TIXIK.cz » Města » Itálie » Sicílie » Trapani » San Vito Lo Capo

Ubytování San Vito Lo Capo, hotely San Vito Lo Capo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

San Vito Lo Capo: Hlídač pokojů
San Vito Lo Capo Mapa Mapa hotelů San Vito Lo Capo

San Vito Lo CapoSan Vito Lo Capo

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Penziony v San Vitu Lo Capo, Apartmány v San Vitu Lo Capo, Levné ubytování v San Vitu Lo Capo, Satelitní mapa San Vita Lo Capa, San Vito Lo Capo: Fotografie

Doporučené hotely San Vito Lo Capo


Zobrazit všechny »


San Vito Lo Capo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


San Vito Lo Capo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, San Vito Lo Capo a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Parrocchia Santuario S.VitoNáboženství0km
La PinnedaKempy1km
Cala MancinaZátoky2km
Cala TovataZátoky2km
Cala RossaZátoky2km
Monte MonacoKopce2km
Faro di Punta SolantoMajáky3km
El BahiraKempy3km
Grotta dell'UzzoJeskyně9km
Caverna di monte CofanoJeskyně10km
Národní rezervace Monte CofanoPřírodní rezervace10km
Mangiapane caveJeskyně11km
Cornino BayZátoky11km
Lo Zingaro Natural ReservePřírodní rezervace12km
Santuario di Maria SSNáboženství12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:51:23, Telefon: +39 0923 972122, WWW stránky:

San Vito Lo Capo je přímořské městečko v jižní Itálii na ostrově Sicílie . Leží na úzkém poloostrově v severozápadní části ostrova asi 55 km na západ od hlavního města Sicílie , Palerma . Návštěvníky láká zejména na velké písečné pláže, čisté moře a dlouhou sezónu. V roce 2011 žilo v San Vito Lo Capo přibližně 4000 obyvatel.

Historie a památky

Historie městečka San Vito Lo Capo sahá až do roku 300 n.l. Podle legendy bylo městečko založeno křesťanským uprchlíkem z Říma , jménem Vito. Snažil se přivést místní obyvatele ke křesťanství, ale jedné noci tragicky zahynul na moři. Místní lidé pak na jeho počest postavili kostel (Kostel sv. Vita) , kolem něhož vznikla osada. Nejstarší kostel v San Vito Lo Capo však pochází z roku 1450 a nachází se v centru městečka. V této době byla osada často sužována piráty. Proto byl tento kostel opevněn a kolem roku 1600 k němu byla přistavěna obranná věž. Uvnitř se nachází socha sv. Vita z roku 1500. Další církevní památkou v San Vito Lo Capo je kaple sv. Crescenzie nacházející se v blízkosti cesty vedoucí do města. Crescenzia byla matka sv. Vita a kaple na její počest byla postavena v 16. stol. Nezávislost získalo městečko San Vito Lo Capo v roce 1952.

Zajímavá místa v okolí

Vděčným cílem procházek je vesnička Tonnara del Secco na východ od San Vito Lo Capo, která byla v roce 1969 opuštěna. Toto místo má kouzelnou atmosféru s nádechem romantiky, kterou ještě zveličují okolní skály a moře. Polorozpadlé rybářské domky vám připomenou rybářskou tradici a třeba i jeden z festivalů rybolovu, které se zde dříve konaly. Návštěvníci by rovněž neměli opomenout jeskyni Uzzo ležící na jihu od městečka San Vito Lo Capo. V jejích útrobách byly nalezeny pozůstatky homo sapiens z období mezolitu. V dalších třech okolních jeskyních byly nalezeny malby, některá pocházejí až z paleolitu z doby 40000 př.n.l. Budete-li se toulat po okolí městečka San Vito Lo Capo, naleznete také četné věže a pevnůstky, které kdysi sloužily na obranu před piráty. Nedaleko osady se rovněž nachází 40m vysoký majestátní maják. Jeho návštěvu můžete spojit s koupáním na písečné odlehlé pláži.

Moře a pláže

San Vito Lo Capo je vhodné pro všechny věkové kategorie. Pláže v blízkosti chráněného přístavu jsou vhodné pro rodiny s dětmi, na západě je moře více rozbouřené. Pobřeží je zejména písčité s pozvolným vstupem do vody. San Vito Lo Capo disponuje velmi čistým mořem, které bývá oceňováno „Modrou vlajkou“ (2002) . Milovníci sportů mohou využít jednu ze čtyř škol potápění, školu plavání nebo windsurfingu.

Kulturní události

Během roku je San Vito Lo Capo dějištěm četných událostí a festivalů. Máte-li rádi hudbu, vyplatí se sem dorazit v červenci. Konají se zde hned dva hudební a jeden filmový festival. Oslavy na počest sv. Vita se konají v červnu a patří k největším během celého roku. Nejoblíbenějším festivalem v San Vito Lo Capo je tzv. Cous Cous Festival. Tento gastronomický festival je zaměřen zejména na místní pokrmy z ryb.

Plusy

blízko k moři
dostatečná nabídka ubytování
klid
pobyty u moře
blízko do větších měst

Vhodné pro

aktivní dovolenou

Aktivity

rybaření
šnorchlování

Služby

pekárna
banka
kemp
půjčovna aut
autoopravna
doktor
čerpací stanice
supermarket
radnice


Informace a fakta

GPS: 38.1758, 12.7338
Nejbližší letiště: Letiště Palermo, 32 km
Pobřeží: Tyrhénské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:43

San Vito Lo Capo: Recenze

San Vito Lo Capo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

San Vito Lo CapoMacari (4.9km)Castelluzzo (8km)Custonaci (12km)Scopello (13km)Valderice (18km)Erice (20km)Castellammare del Golfo (22km)Balestrate (28km)

Webmap: 1 2 3