TIXIK.cz » Města » Santa Margherita Ligure

Ubytování Santa Margherita Ligure, hotely Santa Margherita Ligure

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santa Margherita Ligure: Hlídač pokojů
Santa Margherita Ligure Mapa Mapa hotelů Santa Margherita Ligure

Santa Margherita LigureSanta Margherita Ligure

Související témata

Satelitní mapa Santa Margherity Ligure, Penziony v Santa Margheritě Ligure, Luxusní ubytování v Santa Margheritě Ligure, Levné ubytování v Santa Margheritě Ligure, Santa Margherita Ligure: Fotografie

Doporučené hotely Santa Margherita Ligure


Zobrazit všechny »


Santa Margherita Ligure: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santa Margherita Ligure Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Santa Margherita Ligure a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:59:24, WWW stránky:

Santa Margherita Ligure je přímořské letovisko v Itálii . Nachází se na severu země, asi 25 km na jihovýchod od přístavu Janov a 60 km na severozápad od dalšího významného ligurského letoviska La Spezia . Administrativně spadá do regionu Liguria (Ligurie) . V současnosti žije v Santa Margherita Ligure zhruba 10 000 obyvatel.

Koupání, příroda, sport

Příznivá poloha na jižním pobřeží poloostrova Portofino udělala ze Santa Margherita Ligure oblíbené letovisko turistů. Společně s obcí Portofino patří dokonce k nejoblíbenějším letoviskům tohoto malého poloostrova. Celá oblast kolem Santa Margherita Ligure se nazývá Riviera di Levante (na jihovýchod od Janova ) a vyznačuje se poměrně velkou členitostí pobřeží a romantickými útesy, které spadají strmě do moře. Klidnou atmosféru a nerušené prožití dovolené podporuje rovněž nízký počet obyvatel v Santa Margherita Ligure a přítomnost mnoha dalších letovisek a atrakcí v okolí 60 km. Pláže ve městě i v okolí jsou převážně písčité. Některé městské pláže jsou i placené a nabízejí tak větší soukromí. Během sezóny je život v Santa Margherita Ligure velmi bohatý na události. Město pořádá hudební a taneční večery, ochutnávky místního jídla, a dokonce i módní přehlídky. Kousek od Santa Margherita Ligure se nachází malebná neobjevená vesnička Paraggi se zlatavými plážemi a krásnými výhledy na azurové moře a na západy slunce. Moře v okolí Santa Margherita Ligure jistě nadchne i sportovce. Kromě obyčejných vodních radovánek je i možnost potápění, jachtingu nebo jízdy na vodních lyžích. Ti, kteří dají přednost sportu na pevnině, si mohou půjčit horská kola a objevovat krásy nedalekého přírodního parku Portofino . Pro zdatnější je v dosahu (50 km na jih) i národní park a rezervace UNESCO Cinque Terre . V neposlední řadě je v Santa Margherita Ligure možnost zahrát si golf, pronajmout si tenisové kurty nebo si zajet do městského koupaliště v sousedním městě Rapallo .

Historie a památky

Santa Margherita Ligure byla pravděpodobně osídlena již v období starověkého Říma . Není to definitivně prokázáno, ale blízkost starořímské cesty Via Aurelia přinášela městu značnou výhodu. V 7. století byla Santa Margherita Ligure zpustošena barbary a v 10. století město napadli Saracéni. Ve středověku o město bojovali hlavně šlechtické rody z Janova a Benátek . Bouřlivá doba neskončila ani v na přelomu 18. a 19. století, kdy byla Santa Margherita Ligure pod nadvládou Napoleona. Na lepší časy se začalo blýskat až od konce 19. století, kdy se městečko stalo oblíbeným centrem pro letní dovolenou. Z památek je nutno vyzdvihnout luxusní vilu Durazzo, postavenou na konci 17. století v duchu klasicismu. Za návštěvu stojí rovněž opatství Cervara, obklopené bujnou středomořskou vegetací. Oáza klidu a odpočinku je městský park Flauto Magico.

Doprava

Z hlediska dopravy je Santa Margherita Ligure velmi dobře dostupná. Letiště v Janově (Genova Cristoforo Colombo) (GOA) se nachází pouhých 35 km. Stanice vlaku Santa Margherita Ligure leží na frekventované trase z Janova do Pisy (potažmo až do Říma ) . Vydáte-li se na dovolenou autem, jeďte po dálnici A12 (Autostrada Azzurra) (směr Janov - Livorno ) a odbočte na západ u sjezdu na město Rappalo . Odtamtud už je to po pobřežní silnici jen 5 km do centra Santa Margherita Ligure. Aby se netvořili kolony aut podél silnic, bylo ve městě vytvořeno parkoviště pro zhruba 450 vozidel. Ceny za parkování se liší v závislosti na období a na délce pobytu. Další užitečné informace jsou dostupné na oficiálních stránkách města v angličtině nebo italštině (viz zajímavé odkazy) .

Plusy

blízko k moři
blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
okolní příroda
pobyty u moře
blízko turistické stezky
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
lesy

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

rybaření
šnorchlování

Služby

půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 44.3352, 9.212
Nadmořská výška: 10 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:24

Santa Margherita Ligure: Recenze

Santa Margherita Ligure prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Santa Margherita LigureRapallo (2.3km)Zoagli (4.5km)Camogli (4.5km)Portofino (3.5km)Recco (6km)Chiavari (9km)Lavagna (11km)Bogliasco (12km)