TIXIK.cz » Města » Santa Cruz de Tenerife

Ubytování Santa Cruz de Tenerife, hotely Santa Cruz de Tenerife

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santa Cruz de Tenerife: Hlídač pokojů
Santa Cruz de Tenerife Mapa Mapa hotelů Santa Cruz de Tenerife

Související témata

Satelitní mapa Santa Cruz de Tenerife, Luxusní ubytování v Santa Cruz de Tenerife, Levné ubytování v Santa Cruz de Tenerife, Autopůjčovny v Santa Cruz de Tenerife, Santa Cruz de Tenerife: Fotografie

Doporučené hotely Santa Cruz de Tenerife


Zobrazit všechny »Santa Cruz de Tenerife: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santa Cruz de Tenerife Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Santa Cruz de Tenerife, Plánovač výletů, Santa Cruz de Tenerife a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:43:15

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 28.4682, -16.2546
Nadmořská výška: 10 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:19

Santa Cruz de Tenerife: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-04-10 08:03:41
Santa Cruz de Tenerife je hlavní a největší město na ostrově Tenerife, který je součástí Kanárských ostrovů . Nachází se ve východním cípu ostrova. V současnosti zde žije okolo 220 000 obyvatel. Santa Cruz de Tenerife je ve světě známé hlavně díky svému karnevalu.

O městě a turistických zajímavostech

Santa Cruz de Tenerife je důležité obchodní centrum Tenerife. Sídlí tady také Parlament Kanárských ostrovů (vláda se jednou za čtyři roky ale střídá s Las Palmas de Gran Canaria ) . Jedná se o moderní město, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi turistické zajímavosti patří koncertní síň známá jako Auditorio de Tenerife . Tato moderní stavba patří mezi největší atrakce na celém Tenerife. Jde o jedno ze šesti nejvýznamnějších reprezentativních děl španělské moderní architektury. Samozřejmě je zároveň nejmodernější stavbou na celých Kanárských ostrovech. Dále je to náměstí de España (Plaza de España) , což je největší náměstí ve městě a na Kanárských ostrovech , a dva mrakodrapy Torres de Santa Cruz, které patří k největším na celých Kanárských ostrovech . Donedávna šlo i o nejvyšší obytné budovy v celém Španělsku . Ve městě se ale nachází i celá řada historických kostelů, krásných parků a náměstí. Milovníci umění se pak mohou v Santa Cruz de Tenerife vydat do místního muzea umění (Tenerife Espacio de las Artes - TEA) , které je výraznou moderní budovou. Zajímavé je také muzeum archeologie a biologie (Museo de la Naturaleza y el Hombre) , které je známé díky mumiím Guanchů. Ti, co mají rádi spíše pláže a moře, se určitě vydají na několik kilometrů vzdálenou pláž Playa de Las Teresitas . Tato pláž je jednou z nejlepších pláží na Kanárských ostrovech .

Karneval Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife je ve světě známé hlavně díky zdejšímu karnevalu (Carnival of Santa Cruz de Tenerife) . Jedná se totiž o jeden z největších karnevalů na světě. Podle některých údajů je hned na druhém místě za karnevalem v Rio De Janeiru . Účastní se ho vždy tisíce lidí, kteří v ulicích města zůstávají déle než jeden týden. Karneval v Santa Cruz de Tenerife je od roku 1980 akcí národního významu. Nyní kandiduje na zápis do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Karneval se koná každý rok v únoru.

Turistické služby

Santa Cruz de Tenerife disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada restaurací, barů a stánků s rychlým občerstvením. Mezi oblíbené restaurace patří např. restaurace Amaranto, Casa del Vino La Baranda, La Cazuela, Taberna Ramon a Restaurante El Libano. Je tu i McDonald a Burger King. V Santa Cruz de Tenerife nechybí ani obchody a nákupní centra. Oblíbený je také hlavní trh, na kterém nakoupíte čerstvé ovoce, zeleninu, květiny apod. V neděli se pak poblíž autobusového nádraží koná bleší trh. Santa Cruz de Tenerife má také velké a moderní kongresové a veletržní centrum Centro Internacional de Ferias y Congresos de Tenerife, kde se pravidelně konají různé výstavy a konference.

Zábava

Santa Cruz de Tenerife není tím nejživějším nočním střediskem na ostrově, i přesto si tu ale můžete užít hned několik diskoték a nočních klubů, ve kterých se můžete bavit až do ranních hodin. Nejrušnější noční částí města je Avenida Anaga. Santa Cruz de Tenerife je vhodná hlavně pro milovníky kultury. Ti mohou navštívit zdejší koncertní síň Auditorio de Tenerife, divadlo Guimerá, či některá z uměleckých muzeí. Santa Cruz de Tenerife během roku hostí celou řadu festivalů.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Oficiálně bylo Santa Cruz de Tenerife založeno 3. 5. 1494. V letech 1833 - 1927 šlo o jediné hlavní město Kanárských ostrovů. Dnes se o tuto pozici dělí s městem Las Palmas de Gran Canaria .

Doprava

Santa Cruz de Tenerife je nejlépe dostupné letecky nebo lodí. K dispozici je tu velký přístav. Lodí se odtud dostanete do všech významných destinací na Kanárských ostrovech. Pravidelná linka jezdí dokonce do Cádizu . Letiště Aeropuerto de Tenerife Norte se nachází jen několik kilometrů do centra Santa Cruz de Tenerife. I když hlavní letiště ostrova se nachází asi 60 km od města. Z letiště u Santa Cruz de Tenerife se do města dostanete buď taxíkem přibližně za 15 EUR, nebo autobusovou linkou č. 102, 108 a 109. Ze vzdálenějšího letiště, které je hojněji využíváno, se do Santa Cruz de Tenerife dostanete buď taxíkem za necelých 60 EUR, nebo autobusovou linkou 341.

Města a obce v okolí

Santa Cruz de TenerifeLa Esperanza (11km)Punta del Hidalgo (13km)Arafo (21km)Puerto de la Cruz (29km)La Orotava (28km)Güimar (23km)La Guancha (40km)Fasnia (32km)

Webmap: 1 2 3