TIXIK.cz » Města » Čína » Shanghai » Shanghai » Šanghaj

Šanghaj - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Šanghaj: Hlídač pokojů
Šanghaj Mapa Mapa hotelů Šanghaj

ŠanghajŠanghaj

Související témata

Šanghaj - satelitní mapa, Šanghaj: Fotografie

Doporučené hotely Šanghaj


Zobrazit všechny »


Šanghaj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Šanghaj Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely ve městě, Apartmány přímo ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Šanghaj a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:54:16

Šanghaj je nejlidnatějším městem Číny. Rozkládá se u ústí řeky Jang-c´-t´iang (Dlouhá řeka) do Východočínského moře. Město je významným hospodářským centrem země a největším přístavem světa.

Historie

První zmínka o Šanghaji je z období dynastie Sung z roku 960. Město se nazývalo Chua-tching. V roce 1074 tu byl vybudován malý přístav. V roce 1553 bylo město opevněno hradbami. Hradby chránily Šanghaj před piráty. V 19. století se přístav rozrostl a Šanghaj se stala hlavním centrem obchodu se západem. V roce 1854 vznikla ve městě cizinecká čtvrť, jež nepodléhala čínským úřadům. Tato část města byla spravována tzv. Šanghajskou městskou radou. Počátkem 20. století byly v Šanghaji vybudovány dvě univerzity. Šanghaj se stala symbolem moderní Číny. V roce 1927 byla cizinecká čtvrť spojena s okolními obcemi a vznikla Velká Šanghaj. V roce 1990 byly ve městě postaveny moderní mrakodrapy a moderní mezinárodní letiště.

Turistické cíle

V Šanghaji nenajdeme středověké památky. Dominantu města tvoří 3. nejvyšší stavba světa a nejvyšší stavba Číny - Shanghai World Financial Center . Mám 101 poschodí a dosahuje výšky 492 m. K nejvyhledávanějším místům patří tzv. Bund. Je to nábřeží s výstavními výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů. Tato část města byla vystavěna počátkem 20. století a dnes je památkově chráněna. Na protějším břehu stojí věž Perla Orientu, která je 468 m vysoká a byla postavena v roce 1995. V jejím sousedství se zvedá mrakodrap Ťin Mao, který má 88 podlaží. Na Náměstí lidu najdeme Šanghajské muzeum. Půdorys muzea je kombinací kruhu a čtverce. V muzeu jsou bohaté umělecké a historické sbírky. Na okraji Nankingské třídy stojí buddhistický chrám Ťing-an. Chrám byl obnoven v roce 1983. Nedaleko města Šanghaj je světově známý okruh pro závody Formule 1 . Okruh je dlouhý 5,5 km. Velká cena Číny se tu poprvé jela v roce 2004. V roce 2010 se v Šanghaji konala světová výstava Expo.


Informace a fakta

GPS: 31.2392, 121.534
Nadmořská výška: 6 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-23 20:42:23

Šanghaj: Recenze

Šanghaj prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3