdarma. Ve městě je také námořní muzeum a historické muzeum Museo Provincial de Prehistória. To představuje artefakty nalezené v okolních jeskyních, např. i ve známé jeskyni Altamira, která je hojně vyhledávána. Hlavní náměstí je Plaza de Pombo, v létě plné kaváren. Informační centrum naleznete v parku Paseo Pereda.

Pláže v Santander u

Největší atrakcí města Santander jsou jeho pláže. Ty se rozkládají východně od centra, na zalesněném výběžku, kde také stojí krásný palác de la Magdalena z 19. století. Dostat se sem dá autobusem č. 1. Pláž Playa de la Magdalena začíná na bližším jižním konci výběžku. Jedná se o oblíbené místo windsurfistů a je tu vyhlášená škola windsurfingu. Další krásná pláž je El Sardinero. Obě pláže však bývají často přeplněné, proto je vhodné využít převoz z přístavu na protější výběžek Somo. Ten jezdí každých 15 minut a zpáteční jízdenka stojí 3€. Na Somo jsou písečné duny, míň lidí, půjčují tu i prkna a k dispozici je také kemp. Všechny pláže mají jemný písek a čisté moře.

Zábava

Za zábavou lze vyrazit na hlavní třídu Plaza de Cañadío, kde je mnoho barů. Ty vyhledávají ale spíše starší. Mladí chodí za zábavou do Calle Río de la Pila, kde jsou noční bary a kluby. Díky tomu, že je Santander univerzitní město, žije to tu naplno od čtvrtka do neděle. Mezi nejlepší kluby patří podnik Rocambole, Escena a Molly Doolan´s Irish . Město také hostí během roku celu řadou oslav a festivalů. Nejoblíbenější akcí je letní hudební a divadelní festival.

Turistické služby

Santander má velmi širokou nabídkou ubytování. Nachází se tu desítky kvalitních hotelů a apartmánů i kempy. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Mezi nejlepší restaurace patří např. El Limonar de Soano a La Cañía, kde si můžete dát vynikající mořské plody, a Cervecería Lisboa. Další tři oblíbené restaurace se nachází přímo v přístavu.

Doprava

Santander je dostupný všemi druhy dopravy. Letiště (Aeropuerto de Santander ) se rozkládá asi 4 km jižním směrem od města. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici E-70 (A8) nebo do dálnici A-67. Pro lodě i jachty je tu k dispozici velký přístav. Lodí se sem dá připlout pravidelnou linkou např. z Plymouthu .

Města a obce v okolí

SantanderPedreña (4.4km)Somo (6km)Elechas (5km)Soto de la Marina (7km)Loredo (7km)Maliaño (6km)Rubayo (7km)Igollo (7km)

Webmap: 1 2 3