TIXIK.cz » Města » Sanlúcar de Barrameda

Ubytování Sanlúcar de Barrameda, hotely Sanlúcar de Barrameda

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sanlúcar de Barrameda: Hlídač pokojů
Sanlúcar de Barrameda Mapa Mapa hotelů Sanlúcar de Barrameda

Související témata

Satelitní mapa Sanlúcaru, Luxusní ubytování v Sanlúcaru, Apartmány v Sanlúcaru, Sanlúcar de Barrameda: Fotografie

Doporučené hotely Sanlúcar de Barrameda


Zobrazit všechny »Sanlúcar de Barrameda: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sanlúcar de Barrameda Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sanlúcar de Barrameda a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:25:29, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
kvalitní veřejná doprava
pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 36.7833, -6.35
Nadmořská výška: 9 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:19

Sanlúcar de Barrameda: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:09:50
Sanlúcar de Barrameda je přímořské letovisko ve Španělsku . Nachází se v provincii Cádiz, v Andalusii, na pobřeží Atlantského oceánu, u ústí řeky Guadalquivir. V současnosti zde žije cca 65 000 obyvatel. Sanlúcar de Barrameda je vyhlášená díky svému zdejšímu typickému vínu, mořským plodům a koňským dostihům, které se konají na pláži.

Doprava

Sanlúcar de Barrameda je nejlépe dostupný autem a letecky. Nejbližší letiště se nachází ve městě Jerez de la Frontera, které je vzdáleno cca 40 km. Další nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Seville , která je vzdálená cca 75 km nebo na Gibraltaru , který je vzdálený cca 115 km. Autem se sem dostanete po dálnici E-5, která vede do Jerezu de la Frontera. Odtud se pak do města Sanlúcar de Barrameda dostanete po silnici A-480. Nebo můžete sjet z dálnice už ve městě Las Cabezas de San Juan a do letoviska se dostat po silnic A-471.

Koňské dostihy v Sanlúcar de Barrameda

Sanlúcar de Barrameda je ve světě známý hlavně díky svému koňskému dostihu, který se zde běhá po pláži. Legendární koňský dostih se tu běhá již od roku 1845. Dostihu se účastní nejlepší španělští a evropští závodníci. Vidět tu také můžete nejlepší koně slavného andaluského plemene. Dostih probíhá při západu slunce a při odlivu, kdy je pláž dostatečně široká. Délka tratě je 1,2 – 2 km. Dostih je hojně vyhledávaný nejen milovníky koní. Jedná se jinak o nejstarší koňské dostihy ve Španělsku.

Historické památky

Sanlúcar de Barrameda nabízí také krásné památky. Mezi ty nejzajímavější patří hrad Santiago z 15. století, palác Infantes Orléans a Borbón, který nyní slouží jako radnice, kostel Nuestra Seńora de la O, palác vévodů Medina Sidonia, kde nyní sídlí obecní archiv a klášter Santo Domingo z 16. století. Milovníci přirody jistě vyrazí do zdejšího národního parku Doñana, který se rozkládá při ústí řeky Guadalquivir do Atlantského oceánu.

Turistické služby a zábava

Sanlúcar de Barrameda je také ideálním místem pro milovníky vína. Zdejší suché a lehké víno La Gitana Manzanilla je vyhlášeno v celém světě. Díky zdejšímu mikroklima má svojí typickou chuť. Vyhlášené jsou také zdejší restaurace, které dělají výborné mořské plody. Nejoblíbenější jsou zdejší krevety. Během roku hostí Sanlúcar de Barrameda řadu oslav, festivalů a svátků. Mezi ty nejoblíbenější patří gastronomická soutěž Tapas Fair, festival Feria de la Manzanilla a jazzový festival. Známá je také zdejší pouť Rocio, která je jedním z nejpopulárnějších projevů římskokatolické víry (obdoba poutě do Lourdes nebo Santiaga) .

Ve městě Sanlúcar de Barrameda si na své přijdou také milovníci aktivní dovolené. Vyzkoušet si zde můžete snad všechny možné vodní sporty. Vyrazit můžete také na tůry do Národního parku Doñana .K dispozici je tu více než 6 km pláží. Samozřejmostí je široká nabídka ubytování, restaurace, bary, obchody i obchůdky. Mezi nejznámější hotely ve městě patří Hotel Los Helechos a Hotel Tartaneros. Nejlepší rybí restuarace je Casa Bigote, Bajo de Guía, Arante Claro a Casa Juan. Nejvíce kaváren a barů pak naleznete v okolí Plaza del Cabildo.

Historie

Sanlúcar de Barrameda byl osídlen již od starověku. Svůj největší rozmach město zažilo v době zámořských objevů. Od roku 1645 význam města upadal. V 19. století začalo město opět zkvétat. Ekonomika města byla přeměněna díky vinařství a později díky turistice. Od roku 1973 je město Sanlúcar de Barrameda vyhlášeno za kulturní památku.

 Aura: 65Recenze: 2292010-09-14 15:28:30
Nezapomenutelné město, nezapomenutelná atmosféra, nezapomenutelný Národní Park Doňana, nezapomunetelná jídla z mariscos (plody moře) , nezapomentulené víno jerez neboli sherry...

Fakt je jedinečné. Zdejší suchá vína nikde jinde na světě nenajdete, protože speciální klima, ktré vytváří mohutná sladká řeka Guadalquivir ve spojení s mořem, stálá teplota, speciálně upravené sklepy, takzvané chrámy vína, speciální způsob uchovávání a zrání v tzv. Botas, dubových sudech ve čtyřech řadách nad sebou a nejméně čtyři roky cirkuluje z jedné vrstvy sudů do druhé a teprvé po několika letech se stáčí do lahví, to je jedinečná technologie, kterou nikde jinde na světě neuplatňují a víno má každý rok stejnou, tudíž vynikající kvalitu, chuť i vůni, zkrátka pohádka. Do sklepů s výkladem o víně a s ochutnávkou se lze také objednat. Na ulicích ve městě to také po víně krásně voní.

Pak Doňana - ze Sanlúcaru se zajíždí do vnitrozemí na parnících a tam odtud se chodí do parku. Je třeba si objednat lístky den předem, jinak než parníkem se tam nedostanete a bývá plno. Park je totiž na protějším břehu než Sanlúcar. že by se po parku daly dělat túry, na to zapomeňte, je přístupný jen v době pouti do Rocía, jinak se tam smí pohybovat jen na poválových vyznačených chodnících, kde jsou pozorvatelny zvěře a vodního ptactva. O NP bych mohla psát story, je to zážitek na celý život, byla jsem tam2x a vždycky na mě návštěva velmi zapůsobila. Hejna plameňáků, no kde jinde v Evropě to můžete vidět.

Že by Rocío byly Lourdes nebo Santiago, to není pravda. Rocío je přes rok vylidněná vesnice uprostřed parku Doňana, kam se v květnu sjedou destisíce lidí na kočárech tažených nádhernými koňmi, ženy oblečené v pestrobarevných flamenkových šatech, muži ve vestičkách a typických kloboucích. Pouť trvá týden a neustále se zpívá, hraje, tancuje a pije víno, což samozřejme v Lourdách ani Santiagu nezažijete. celé to veselí se uklidní až před bazilikou Panny Marie z Rocía a na mši, jinak jde vlastně o neutuchaující veselí, které dnes už s nějakým náboženstvím nemá nic společného. O to je to působivější.

Chcete-li se vyspat, hotel Tartaneros, přestože je nádherný, secesní, nepdoporučuji. celou noc kolem proudí davy rozveselených lidí a není klid ani nad ránem, zejména o víkendu. Hotel je pěkný, ale my jsme se po první noci stěhovali do hotelu, který byl zřízen v jednom z renesančních paláců, kde měl každý pokoj východ do patia, jméno jsem zapomněla, ale kdyby byl zájem, najdu vizitku. Doporučuji. Většina hospůdek je situovaná na promenádě podél Guadalquiviru. Hezká pláž a hezké přímořské městečko je nedaleká Chipiona. Tam se dá koupat ještě v listopadu.

Města a obce v okolí

Sanlúcar de BarramedaChipiona (9km)Jerez de la Frontera (22km)Lebrija (29km)Cádiz (28km)El Rocío (41km)Chiclana de la Frontera (44km)Medina Sidonia (52km)Los Naveros (58km)

Webmap: 1 2 3