TIXIK.cz » Španělsko » Santa Maria de Montserrat

Santa Maria de Montserrat - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santa Maria de Montserrat: Hlídač pokojů
Santa Maria de Montserrat Mapa Mapa hotelů Santa Maria de Montserrat

Související témata

Santa Maria de Montserrat: Fotografie

Doporučené hotely Santa Maria de Montserrat


Zobrazit všechny »Santa Maria de Montserrat: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santa Maria de Montserrat Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Santa Maria de Montserrat a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Díla Antonia Gaudího35km
Katedrála sv. Eulálie36km
Barcelona Architecture Walks36km
SphereMania Barcelona38km
Biciclot, SCCL38km
Montjuïc37km
Archeologický komplex Tárraco72km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 08:58:40, Nadmořská výška: 1236m, Adresa: Monistrol de Montserrat, Espanya, Telefon: +34 938 77 77 66

Santa Maria de Montserrat je světově proslulý benediktinský klášter nacházející se ve Španělsku . Leží v Katalánsku, v horském masivu Montserrat, u vesnice Monistrol de Montserrat, cca 35 km od Barcelona . Santa Maria de Montserrat slouží jako klášter benediktům již 1000 let. Klášter byl založen v roce 1025 biskupem z Vic a opatem z Ripoll. Dnes zde můžete navštívit muzeum s uměleckými výtvory a obrazy od známých autorů, jakými jsou Picasso nebo Dalí. Dále tu je knihovna s 300 000 knihami. Asi nejvíce turistů jezdí do Santa Maria de Montserrat kvůli černé soše Panny Marie Montserratské, která byla patronkou Katalánska. Klášter též proslavil místní chlapecký sbor Escolania. Samozřejmostí jsou každodenní bohoslužby. Ke klášteru Santa Maria de Montserrat se dostanete buď lanovkou, a nebo po silnici se spoustou zatáček vedoucí přes celý vápencový masiv. Od kláštera na vrcholku je pak nádherný výhled do údolí. Santa Maria de Montserrat je otevřen denně od 8 do 10:30. Cena vstupného je pro dospělé 40€.

Informace a fakta

GPS: 41.593, 1.8368
Nadmořská výška: 740 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:45

Santa Maria de Montserrat: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2298.10.2010 21:14:09
Chlapecký sbor lze vyslechnout vždy o jedné hodině po poledni. Je to opravdu úžasný zážitek. Jinak klášter z hlediska architektury nic moc, ale nádherná je procházka v horách, výstup na vrchol San Jerónimo je úchvatný. Hlavně tam skoro nejsou turisté, každý zůrstane u kláštera a tam je pak přelidněno. Flora vápencového masivu je nádherná, o výhledech nemluvě. V příspěvku je zmíněn klášter v Ripoll, který je nazýván kolébkou Katalánska. ten tedy opravdu stojí za vidění, má přenádherný románský portál, je to zážitek a bez davů lidí. Rozhodně doporučuji. Také se zmiňuje lanovka na Montserrat. Doporučuji spíše vystoupat autem, na lanovku bývá i více než hodinová fronta. Jednou jsem stála dokonce tři hodiny a to nebyl víkend. kdo chce vidět Montserrat v malém, může navštívit pražské Emauzy, na zdi kláštera je miniatura, neboť v tomto pražském klášteře kdysi působili benediktini z Montserratu.
 Aura: 51Recenze: 9425.9.2010 4:52:34
Při návštěvě Barcelony jsme se zastavili v nádherném benediktýnském klášteře na pohoří hor Montserrat. J e to krásné místo a poslechnout si zpěv chlapeckého sboru je nádherný zážitek. motlidby tu pravidelně probíhají a i veškeré církevní záležitosti...jako třeba svatby. Můžeme sem dojet autem a nebo i lanovkou, což má své kouzlo a výhled do Montserratského údolí je úchvytný.

Města a obce v okolí

Collbató (1.7km)Terrassa (15km)Capellades (14km)Igualada (18km)Manresa (15km)Sabadell (23km)Corbera de Llobregat (21km)Monistrol de Calders (24km)Santpedor (21km)