TIXIK.cz » Itálie » Napoli » Forio » Santa Maria del Soccorso

Santa Maria del Soccorso - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santa Maria del Soccorso: Hlídač pokojů
Santa Maria del Soccorso Mapa Mapa hotelů Santa Maria del Soccorso

Santa Maria del SoccorsoSanta Maria del Soccorso

Související témata

Santa Maria del Soccorso: Fotografie

Doporučené hotely Santa Maria del Soccorso


Zobrazit všechny »


Santa Maria del Soccorso: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santa Maria del Soccorso Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Santa Maria del Soccorso a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Kneippovy lázně8km
Santa Lucia, Neapol35km
Castel Capuano37km
Vesuv49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 19:47:11, Adresa: Via del Soccorso, 80075 Forio, Province of Naples, Itálie

Santa Maria del Soccorso je jedním z nejznámějších a nejzajímavějších kostelů na Ischii. Leží ve městečku Forio na skalnatém výběžku nad mořem. Malebný kostelík Santa Maria del Soccorso září svou bělostnou fasádou do dálky a je jednou z dominant Foria. Po celém světě je Santa Maria del Soccorso známý i díky filmu Nebožtíci přejí lásce (Avanti!-1972) .

Rybářský kostelík

Kostel Santa Maria del Soccorso byl založen kolem roku 1350 a v roce 1560 byl rozšířen augustýnskými mnichy. Nynější podoba kostelíka je výrazně ovlivněna změnami, ke kterým došlo kolem roku 1864. I přes všechny změny zůstal Santa Maria del Soccorso typickým středomořským kostelíkem, který v sobě dodnes nese prvky řecké, byzantské i maurské architektury. Uvnitř kostela můžeme obdivovat modely lodí, které měla patronka kostela ochraňovat. Santa Maria del Soccorso je zvláštní také tím, že jeho fasáda je velmi prostá, nezdobená, čistě bílá. Ozdobou kostela je schodiště, zdobené drahými majolikovými dlaždicemi z 18. stol. Na terase Santa Maria del Soccorso je v majolice ztvárněn Kristův život, společně s pěti dřevěnými kříži, a vedle kostela je keramikou zdobený kamenný kříž.

Zelený paprsek

Z terasy u kostelíku Santa Maria del Soccorso je krásný výhled na pobřeží Foria. Na sever je vidět forijský přístav, mys Punta a pláže San Francesko a Chiaia, na jihu dominuje svým majákem výběžek Punta Imperatore. Podíváte-li se na východ, uvidíte majestátní panorama hory Monte Epomeo, a pokud budete mít velké štěstí, tak při pohledu na západ uvidíte legendární zelený paprsek, unikátní přírodní úkaz, který lze za příznivých klimatických podmínek pozorovat při západu slunce. Ale i pokud se vám nepodaří vidět zrovna zelený paprsek, je pozorování „obyčejného“ západu slunce z terasy kostelíku Santa Maria del Soccorso neobyčejným zážitkem.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:32

Santa Maria del Soccorso: Recenze

Santa Maria del Soccorso prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lacco Ameno (3.4km)Casamicciola Terme (5km)Serrara Fontana (4.4km)Ischia (8km)Procida (15km)Bacoli (20km)Ventotene (36km)Neapol (35km)Anacapri (36km)