TIXIK.cz » Ravenna » San´t Apollinare Nuovo

San´t Apollinare Nuovo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

San´t Apollinare Nuovo: Hlídač pokojů
San´t Apollinare Nuovo Mapa Mapa hotelů San´t Apollinare Nuovo

San´t Apollinare NuovoSan´t Apollinare Nuovo

Související témata

San´t Apollinare Nuovo: Fotografie

Doporučené hotely San´t Apollinare Nuovo


Zobrazit všechny »


San´t Apollinare Nuovo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


San´t Apollinare Nuovo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, San´t Apollinare Nuovo a doprava
Mozaiky v chrámu San Vitale0.7km
Rocca Malatestiana Di Cesena31km
Castel Sismondo49km
San Marino56km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 13:51:11

San´t Apollinare Nuovo je církevní bazilika v Ravenně , v oblasti Emilia-Romagna v Itálii . Byla postavena za krále Theodorika, jako palácová kaple v prvním čtvrtletí 6. století. Ariánský kostel byl původně zasvěcen roku 504 n. l. Kristu Vykupiteli. Jde o jednu z nejvýznamnějších staveb tohoto období a má zásadní význam v evropském církevním umění. Je důležitá především skvostnými zachovalými mozaikami, a je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Historie

Dnešní bazilika San´t Apollinare Nuovo vznikla obnovou původní stavby v době Theodorikově (454 – 526 n.l.) , který ji zasvětil Sv. Martinovi. Vedle pozdějších mozaik se zachovalo několik mozaik z tohoto období, s výjevy z Kristova života. Jedna z nejpůsobivějších částí mozaik zachycuje Zázrak rozmnožení chleba a ryb. San´t Apollinare Nuovo byla v byzantském období přestavěna. Zachovaly se mozaiky se zobrazením paláce, které tvořily rámec pro portréty krále a představitelů jeho dvora. Taktéž se zachoval cyklus ze života Kristova, jenž je sice poněkud schematický, ale vyniká bohatostí barev. Znovuvysvěcena byla v roce 561 n.l. za vlády významného byzantského panovníka Justiniána I. (483– 565) . Když UNESCO zapsalo kostel na Seznam světového dědictví, odborníci zdůraznili, že exteriér i interiér baziliky graficky ilustrují spojení mezi západním a východním stylem, charakteristickým pro konec 5. a začátek 6. století n.l.


Informace a fakta

GPS: 44.4167, 12.2048
Nadmořská výška: 3 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:58

San´t Apollinare Nuovo: Recenze

San´t Apollinare Nuovo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ravenna (0.4km)Lido Adriano (8km)Santerno (12km)Marina di Ravenna (10km)Porto Corsini (10km)Russi (15km)Marina Romea (12km)Lido di Classe (15km)Bagnacavallo (18km)

Webmap: 1 2 3