TIXIK.cz » Města » Kuba » Villa Clara » Santa Clara

Santa Clara, Kuba - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Santa Clara : Hlídač pokojů
Santa Clara  Mapa Mapa hotelů Santa Clara

Související témata

Santa Clara - satelitní mapa, Santa Clara : Fotografie

Doporučené hotely Santa Clara


Zobrazit všechny »Santa Clara : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Santa Clara  Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Santa Clara a doprava, Čerpací stanice, benzinky
La Caridad TheatreDivadla0.1km
Teatro La CaridadDivadla0.1km
Letiště Abel SantamariaLetiště10km
Villa ClaraRegiony15km
Escambray MountainsHory20km
Jutiera AirportLetiště34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:50:16

Santa Clara je hlavní město kubánské provincie Villa Clara a místo posledního odpočinku slavného revolucionáře Che Guevary. Nachází se ve střední části Kuby , asi 3 hodiny jízdy od Havany . V současnosti žije ve městě Santa Clara přibližně 250 000 obyvatel.

O městě

Santa Clara byla založena roku 1689. V dnešní době se jedná o krásné koloniální univerzitní město, které je vyhlášeným centrem obchodu s nerosty a cukrovou třtinou.

Významné osobnosti

Santa Clara je místo posledního odpočinku slavného revolucionáře Che Guevary a jeho 16 spolubojovníků, kteří tam mají své muzeum, mauzoleum a pomník. Nedaleko od Santa Clary se totiž v roce 1958 odehrála poslední bitva kubánské revoluce. Proto je ve městě i zrekonstruovaná scéna vykolejení obrněného vlaku během bitvy o Santa Claru. Santa Clara je také rodištěm slavného kubánského pianisty a skladatele Rubéna Gonzáleze, který se proslavil hlavně jako člen skupiny Buena Vista Social Club. Významná rodačka je i Marta Abreu de Estévez, která se proslavila především svojí pomocí chudým a podporováním různých projektů ve městě Santa Clara .

Památky a kultura

Pro ty, co mají rádi zeleň, je v Santa Claře rozlehlý park Vidal, v němž stojí bronzová socha Marty Abreu. Zajímavá je také novogotická kátedrála z 20. let 20. století. Další připomínka kubánské revoluce je na místním vrcholu Loma del Capiro, kde je umístěná kovová plastika od Jose Delarry, která symbolizuje vůli Kubánců ke sjednocení jejich národa. Okolo plastiky jsou zákopy, které vybudovali rebelové během bitvy o město Santa Clara . Mezi architektonicky zajímavé stavby patří také divadlo Teatro La Caridad a bývalá radnice, která je v současnosti knihovnou. Ve městě Santa Clara stojí i několik budov v eklektickém slohu.


Informace a fakta

GPS: 22.4082, -79.9655
Nadmořská výška: 125 m
Počet obyvatel: 200 000
Rok založení města: 1690
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:53:04

Santa Clara : Recenze

Santa Clara prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3