TIXIK.cz » Města » Itálie » Genoa » Santa Margherita Ligure

Ubytování Santa Margherita Ligure, hotely Santa Margherita Ligure

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santa Margherita Ligure: Hlídač pokojů
Santa Margherita Ligure Mapa Mapa hotelů Santa Margherita Ligure

Santa Margherita LigureSanta Margherita Ligure

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Santa Margherity Ligure, Penziony v Santa Margheritě Ligure, Luxusní ubytování v Santa Margheritě Ligure, Levné ubytování v Santa Margheritě Ligure, Santa Margherita Ligure: Fotografie

Doporučené hotely Santa Margherita Ligure


Zobrazit všechny »


Santa Margherita Ligure: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santa Margherita Ligure Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Santa Margherita Ligure a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Santa Margherita Ligure CastleHrady a zámky0.3km
Suore Missionarie Di Gesu' SacerdoteNáboženství0.4km
Villa DurazzoBudovy0.4km
Basilica dei SS Gervasio e ProtasioNáboženství2km
Rapallo CastleHrady a zámky2km
Delle Clarisse AmphitheaterAmfiteátry2km
Auditorium delle ClarisseDivadla2km
Parrocchia Di RapalloNáboženství2km
Přírodní park PortofinoNárodní parky3km
La Cervara Abbazia Di San Girolamo Al Monte Di PorNáboženství2km
Cervara AbbeyOpatství2km
RapalloKempy3km
MirafloresKempy3km
Parrocchia San Bernardo Di CelesiaNáboženství4km
Paraggi BeachPláže3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:01:02, WWW stránky:

Santa Margherita Ligure je přímořské letovisko v Itálii . Nachází se na severu země, asi 25 km na jihovýchod od přístavu Janov a 60 km na severozápad od dalšího významného ligurského letoviska La Spezia . Administrativně spadá do regionu Liguria (Ligurie) . V současnosti žije v Santa Margherita Ligure zhruba 10 000 obyvatel.

Koupání, příroda, sport

Příznivá poloha na jižním pobřeží poloostrova Portofino udělala ze Santa Margherita Ligure oblíbené letovisko turistů. Společně s obcí Portofino patří dokonce k nejoblíbenějším letoviskům tohoto malého poloostrova. Celá oblast kolem Santa Margherita Ligure se nazývá Riviera di Levante (na jihovýchod od Janova ) a vyznačuje se poměrně velkou členitostí pobřeží a romantickými útesy, které spadají strmě do moře. Klidnou atmosféru a nerušené prožití dovolené podporuje rovněž nízký počet obyvatel v Santa Margherita Ligure a přítomnost mnoha dalších letovisek a atrakcí v okolí 60 km. Pláže ve městě i v okolí jsou převážně písčité. Některé městské pláže jsou i placené a nabízejí tak větší soukromí. Během sezóny je život v Santa Margherita Ligure velmi bohatý na události. Město pořádá hudební a taneční večery, ochutnávky místního jídla, a dokonce i módní přehlídky. Kousek od Santa Margherita Ligure se nachází malebná neobjevená vesnička Paraggi se zlatavými plážemi a krásnými výhledy na azurové moře a na západy slunce. Moře v okolí Santa Margherita Ligure jistě nadchne i sportovce. Kromě obyčejných vodních radovánek je i možnost potápění, jachtingu nebo jízdy na vodních lyžích. Ti, kteří dají přednost sportu na pevnině, si mohou půjčit horská kola a objevovat krásy nedalekého přírodního parku Portofino . Pro zdatnější je v dosahu (50 km na jih) i národní park a rezervace UNESCO Cinque Terre . V neposlední řadě je v Santa Margherita Ligure možnost zahrát si golf, pronajmout si tenisové kurty nebo si zajet do městského koupaliště v sousedním městě Rapallo .

Historie a památky

Santa Margherita Ligure byla pravděpodobně osídlena již v období starověkého Říma . Není to definitivně prokázáno, ale blízkost starořímské cesty Via Aurelia přinášela městu značnou výhodu. V 7. století byla Santa Margherita Ligure zpustošena barbary a v 10. století město napadli Saracéni. Ve středověku o město bojovali hlavně šlechtické rody z Janova a Benátek . Bouřlivá doba neskončila ani v na přelomu 18. a 19. století, kdy byla Santa Margherita Ligure pod nadvládou Napoleona. Na lepší časy se začalo blýskat až od konce 19. století, kdy se městečko stalo oblíbeným centrem pro letní dovolenou. Z památek je nutno vyzdvihnout luxusní vilu Durazzo, postavenou na konci 17. století v duchu klasicismu. Za návštěvu stojí rovněž opatství Cervara, obklopené bujnou středomořskou vegetací. Oáza klidu a odpočinku je městský park Flauto Magico.

Doprava

Z hlediska dopravy je Santa Margherita Ligure velmi dobře dostupná. Letiště v Janově (Genova Cristoforo Colombo) (GOA) se nachází pouhých 35 km. Stanice vlaku Santa Margherita Ligure leží na frekventované trase z Janova do Pisy (potažmo až do Říma ) . Vydáte-li se na dovolenou autem, jeďte po dálnici A12 (Autostrada Azzurra) (směr Janov - Livorno ) a odbočte na západ u sjezdu na město Rappalo . Odtamtud už je to po pobřežní silnici jen 5 km do centra Santa Margherita Ligure. Aby se netvořili kolony aut podél silnic, bylo ve městě vytvořeno parkoviště pro zhruba 450 vozidel. Ceny za parkování se liší v závislosti na období a na délce pobytu. Další užitečné informace jsou dostupné na oficiálních stránkách města v angličtině nebo italštině (viz zajímavé odkazy) .

Plusy

blízko k moři
blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
okolní příroda
pobyty u moře
blízko turistické stezky
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
lesy

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

rybaření
šnorchlování

Služby

půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 44.3352, 9.212
Nadmořská výška: 10 m
Nejbližší letiště: Letiště Genova, 42 km
Pobřeží: Ligurské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:12:24

Santa Margherita Ligure: Recenze

Santa Margherita Ligure prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Santa Margherita LigureRapallo (2.3km)Zoagli (4.5km)Camogli (4.5km)Portofino (3.5km)Recco (6km)Chiavari (9km)Lavagna (11km)Bogliasco (12km)